Zrecenzowano: 28 października 2018

Jedziemy na wycieczkę, jedziemy w góry Słowackie góry 
Każdy chyba zna Tatry i pewnie ma swoje odczucia, ja tym razem postanowiłem wybrać się w Tatry Wysokie na Słowację. Wybór hoteli szlaków i atrakcji turystycznych jest tak duży że nie wiadomo od czego zacząć a na czym kończyć. Ale tym razem będzie o Hotelu Patria.
Zacznijmy od rezerwacji wydawało by się że najłatwiej zadzwonić ale nie znając słowackiego ciężko jest się porozumieć telefonicznie, tak więc stanęło na znany portal internetowy który zrobił całość za mnie. Przyjazd do hotelu rodem lata 70 bowiem i tak był on budowany rodzi na początku drobne zamieszanie czy to oby właśnie tutaj, jednak krótkim czasie zaczyna się odnajdować cudowną harmonię tego miejsca. Recepcja wita nas szerokim uśmiechem trochę na migi trochę po angielsku trochę po polsku i daje radę. Mamy do wyboru: Parking przed hotelem lub garaż ale już płatny, pokoje przed remontem czyli te z lat 70 oraz te po remoncie o którym później, z widokiem na jezioro z balkonem lub góry bez balkonów, spa z basenami saunami wewnętrzni i zewnętrznymi, bar w recepcji, bar na kręgielni i restaurację.
Pokoje w sam raz na dwie osoby, choć istnieje opcja dostawki to nie za bardzo widzę opcję 3 osób w pokoju, chyba było by trochę za ciasno, łazienka w formie otwartej za szybą oddzielającą ja od pokoju, ręczniki mydełka w dozownikach, szlafroki, suszarka itp…, osoba ubikacja za drzwiami, dwie duże szafy sejf, oraz mini barek i TV, jedynej rzeczy która mogła by być to zestaw do kawy herbaty bowiem po 22 w hotelu nie da się nic kupić co jest trochę problematyczne. Ogólnie ujmując pokoiki nie dawno wyremontowane, bardzo czyste przytulne i dobrze umeblowane.
Sala śniadaniowa i śniadania są rodem z lat powstania hotelu tyle że zamiast śniadania kontynentalnego serwowane są dania kuchni słowackiej, zacząwszy do kilku rodzajów pieczywa, wędlin, dań na gorąco i zimno przyrządzanych na miejscu lub w podgrzewaczach czy półmiskach naprawdę ciężko nie znaleźć czegoś dla siebie. Mu osobiście w pamięci został przepyszny placek z jagodami pieczony od samego rana gdzie było go czuć już od samego wejścia.
Baseny i spa to część dla tych co szukają chwili wytchnienia w szczególności można to osiągnąć dzięki strefie 18+ gdzie nikt nie biega nikt nie krzyczy, można odpocząć sobie w wewnętrznym jakuzi na poddaszu i podziwiać góry popijając butelkę szampana. Jak się znudzi w środku lub pogoda nie zniechęci można wybrać się do 3 saun zewnętrznych i jakuzi pod gołym niebem gdzie w towarzystwie świerkowego lasu i gorącej parującej wody odkryjemy na nowo sens relaksu na świeżym powietrzu.
Restauracja z lobby barem tak jak już wspomniałem jest czynna tylko do 22 co jest trochę przykre w momencie kiedy później wróci się do hotelu, jednak jeżeli zdążymy to mamy do wyboru wspaniałe słowackie piwa, alkohole z całego świata i wspaniałą kartę dań. Ja osobiście polecam filet z pstrąga z ziemniakami był po prostu obłędny i naprawdę żałowałem że nie zamówiłem dwóch porcji.
Jako baza wypadowa do wędrówek górskich jest położony w idealnym miejscu przecinania się kilku szlaków, jako baz wypadowa na narty prawie też o ile faktycznie jest skibus do wyciągów, jako baza na spacery to śmiało można iść na spacer dokoła jeziora, jako wypad do sąsiednich miejscowości mamy tatrzańską kolej którą dostaniemy się do Popradu Starego smokowca czy innych sąsiednich miejscowości.

Termin pobytu: sierpień 2018
Dziękujemy, mesjasz007
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: prevadzka, Manažér, Hotel PatriaOdpowiedź udzielona 5 listopada 2018

Dear Guest,

thank you for your review.
We are looking forward to your next visit.

Mgr. Jozef Zumer
marketing

Zrecenzowano: 11 października 2018

Pięknie położony,dość duży hotel.Czuć w nim ducha ubiegłej epoki,ale ma to swój urok.Mieszkaliśmy w apartamencie na przedostatnim piętrze.Pokój był więc duży.czysty,codziennie sprzątany.Śniadania bogate,pyszne.

Termin pobytu: czerwiec 2018
Dziękujemy, Karolina J
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: prevadzka, Manažér, Hotel PatriaOdpowiedź udzielona 12 października 2018

Dear Guest,

thank you for your review.
We are looking forward to your next visit.

Mgr. Jozef Zumer
marketing

Zrecenzowano: 16 września 2018 z urządzeń przenośnych

Pokoje czyste i przytulne. W łazience słabe ciśnienie wody. Dobre spa i bardzo dobra kuchnia. Różnorodne śniadania. Bardzo miła obsługa zarówno w recepcji jak i restauracji. Niesamowite widoki z okna.

Termin pobytu: sierpień 2018
Typ podróży: Podróż służbowa
Dziękujemy, Zythar
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: prevadzka, Manažér, Hotel PatriaOdpowiedź udzielona 25 września 2018

Dobrý deň,

veľmi pekne Vám ďakujeme za hodnotenie.
Budeme veľmi radi, ak nám opäť zavítate.

S pozdravom
Mgr. Jozef Zumer marketing

Zrecenzowano: 31 stycznia 2017

Byliśmy z żoną kilka dni. Bardzo fajne, przyjemne i spokojne miejsce na kilkudniowy wypoczynek. Czysto, solidnie, piękne widoki na Wysoką i Rysy oraz jezioro. Śniadania bardzo dobre, w cenie sauny, basen, jacuzzi.

Termin pobytu: czerwiec 2016
Dziękujemy, MariuszDuda
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: prevadzka, Manažér, Hotel PatriaOdpowiedź udzielona 1 lutego 2017

Dobrý deň pán Duda,

veľmi pekne Vám ďakujeme za hodnotenie. Budeme veľmi radi, ak nám opäť zavítate.

S pozdravom

Hotel Patria

Zrecenzowano: 17 lutego 2016

Hotel położony blisko stoku i tras biegowych. Polecam wybór pokoju z widokiem na jezioro. Pokoje przecietnie wyposażone. Serwis sprzątający bardzo się stara. W hotelu czysto. Obsługa hotelowa bardzo miła i pomocna. Przy hotelu, tuż przy jeziorze znajduje się restauracja. Można zamawiać na pokój. Jedzenie zdecydowanie lepsze niz w restauracji hotelowej. Przyjemne zaplecze Spa. Różnorodne sauny również w domkach na zewnątrz budynku głównego. Duże jacuzzi. Dwa baseny: jeden dla dzieci z ciepłą wodą, drugi dla dorosłych.
Jedyny element do poprawy to posiłki w hotelowej restauracji. Jedzenie koszmarne.

Wskazówka dotycząca pokoi: Wybraliśmy pokój na 6 piętrze z balkonem i widokiem na jezioro. Polecam. Widoki piękne.
Termin pobytu: luty 2016
Dziękujemy, 798edytaw
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: prevadzka, Manažér, Hotel PatriaOdpowiedź udzielona 18 lutego 2016

Dear Guest,

thank you for your review, we are looking forward to your next visit.

Ing.Peter Fridrich/marketing manager/