Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Dlaczego nie jechać do mc arancia
17 – 24.08.2019
2 osoby dorosłe + 2 dzieci
Orex Travel z biura Okno na Świat.
Transfer z lotniska do hotelu autokarem, który trwa około 2h 50 minut wraz z przerwą 15 minut nie wiadomo, z czego wynikającą. Po wejściu do hotelu uderza potworny gorąc, brak klimatyzacji w rejonie recepcji. Jest goręcej niż na zewnątrz a była to godzina 01.10 w nocy.
Rezerwowałem pokój z widokiem na morze i taki otrzymałem jednak słyszałem od innych polaków, że otrzymali pokój narożny gdzie morze widzieli kątem oka. Pokój z widokiem typu Land view z widokiem na ulicę i pobliski hotel, w którym do godz. ok. 23.00 trwała impreza w najlepsze wraz z pianą party i głośną muzyką, ale może komuś to nie przeszkadza…. Każdy pokój ma klimatyzację indywidualną, ale już wysłużoną i dosyć głośną. Szczególnie rano słychać jak buczą jednostki zewnętrzne. Ustawiona temperatura chłodzenia nie odpowiada rzeczywistej żądanej temperaturze. Łóżka wygniecione, zapadnięte. TV Sat opiera się na 25 kanałach, z czego większość po rosyjsku. Łazienka z prysznicem. Fugi kiedyś tam były białe, teraz są czarnawe od pleśni, którą widać gołym okiem. Brak wymuszonej wentylacji, koło sedesu kratka ściekowa, przez która słychać płynącą wodę spuszczaną z innego pokoju/ innego piętra.
Hotel bardzo duży liczący 7 pięter. Do dyspozycji gości tylko 4 powolne windy, które non stop jeżdżą po piętrach bo ludzie ją wywołują guzikiem i nie mogąc się na nią doczekać schodzą schodami. Wifi płatne w całym hotelu 10 euro za 7 dni. Wifi bezpłatne 300MB w lobby, ale żeby z niego skorzystać to najlepiej rano się zalogować. Wieczorem albo nie można się połączyć z siecią, albo nie można uzyskać adresu IP. Jedzenie typu śniadanie obiad kolacja codziennie to samo monotonne tylko inaczej serwowane, kolejki po co smaczniejsze potrawy jak udka kurczaka, grillowanie piersi z kurczaka. Podłoga na stołówce niby sprzątana a wszystko się lepi, stoliki przecierane od przypadku, nakrycia na stolikach pozalewane z zaschniętymi plamami.
Restauracja Ala Carte dostępna w dniu wyjazdu, co mijało się z celem korzystania z niej, mimo rezerwacji po przyjeździe do hotelu.
Żeby załapać się na leżak to należy wstać ok. 6.30 rano i go zarezerwować, inaczej nie ma możliwości by koło 10 rano coś było jeszcze wolnego. Baseny, z których korzystaliśmy to 2 dla dzieci oraz jeden średnio głęboki 1.40m ze zjeżdżalniami. Przez dwa dni raz w jednym raz w drugim dziecięcym baseniku pływała mała kupka dziecka. Woda przez noc tak jest nachlorowana ze rano aż w oczy szczypie. Zjeżdżalnie są włączane od godz. 10.00 i o 12 są wyłączone. Potem następuje przerwa 2h i od 14 do 16 znów działają. Zjeżdżalnia przeznaczona do zjazdów na dużych pontonach włączona tylko raz na 7 dni na godzinę. Zamiennie włączana niebieska z pomarańczową zjeżdżalnią. Ani razu nie działały razem jednocześnie. Zjeżdżalnie same w sobie już wysłużone i czuć na plecach każde łączenie elementów. Kratki ściekowe dookoła basenów w opłakanym stanie, często popękane bądź porozrywane i są dziury. Wyrwane schodki aluminiowe prowadzące do basenu i rzucone w trawę. Szkła w lampach ogrodowych powyrywane.
Animacje, aerobik, aqua aerobik amfiteatr – wszystko robione pod Rosjan, których jest pełno w hotelu. Codziennie ten sam pakiet muzyczny bez żadnych zmian, muzyka w większości rosyjska. Koło zjeżdżalni dla dzieci było lepiej, bo słychać było muzykę z innego hotelu, która była europejska z aktualnymi przebojami, codziennie inna. Nawet polskie utwory leciały o dziwo. Drinki rozwodnione na maksa, soki rozrabiane z wodą z dystrybutora nie zawsze podłączone zgodnie z opisem na dystrybutorze, Sok robiony z proszku żeby nie było, że z naturalnych owoców. Bańki metalowe napełnione pepsi rozgazowywane na oczach klientów i podłączane pod dystrybutory. Przy basenach wszędzie tacki z jedzeniem, a to frytki a to naleśniki a to owoce. Ludzie tego nie dojadają, bo nakładają tyle jakby pierwszy raz na oczy jedzenie widzieli a szczególnie Rosjanie, potem ciężko im resztki odnieść na specjalne stoliki do odbioru naczyń i finalnie jedzenie, kubki plastikowe, talerzyki, wszystko się wala po podłodze a ludzie udają, że to ich nie dotyczy a koło nich leży.
Plaża. Po wyjściu z terenu hotelu jest piaszczysta, potem pojawiają się małe kamyki. Na linii morza już są wyłącznie kamienie. Po zejściu do wody nie wiadomo, na co się nastanie. Raz średni kamień raz wielki głaz.
Na trzeci wyjazd do Turcji ten był najgorszy. Niby hotel ma 5 gwiazdek ale rzeczywistość pozostawia wiele do życzenia. Nie polecam z całego serca, szkoda czasu i pieniędzy.

Dziękujemy, Michal P
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Po kolei:
1. Pokój brudny, pościel w plamach, wszędzie odciśnięte palce na szafach, drzwiach. Na podlodze brud, lazienka śmierdząca szambem, szyba w kabinie ubrudzona, wszedzie kamień jakby nie mieli środków do czyszczenia armatury, deska klozetowa do wymiany, z kabiny woda lała sie na całą łazienkę. Fugi w grzybie, obleśność fuj. Na scianach tapeta tak brudna ze aż prosi sie o wymianę. Łóżka twarde, jakby sie spało na drewnie, poduszki sztywne, dobrze, że mielismy male swoje to jakoś sie poratowalismy. Klima działała, trochę sie czasem głośno odzywala, ale w takich warunkach i tak cud ze dzialala. Mielismy wykupiony pokoj z widokiem na morze, pan z recepcji chcial nas wrobic, ze nam zalatwil ten pokoj wiadomix po co-$$€€££
2. Restauracja DRAMAT! Sam rozklad restauracji to jakas porażka, brak sztućców, szklanek, brudne naczynia, stoły jak sobie wytarles to jadles na czystym, podloga sie kleila od brudu. Codziennie to samo, niestety mało smacznych rzeczy, co drugi dzien kurczak z grilla, ryba z grilla, wok. Każdy posiłek to walka o przetrwanie, stanie w kolejkach po 10min po jedna rzecz, brak łyżeczek malych, fatalna kawa z automatu, soki z automatu to proszek owocowy zmieszany z woda, az wyktecalo gębe. Pobyt w tej restauracji z dziećmi to jakis dramat :/
3. Hotel oferował opcje ultra all , ale nie warto. Sejf mialbyc bezplatny, chciano abyśmy zapłacili, winda nie dzialala i 2 dni byla masakra z jazda z wyzszych pięter. Za malo ludzi do obslugi. Drinki to 4 opcje do wyboru olis piwo efes- takie siki. Pani od placuszków ciągle zebrala o napiwki i miałam wrażenie ze nie usmazy placuszkow jak nie wrzuce euro, przekaski na basenie to frytki, kiepski burger i z 10 salatek lezacyxh w 40stopniowym upale.. lody kolejka jak za czasów kartek w prlu...
4. Plaża zaniedbana, leżaki dramat, syf kiła mogiła. Plaża żwirowa plus kamienie. W wodzie kamienie, praktycznie 1 dnia juz mielismy nogi pokiereszowane. Nieładnie tam jest po prostu.
5. Baseny prawie ok, ale liczcie na fugi grzyb, plytki odpadaly, zjezdzalnie juz troche poodpryskiwaly- mozna sie trochę porysowac. Dla dzieci oddzielna strefa dwa baseny- cieplejszy i ze zjeżdżalnią drugi z woda zimniejsza. Niestety rodzicie nie dopinowywuja swoich dzieci i sama osobiście zlapalam kupe w reke bo myślałam ze to kamień z morza :/ nastepnego dnia kupa byla w drugim basenie:/ a najlepsze to byly rezerwacje lezakow na basenie. Pierwszego dnia nie moglismy znaleźć nic, jakis mily Anglik odstapil nam jeden leżak i uprzedzil ze jak chcemy lezaki to o 6 rani najlepiej rezerwować. I faktycznie o 6 rani juz lezaki byly rezerwowane wiec dodatkowo nie ma spania na luzie.
Ogólnie nie warto, żałujemy bardzo wydanych pieniędzy, takich zlych wrażeń jakie tam były. Ogólnie ogromna ilość Rosjan- bardzo niekulturalnych. Byli tez turcy, Azerbejdżanie, Kazachstanie. Brak takiej kultury obslugi jak w 5*hotelu, nawet jak w 3*, internet to jak ktos chcial koniecznie to spedzal w lobby dlugi czas jak musial zlapac koniecznie wifi :/ nie polecam

Dziękujemy, Kaha6071
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019

Właśnie wróciliśmy z wakacji z hotelu Arancia , hotel śliczny czysty , baseny bardzo czyste ! Blisko do morza ,jedzenie takie jak wszędzie wiec każdy coś znajdzie dla siebie , jak dla nas to był bardzo dobry hotel , jedyny minus to brudne szklanki i brak internetu ale my kupiliśmy sobie starter sim. vodafone wiec internet mieliśmy czasy czas

Dziękujemy, Joanna B
Zrecenzowano: 6 października 2017

Hotel beznadziejny i nieadekwatny do ceny. W żaden sposób nie zasługuje na 5 gwiazdek, co najwyżej na dwie! Jest tam brudno, śmierdzi, pokoje za dopłatą zmieniałem dwukrotnie. Łazienki zagrzybione i ciemne, również pokoje i bardzo niskie. O łózeczko dla dziecka prosiłam dwa dni, choć było ono z góry opłacone. W recepcji pracuja same osoby niewykształcone i bez znajomości języków, mało pomocne. Hotel przeznaczony dla Rosjan z niskiej półki. Zapłaciłam za pobyt czterokrotnie więcej niż Rosjanie a byłam traktowana jak zło konieczne. Miały to byc wymarzone pierwsze wakacje z dziećmi, a od początku marzylismy tylko i wyłącznie o powrocie do domu. Winda non stop zajęta i długie na nia oczekiwanie powodowało, że nosilismy wózek z dziecmi po schodach. W restauracji gonitwa i walka o posiłki, bo Rosjanie wyjadają wszystko. Hotel jest na równi pochyłej. Stanowczo odradzam dla osób, które mają jakiekolwiek wymagania. Plaża brudna i zasmiecona przez Rosjan, którzy nocami tam "chleją" wódkę, zostawiają naczynia. Zdjęcia w ofercie biura podróży nie pokazują prawdy! Mocno się zawiedliśmy, oszukano nas, bowiem wszystko tam jest zniszczone. Nie znajduję żadnych plusów dla tego hotelu!

Wskazówka dotycząca pokoi: Każdemu odradzam wybór, wsyztskie są jednakowo brudne, zagrzybione, zmieniałam je dwa razy
Termin pobytu: wrzesień 2017
1  Dziękujemy, Konstancja81
Zrecenzowano: 23 lipca 2017

Plusy hotelu :
- ładne baseny
-zadbany teren
-dobre jedzenie w restauracji głównej i snack barze
-przyzwoita obsługa oprócz recepcji
Minusy hotelu :
- brak klimatyzacji w lobby
- dziwny zapach w lobby barze ( prawdopodobnie kanalizacja )
- bardzo zniszczone parasole i leżaki wokół basenów
-monotonne animacje szczególnie dla Rosjan
-mały i zaniedbany pokój
-psująca się klimatyzacja w pokoju

Wskazówka dotycząca pokoi: Tylko z widokiem na morze powyżej 3 piętra
Termin pobytu: wrzesień 2016