Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Pobyt 15-22.08.2019. Hotel zdecydowanie nie zasługuje na 5*. W wielu miejscach wyraźnie nadgryziony zębem czasu. Mieliśmy z synem dosyć przestronny pokój, ale z maleńkim okienkiem z widokiem na ścianę - kiepsko, na szczęście spędzaliśmy tam tylko noc. Łazienka widać że częściowo wyremontowana (część prysznicowa). Wygodne materace. Pomieszczenie restauracyjne pozostawia wiele do życzenia, dosyć odrapane, plus obsługa kelnerska nie najlepsza. W skrócie - państwo ruszają się jak muchy w smole, na stołach zalegają góry brudnych naczyń, trzeba latać i szukać sztućców, bo nie nakrywają ponownie do stołu. Jedzenie na szczęście bardzo smaczne i różnorodne. Basen całkiem spory, otoczenie w porządku, dużo leżaków. Na plaży tak samo - nigdy nie było problemu z miejscem. Jeśli chodzi o drinki to nie wiem, nie piję, czerwone wino całkiem w porządku. Natomiast napoje bezalkoholowe - poza wodą obrzydliwe. Basen kryty był nieczynny i nie było na ten temat żadnej informacji wcześniej. Zjeżdżalnia kiepska - duża i szybka, a basenik do którego się wpada minimalny, w związku z czym moim zdaniem dosyć niebezpieczny. Bardzo dużym minusem jest to, że WIFI miało być dostępne w całym hotelu a było tylko w lobby. W godzinach wieczornych, ze względu na dużą liczbę użytkowników ledwo działało. Jeśli chodzi o turystów - to faktycznie 95% Rosjan, ale mi to akurat nie przeszkadza, uważam że Polacy są dużo gorsi. W animacjach nie biorę nigdy udziału, więc też nie mogę nic powiedzieć. Z obsługą rozmawiałam po turecku, więc akurat z komunikacją problemu nie było :D
Ponieważ powrotny lot był poranny zamówiłam pakiet śniadaniowy, niestety dostaliśmy po 1 zdechłej ohydnej bułce do hotdoga, żadnego owocu, soku, nic. Bardzo niefajnie.
Podsumowując - w ubiegłym roku byłam w 3* hotelu za połowę ceny, którą zapłaciłam teraz i poza brakiem prywatnej plaży chyba było lepiej....

Dziękujemy, DorotaAbR
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Abdullah T, Guest Relations Manager, Sural HotelOdpowiedź udzielona 24 sierpnia 2019

Dear Guest,

We would like to thank you for your objective commenst about our property.

The advices and the feedbacks of our guests are very important for us to develop the service quality.

Your advices and complaints have been acknowledged to the hotel management immediately. We will take the necessary precautions accordingly.

We hope to see you soon at any of our Süral Group Hotels for your forthcoming vacation.

Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019

Hotel Sural bardzo się ceni i ogłasza jako 5 gwiazdek!! Niestety bardzo dużo mu do tego brakuje...Wróciliśmy z rodziną i niestety jesteśmy rozczarowani, nie dość że dopłacaliśmy do tego, aby mieć w lepszym standzie pokój to dostaliśmy klatę, ponieważ nie dość że mało przestrzeni to jeszcze bez balkonu,połowa okna się tylko uchylała,to jeszcze widok na ścianę i okno do innego pomieszczenia-coś okropnego !!!!!!! Nie wspomnę o tym że jak się włączało suszarkę wyskakiwały korki i trzeba było schodzić do recepcji i to zgłaszać a i jeszcze smród na korytarzach, który wydobywał się chyba z rur albo publicznych toalet!! Jedynie co to jedzenie było dla nas ok,dużo różności i mili kelnerzy,natomiast w barze przy basenie kelnerzy podając drinki zamaczając w nim swoje palce SZOK, a jeśli chcesz lodu do drinka to kazali dopłacać!!! Dodam jeszcze, że internet nie działał w pokojach ,tylko trzeba było schodzić na dół do recepcji !! Chyba już więcej opisywać nie muszę,myślę że wiele osób podziela moje zdanie że tak nie wygląda Hotel który reklamuje się na 5 gwiazdek !!!! Byliśmy pierwszy raz w Turcji i myślę że ostatni!!!

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje masakra
Dziękujemy, tomek a
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Abdullah T, Guest Relations Manager, Sural HotelOdpowiedź udzielona 22 sierpnia 2019

Dear Guest,

We would like to thank you for your comments about our hotel. The feedbacks of our guests are very important for us. We can improve our service quality with these feedbacks and advices.

Your complaints have been shared with our hotel management. We will take the necessary precautions for the next forthcoming seasons about our rooms and lack of service.

Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Zacznę od tego, że 5* hotelu to totalny wymysł - hotel zasługuje na 3*. Lata świetności hotel ma już dawno za sobą, o czym świadczy wystój rodem z wczesnych lat 2000, do tego bardzo widoczny brak remontów. Pokoje w ok standardzie, jednak w łazienkach tak niski sufit ze nie da rady podnieść rąk nad głowę, jak ktoś ma powyżej 190cm to będzie się musiał schylać. Pokój 2 osobowy ma wielkosc podwójnego łozka + metr na boki i z przodu. W restauracji brudne ściany, pochlapane jedzeniem, wygląda jak scena zbrodni. Łazienka przy basenie okropnie zaniedbana, śmierdząca, woda stała na podłodze po kilka dni. Rzyg. Goście głównie rosjanie, ciężko brac udział w animacjach gdyż obsługa mówi tylko po rosyjsku, dwie osoby z obsługi znały angielski. Karta drinków nie istnieje, barmani robią takie jakie im przyjdą akurat do głowy (mieszają co i jak chcą), na pytanie co to za drink odpowiadają "speszyl". 4 baseny to też trochę nadinterpretacja bo do kąpieli nadawał się jeden. Pozostałe to: nieczynny basen kryty (bez wody), brodzik dla maluszków, basen do zjezdzalni (wielkosci takiej ze po zjezdzie odbijało sie nogami od drugiego konca basenu (i trzeba uciekac bo jedzie na nas następna osoba). Z plusów to dobre jedzenie (choć mały wybór jak na hotel 5*) oraz bliskość ładnej plaży.

1  Dziękujemy, agalvsa
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Abdullah T, Guest Relations Manager, Sural HotelOdpowiedź udzielona 20 sierpnia 2019

Dear Guest,

First of all we would like to thank you for your objective feedbacks about our hotel. The comments of our guests are very important for us in order to improve the service quality.

Your complaints and advices have been already acknowledged to our hotel management. The necessary precautions will be taken in a short period.

We hope to see you sometime in the future with our new outlook of our hotels.

Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

Pobyt 28.07.19 - 04.08.19
Na starcie po przyjeździe okazało się że tylko jedna z Pań na recepcji potrafi mówić po angielsku, reszta jedynie rosyjski i niemiecki. Pokój był słabego standardu, nie działała suszarka do włosów, zostało to zgłoszone ale nic z tym nie zrobiono do końca pobytu. Pokoje sprzątane dobrze każdego dnia. W momencie wykupowania oferty istniała informacja, że WiFi jest w każdym pokoju. Było tylko w lobby.
Gośćmi hotelowymi byli głównie Rosjanie, mniejsza grupka Niemców, jeszcze mniejsza Polaków. Było to nie wygodne, ponieważ wszystkie atrakcje i animacje były prowadzone w języku rosyjskim (mimo że animatorzy znali angielskim). Nawet muzyka przy basenie była głównie rosyjska. Jeden z animatorów z którym rozmawiałem po angielsku zapytał się skąd jestem, na odpowiedź że z Polski machnął ręką i poszedł w drugą stronę.
Hotel nie szanuje innych klientów. Wszystko jest robione na ilość, byle było. Ogromny wybór jedzenia które zrobione było bardziej na pokaz niż do zjedzenia. Co nie było na bieżąco wybierane przez dobijających się do tacy Rosjan stało później zimne, nie podgrzewane, nie wymieniane. Spory stół ciast i ciastek, z których większość była ładna i kolorowa. Szkoda tylko że nie dało się w nie wbić widelczyka bo były niczym plastikowe. Napoje ich własnej produkcji, piwo dobre, jako soki były rozcieńczone napoje owocowe z automatu.
Każdy barman podchodził do klienta inaczej, byli tacy co się starali a byli też tacy co robili byle zrobić czy drinka czy coś innego podać. Każdy barman robił danego drinka inaczej, ale przez dodawane wspomniane wcześniej napoje nie były zbyt dobre.
Plusem jest bar na plaży gdzie można było zjeść kebab, frytki i inne oraz dostać piwko na plażę. Plaża sama w sobie zadbana, sprzątana codziennie, piaszczysta, dobrze ulokowana. Basen zamknięty był nieczynny, raczej nie od kilku dni, nie powinno go być w ofercie. Samo położenie hotelu w miejscowości gdzie nie ma kompletnie nic poza małym bazarkiem (Sural bazar). Ładny ogród w okół basenu i przyjemne dojście do plaży.
W skrócie nie dbają o klienta, o to co dostaje. Lecą masówką w całej sieci hotelów Sural.

1  Dziękujemy, PeterHighLife
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Abdullah T, Guest Relations Manager, Sural HotelOdpowiedź udzielona 7 sierpnia 2019

Dear Guest,

First of all, we would like to thank you for your objective critics about our property. We are very sorry that you were unsatisfied because of your stay at Süral Hotel. We have noted your feedbacks and advices. They are very important for us in order to improve the service quality of the hotel.

We informed the necessary departments in order to take the certain precautions realted to the issues you indicated in your text here.

We are sure that you will be very pleased that we will take some actions and you will be more happier and comfortable during your forthcoming vacation at our hotel Group.

Guest Relations Director of Süral Group Hotel

Zrecenzowano: 28 lipca 2019

To była urlop tygodniowy. Hotel ogromny zaliczany do sieciówek więc można było pójść na drinka do sąsiedniego hotelu ;), pokoje ładne i czysciutkie wyposażone w tv, lodówka, suszarka do włosów, sejf za opłatą 1$ za dzień. Panie sprzątające mile. Obsuga hotelu na medal raczej znajomość angielskiego słaba. Codziennie jakieś atrakcje w teatrze przy plaży około godziny 21. Internet niestety tylko chodził przy recepcji po zalogowniu się podaniu nr pokoju i daty przyjazdu. Jedzenia bardzo dużo praktycznie codziennie coś innego, piwo jakoś tak nie smakuje jak nasze ale już mocniejsze alkohole ok. Polecam cena do jakości ok.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, pawelle
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Abdullah T, Guest Relations Manager, Sural HotelOdpowiedź udzielona 29 lipca 2019

Dear Guest,

We would like to thank you for your nice commensta bout our property.

The advices and the feedbacks of our guests re very important for us to develop the service quality.