Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Witam, przebywałam w hotelu z rodziną w sierpniu, niestety jak dla mnie hotel przereklamowany, mało zajęć dla dzieci, nuda, nuda, nuda, więcej zajęć dla dorosłych, zbyt duża liczba osób w hotelu, nagminne rezerowawanie leżaków zarówno przy basenie jak i na plaży, a obsługa nic sobie z tego nie robi. Na kolacji takie kolejki jak za czasów PRL w Polsce, gdy sie to widzie jeszcze w takim cieple to już się traci apetyt, pokoje ładne, czyste, pokojówki bardzo miłe. Jedzenie średnie, w zależności od gustu.
Mini disco dla dzieci codziennie te same piosenki, nawet ich kolejność ta sama, bo w 4 dniu już robiło sie bardzo monotonne. Gdy sie wychodzi na miasto niestety nie możena spokojnie przejść ponieważ ciągle bylismy zaczepiani aby coś kupić. Obsługa hotelu bardzo miła i pomocna. Transfert z lotniska niestety 2,5 godz, z przerwą na posiłek dla kierowcy i oczywiście możliwość udania pierwszych pieniędzy przez gości ponieważ był to 5 hotel z rzędu gdzie wysadzano gości, koszmar.
Wieczorne show tylko dwa występny w ciągu tygodnia fajne reszta straszna nuda, animatorzy też raczej nie nastawieni na dzieci. Hotel raczej dla dorosłych niż dla dzieci.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
1  Dziękujemy, 2 014 090 878
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

Bardzo lubimy ten hotel ponieważ.Jest bardzo blisko centrum i ma duże baseny.Ma bardzo dobre jedzenie a animatorzy sa świetny co dziennie sa jakies atrakcje.Napoje sa również dobre.I specjalne podzienkowania dla jednego z animatorów Oreo.

Dziękujemy, Eosen45
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Byliśmy paczką 9 znajomych w hotelu Saphir w sierpniu. Ogólna ocena hotelu bardzo dobra:
- Piękny, oświetlany nocą ogród
- Wielki pomost, z mnóstwem leżaków, zjeżdżalnią prosto do morza, która sprawia mega frajdę, obniżony podest do skakania do wody, pod okiem ratowników, w okolicach pomostu raj dla nurków, cała masa ryb pływających wśród wielkich kamieni
- pokoje ładne, czyste i zadbane
- pyszna pizza na kruchym cieście, z dużą ilością dodatkow (dobra alternatywa dla tych którzy nie znaleźli nic dla siebie na obiedzie)
- jedzenie dobre, aczkolwiek jak na tak wielki hotel i dużą ilość ludzi "szału nie ma", ale ze względu na to że smak to kwestia gustu, niekoniecznie należy się sugerować akurat naszą opinią względem jedzenia
- okolica hotelu świetna, krótki spacer do mnóstwa sklepików z pamiątkami, ciuchami itd.
Dla lubiących kebaby polecamy z czystym sumieniem zieloną sieciówkę z kebabem na wagę!

Dziękujemy, Weronika R
Zrecenzowano: 25 lipca 2019

Turcja jest przepiękna. Hotel idealny. Zgodny z opisem, a nawet ładniejszy. Pokój w willi z dużym tarasem. Czysto, estetycznie. Przepyszne zróżnicowane jedzenie. Kapitalny team animatorów. Hotel w takiej bliskiej okolicy bazarów, więc na miejscu można się obkupić. Jedyny problem z leżakami. "Wyścig Januszów i Grażyn" z samego rana i jak przychodzi się po śniadaniu to przy basenie z animacjami brak wolnych miejsc. Sporo takich, że nawet z leżaków nikt nie korzysta. Z tym hotel powinien zrobić porządek. Bardzo dużo gości z Litwy, Łotwy, Niemiec i Polski.

Dziękujemy, kAlinka80
Zrecenzowano: 12 lipca 2019

Byliśmy w Saphir Hotel na przełomie Czerwca/Lipca 2019, dwie osoby dorosłe plus dziecko. Hotel w rzeczywistości zdecydowanie ładniejszy niż na zdjęciach. Mimo że przyjechaliśmy do hotelu w środku nocy ( 2:00 czasu lokalnego) zanim zdążyliśmy załatwić wszystkie formalności w recepcji od razu zostaliśmy zaproszeni do restauracji na kolację, miłe zaskoczenie tym bardziej że byliśmy głodni. Mieliśmy wykupiony pokój w budynku głównym jednak Pan na recepcji zaproponował nam pokój w jednej z kilku willi znajdujących się na terenie hotelu dodając że jeżeli nie będzie on spełniał naszych oczekiwań jutro możemy wymienić go na inny w budynku hotelowym. Jak się okazało nie było takiej potrzeby ponieważ willa okazała się bardzo ładnie urządzona z widokiem na piękny i zadbany ogród. Pokój codziennie sprzątany, na bieżąco uzupełniane są napoje w lodówce, ręczniki i pościele zmieniane co drugi dzień. Łazienka całkiem ok, polecam sobie wstawić stolik z pokoju do łazienki żeby mieć gdzie trzymać kosmetyki. Jedynie drzwi wejściowe mogłyby być bardziej szczelne ponieważ czasami w nocy słychać hałasujących sąsiadów wracających z imprez.
Teren hotelu jest niezwykle zadbany i czysty, całą dobę pracuję armia ogrodników i pracowników fizycznych. o 3 w nocy potrafią obudzić strzyżąc krzaki pod balkonem :)
Na terenie znajdują się dwa baseny. Jeden obok głównego basenu z animacjami i bardzo głośną muzyką, nie wypoczniecie tam :) Drugi między willami a budynkiem Diamond o wiele spokojniejszy. 30 metrów dalej znajduję się hotelowa plaża z pięknym molo, zjeżdżalnią( polecam !) i podestem do skakania. Niestety zarówno przy basenach jak i na molo jest bardzo duży problem z wolnymi leżakami, jeżeli nie weźmiesz udziału w "wyścigu buraków" czyli nie zarezerwujesz o godzinie 7-8 to możesz zapomnieć później o leżakach. W ostatni dzień naszego pobytu obsługa usuwała z wszystkich leżaków ręczniki które ludzie zostawiali w celu rezerwacji więc może po tej akcji sytuacji się unormowała. Woda w basenach gotowana, nie znajdziecie tam ochłody. W morzu woda jak najbardziej ok, polecam zabrać maskę i ponurkować na końcu mola, ładne skały i ryby. Na plaży znajduję się centrum sportów wodnych, parasailing, skutery, banan itd. Przy wejściu na plaże znajduję się bar z wszystkimi napojami i drinkami, jakość alkoholu nie powala, potrzeba jakieś 10-15 drinków żeby się upić :) Barmani trochę chyba nie ogarniają angielskiego bo zdarza się im nalać coś innego niż zamawiasz. Zaraz na przeciwko baru pizzeria czynna 11:00-17:00, pizza taka typowa buła amerykańska grube smaczne ciasto i mnóstwo sera.
Jeżeli chodzi o jedzenie to w tym hotelu nie sposób być głodnym, jeść dają na okrągło. Śniadania, obiady i kolację w restauracji głównej, w czasie dnia cały czas gorące dania w restauracji budynku Diamond, od 17 słodkie. 23:30-1:00 frytki, zupy i jakieś inne przekąski. Od 15:30 oryginalne lody Algidy na patyku, w rożku, w kubeczku. Na terenie całego hotelu rozmieszczone lodówki z napojami podróby Pepsi, Mirandy, Ice Tea, woda, kefiry, lemoniada w niezliczonych ilościach.
Na posiłkach dużo ludzi, często brak wolnego stolika, jednego dnia wchodziliśmy na kolację 3 razy zanim udało się trafić stolik. Zdarzają się kolejki do jedzenia szczególnie do mięs, naleśników czy gofrów. Wybór jedzenia ogromny także nikt głodny nie będzie chodził. Przy wjeździe do hotelu czy też na plaże na każdym kroku widoczna ochrona, bardzo czujna, zwracają uwagę czy każdy kto wchodzi do hotelu ma opaskę, ale to dobrze bo człowiek czuję się bezpiecznie.
Okolica hotelu super. 200 metrów za bramą galeria Neva outlet, a po drugiej stronie ulicy centrum Konakli z kolejną galerią, bazarem, wesołym miasteczkiem czy też Mc Donaldem. Ogromny wybór ubrań, butów, torebek, zegarków, okularów, biżuterii itd.
Jeżeli chcecie jechać do Alanii to wystarczy podejść do głównej ulicy i wypatrywać białych busów z napisem Konakli-Alanya. Jeżdżą co kilka minut i zatrzymują się na podniesienie ręki. Przejazd w jedną stronę 1,5 dolara/os. W Alanii polecam wjazd kolejką linową na wzgórza Kale i plaże Kleopatry.
W hotelu mnóstwo Litwinów( Nie Rosjan !), Czechów, Węgrów, Rumunów i Polaków.
Podsumowując jeżeli ktoś się waha żeby wybrać ten hotel to niech się w ogóle nie zastanawia. Naprawdę polecam, mocne cztery gwiazdki.

Wskazówka dotycząca pokoi: W willach jest cicho i spokojnie.
3  Dziękujemy, Jakub S