Chyżne
Zrecenzowano: 25 lutego 2019

Zajazd Chyżne to 2 budynki hotelowe (dwu- i trzygwiazdkowy), restauracja, winiarnia, plac zabaw, mini zoo i stajnia. Korzystałam z noclegu ze śniadaniem w części trzygwiazdkowej. Pokój ładny, przestronna, funkcjonalna łazienka. Niestety ściany nieco przybrudzone, pościel też nie była w idealnym stanie, a z lodówki umieszczonej w szafce pod biurkiem nie było jak korzystać, bo najbliższy kontakt, do którego można by ją wpiąć znajdowało się po drugiej stronie pokoju (a na stanie nie było przedłużacza;) ). Kłopotliwe jest też wejście do trzygwiazdkowej części hotelu, gdyż wymaga przejścia przez całą restaurację i wspięcia się po schodach, co przy większym bagażu może być kłopotliwe.
Przy dokonywaniu rezerwacji w trzygwiazdkowej części obiektu trzeba też brać pod uwagę fakt,że znajduje się ona bezpośrednio nad restauracją, w której odbywają się imprezy (np. wesela ale i potańcówki), co wiąże się z hałasem i sporą liczbą często podchmielonych osób kręcących się po obiekcie.
Jeśli chodzi o restaurację, jadłam tam tylko wliczone w cenę pokoju śniadanie. Było ono serwowane. Do wyboru jajecznica, kiełbaski, omlet lub zestaw kanapkowy. Można było wybrać tylko jedną z propozycji, więc śniadanie uznaję za ubogie. Zestaw kanapkowy w wersji wegetariańskiej składał się np. z żółtego sera, pomidora, ogórka , małego dżemiku i pieczywa.
Wybierając obiekt trzeba też brać jego usytuowanie na uboczu, przy stacji benzynowej (sporo kierowców tirów, którzy przy śniadaniu mimo obecności dzieci na sali raczyli gości głośnymi, urozmaiconymi przekleństwami rozmowami na niezbyt
przyzwoite tematy).

Termin pobytu: luty 2019
Dziękujemy, martamalgorzata
Zrecenzowano: 1 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

no coz jedzenie może i dobre ale do końca nie wiadomo ile sie za nie zaplaci. ceny za 100 gram w karcie ale ile gram dostaniesz to juz nie wiesz i za to musisz zapłacić. kelnerka spytana ile gram maja porcje nie wiedziala i czy mozna zamawiac na gramy tez nie wiedziala...

Termin pobytu: styczeń 2019
1  Dziękujemy, betianna
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce swietnie położone. Jest tu wszystko co potrzebne w podróży: stacja, winiety, dwa hotele, super płac zabaw dla dzieci, zwierzęta i restauracja. Miejsce suoer przemyślane i zrobione, ale restauracja to tragedia.
Stek z sezonowanego miesa nie do pokrojenia i pogryzienia. Albo wołowina ze starej krowy, albo Mieso w ogóle nie sezonowane. Sos do steka to majonez z butelki z gorczycą. Masakra.
Podane placki ziemniaczane odgrzewane, zostały chyba po jakiejś imprezie. Natychmiast reklamowane. Kelnerka przyniosła nowe i przyznała, ze jak je brała to miała wątpliwości czy powinna je podac. Sok porzeczkowy nie podany do stolika w butelce, tylko nalany i już przyniesiony. To nie tr czasy, ze przelewa się napoje z dużych opakowań, od tego są szklane opakowania gastronomiczne, by Godc dostał świeży sok, a nie otwarty nie wiadomo kiedy.
Warzywa do steka zamowione w środku sierpnia odmrażane. Brokuł, kalafior, marchewka. Serio w środku sezonu musicie podawać mrożone warzywa?

Kibicuje temu miejscu, bo ma ogromny potencjał i życzę mu jak najlepiej, bo widac ile pieniędzy tu wpompowano. Ale restauracje trzeba natychmiast poprawić. Zrezygnować ze stu dań w karcie, wprowadzić 10, ale takich, które są dopracowane, świeże i na które chce sie wracać,

Termin pobytu: sierpień 2018
Typ podróży: Podróż służbowa
Dziękujemy, 78EsKa
Zrecenzowano: 20 stycznia 2018

Zajazd Chyżne nosi nazwę miejscowości w której się znajduje i jest położony niemal na polsko-słowackiej granicy.
To ogromny, rzadko spotykany i tworzący nową kategorię kompleks, który koniecznie warto odwiedzić.
Ogół skupia w ramach swojej struktury kilka budynków gospodarczo-usługowych, jednak całość zawiera w sobie tak wiele punktów, że wymienię je kolejno, tak by żadnego nie pominąć, ponieważ ten wzajemnie się uzupełniający zespół jest bogaty w wiele atrakcji i nie chciałbym o żadnej zapomnieć.
Zajazd Chyżne udostępnia nam wokół obwodu swojej działalności między innymi: pobliską stację paliw, pokaźny parking dla tirów i oddzielny “P” dla gości indywidualnych. Łaźnia dla zawodowych kierowców pragnących odświeżyć się po długiej trasie jest tego istotnym uzupełnieniem.
Dodatkowo dwa niezależne od siebie hotele. Pierwszy dwugwiazdkowy zadbany o dobrym standardzie oferujący schludne pokoje oraz drugi o podwyższonym do trzech gwiazdek poziomie, co sprawia że każdy Gość może liczyć na odpowiadającą sobie jakość pokoi. Ponadto koniecznie należy odwiedzić harmonijnie urządzoną restaurację serwującą świetne dania kuchni polskiej, dostępne w zamówieniach indywidualnych jak i dla grup. Z tego co pamiętam, w budynku restauracji otwarty jest także punkt zabaw dla dzieci dostarczający wiele atrakcji kiedy pogoda nie dopisuje. To również doskonałe rozwiązanie dla Gości z dziećmi przyjeżdżających na przykład zimą, gdy zewnętrzny plac zabaw jest nieużyteczny.
Co do rozrywki oferowanej dla dorosłych jest dostępna w pełni wyposażona kręgielnia, strefa bilardowa. Oraz sala taneczna, proponująca w wybrane dni doskonałą odskocznię dla młodzieży i okazję do potańcówki.
Całość, poza hotelem- oczywiście jak na południe Polski przystało, zbudowana jest z drewnianych beli i tworzy urokliwy styl. Bar Orawski nawet swoją nazwą nawiązuje do zakątka regionu.

Odwiedzając to miejsce warto skorzystać z okazji próbując/i spróbować dostępnych w menu steków przyrządzanych z dojrzewającego mięsa! Ja sam po skosztowaniu pierwszego kęsa, wcale nie byłem zdziwiony na wieść, że niektórzy Klienci gotowi są przyjeżdżać z innych regionów, żeby móc poczuć ten pieszczący podniebienie smak.
Wizytówką restauracyjnej kuchni- jak wszędzie, są wychodzące z niej potrawy i dania. Ale filarami na których opiera się ta hierarchia bez dwóch zdań są biegły w swoim fachu Manager restauracji i dyplomowany Szef Kuchni, którzy dbają o prawidłowe funkcjonowanie gastronomicznego organizmu.
Dobrą renomę obiektu zapewnia ponad to niewątpliwie profesjonalna i miła obsługa, a potwierdzeniem tego są tłumy odwiedzających Zajazd Gości. Cała oferta Zajazdu Chyżnego jest bardzo obszerna i jestem przekonany, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Wielu właścicieli i managerów gastronomii mogłoby się uczyć na tym przykładzie z jakim szacunkiem i skromnością należy podchodzić do zaszczytu, jakim jest możliwość serwowania Gościom usługi na najwyższym poziomie. I robić to tak, by Klienci wracając wręczali nie tylko zapłatę, ale i dzielili się przy tym za każdym razem swoją szczerą wdzięcznością wobec personelu.

Zajazd udostępnia także dla zainteresowanych salę zabawowo-weselną, gdzie przy fachowej pomocy Managerki można zorganizować imprezy okolicznościowe, spotkania biznesowe lub konferencje. Mogą z nich skorzystać szczególnie Klienci organizujący uroczystości rodzinne, ale i środowiska firmowe bądź kręgi szkoleniowe. Inne grupy skupione wokół swoich zainteresowań, jak: kadry korporacji, kręgi myśliwych czy piloci szybowców (w okolicy jest bardzo popularna w środowisku aeroklubowym góra Żar), także mogą liczyć na obsługę i dzięki temu okazję do miłego spędzenia czasu w swoim towarzystwie nie musząc się przy tym martwić o jakość serwowanych usług.

Na początku wspominałem, że Zajazd Chyżne wychodzi do Gości z bogatą propozycją, ale także nie zapomina o potrzebach najmłodszych, ponieważ plac zabaw czy domek na “drzewie” w ogródku letnim to tutaj standard. Latem miałem okazję widzieć pakiet minigolfa, ale przede wszystkim największe zdziwienie osiągnąłem gdy zobaczyłem małe zoo, bijące popularność wśród dzieci. W ścisłej okolicy Zajazd posiada jeszcze sporą stadninę koni.

Próżno gdziekolwiek szukać podobnej klasy i rozmiarów konglomeratu tworzącego wokół siebie swoisty ekosystem. Z tego co mi również wiadomo, dawniej była tam także winiarnia, ale właściciele najwyraźniej podjęli decyzję o zmianie i przekształceniu Winiarni na lokal usługowy o tej samej nazwie.

W mojej ocenie Zajazd Chyżne zasługuje na mocne 5-, ponieważ zapewnia odwiedzającym go Gościom okazję do wypoczynku w urokliwym miejscu, tworzącym niepodrabialny charakter. Na dodatek tak wielki kompleks, wymaga odpowiednio wykwalifikowanego kierownictwa w postaci kadry menadżerskiej. Właściciele, menadżerowie i zespół obsługi radzą sobie bardzo dobrze, o czym może świadczyć to, iż ZCH ma dobre referencje według Opiniujących w Google i na Booking.com, co potwierdza tylko moją ocenę.
Jak dla mnie, to jest napewno miejsce, do którego chce się wracać.
Polecam.

Termin pobytu: lipiec 2017
  • Typ podróży: Podróż w pojedynkę
Dziękujemy, Tomasz M
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Krzysztof P, Kierownik, Zajazd ChyzneOdpowiedź udzielona 29 stycznia 2018

Bardzo serdecznie dziękujemy za miłe słowa i tak wspaniałą recenzję.

Zrecenzowano: 19 listopada 2017

Wrażenie po pobycie tam jest bardzo dobre. Wystrój ciekawy, klimatyczny. Miejsce odpowiednie dla rodzin z dziećmi z uwagi na duży plac zabaw na zewnątrz i bawialnię w środku. Super miejsce na spotkania rodzinne lub w gronie przyjaciół. A teraz jedzenie, i tu nie wiem co mam napisać. Jedzenie dobre, świeże, ale gdybym zamknęła oczy nie wiedziałabym co jem. Jak dla mnie za dużo i za mocno przyprawione. Nie czuć smaków właściwych, ale zestawy obiadowe dla dzieci polecam. Porcje duże , na pewno nikt nie wyjdzie z głodny.

Wskazówka dotycząca pokoi: Dobre miejsce na odpoczynek
Termin pobytu: listopad 2017
Dziękujemy, Aldona S