Zrecenzowano: 18 sierpnia 2018

W hotelu byłem w podróży poslubnej w 2009 roku. Nie wiem jak wiele się zmieniło ale czytając opnie to duzo. Ja pamietam rewlacyjne jedzenie. Duzo i smacznie. Troszkę brakowało miejsc w restauracji i trzeba było czekać. Baseny ok. Plaża mała prywatna, kamienista. Pokój mieliśmy z widokiem na moze i basen. Bardzo miło wspominam ten hotel.

Termin pobytu: wrzesień 2017
1  Dziękujemy, Mirek19061981
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Ogólnie z pobytu jesteśmy zadowoleni. Można powiedzieć ze jest wiele plusów które wyrównują minusy.
Do minusów na pewno należy słaba komunikacja z obsługa hotelu w języku angielskim-jedynie rosyjski jako język obcy jest przez nich rozumiany. Po niemiecku to już w ogóle... Jest to spowodowane zapewne tym ze 90% gości to Rosjanie. Kolejnym minusem są windy-są 3 w hotelu, ale bardzo wolno jeżdżą i często zdarza sie ze są popsute-jeśli jest sie wózkiem bądź z walizkami i mieszka sie na 4-5 pietrze hotelu to jest to kłopot. Następnie jedzenie a dokładnie jakaś typowa przyprawa turecka która używana jest do mięs wędlin itp wiec wszystkie te potrawy smakują tak samo. Brakowało nam owoców morza :(
Plusem na korzyść jedzenia jest różnorodność oraz duża ilość pysznych warzyw oraz serów.
Animatorzy w hotelu zasługują na kolejny duży plus.
Dostępność alkoholi lokalnych dla pijących tez dużym plusem, bliskość morza, świetny basen.

Termin pobytu: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Martab1984
Zrecenzowano: 6 października 2017

Jedzenie fatalne, smrod, ciasnota wszedzie, brakuje sztućcow , plaza w remonicie czynne 1/2 .Brudno.Dyskoteki i chamstwo radzieckich turystow, bez zadnego ograniczenia.Ochrona nie reagowała na takie zachowanie Hotel to miejsce m.in. wypoczynku.zaprosiłam znajomych na wspolny wyjazd i bardzo byli nie zadowoleni z warunkow w tym hotelu.

Termin pobytu: październik 2017
3  Dziękujemy, Mirosława O
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2017

W odniesienu do recenzji Ewa_Surfy dodam że porażką w tym hotelu jest kuchnia a zwłaszcza kolacje. Wyglada że jest zbyt mała do ilości gości, stąd bez względu na pore zawsze były kolejki i to na kilkanaście minut, oraz brak stolików. Poza tym mizerny wybór potraw, a np cista kończyły się po kilkunastu minutach i juz nie były uzupełniane. Przez 2 tyg. tylko frytki, ryby i makarony, sporadycznie jakies inne potrawy. Natomiast najgorsze co jest w tym hotelu to codzienny smród który panował każdego wieczoru, prawdopodobnie spowodowany opróżnianiem szamba. Mielismy pokój od strony basenu, wieczorem nie było szansy wyjść na balkon bo smród nie pozwalał, zresztą to samo było w lobby, przed wejściem do hotelu, w amfiteatrze i okolicach basenów a nawet przy stolikach usytuowanych na zewnątrz przy restauracji.
Do tego brak komunikacji w j. angielskim (w recepcji był chyba tylko jeden gość który był komunikatywny). I na koniec plaża, nie ma grama piasku, tylko same kamienie. Nawet rezydentka potwierdziła że za tą cenę mozna znaleźć kilka innych lepszych hoteli. A i bardzo słabe animacje, a w jeden dzień w ogóle nie ma animatorów, wszyscy maja wolne. To był nas 4 pobyt w Turcji i pierwszy taki kiepski.

Termin pobytu: lipiec 2017
2  Dziękujemy, drag12017
Zrecenzowano: 28 lipca 2017

Hotel w kształcie litery H (z jedną nóżką H dłuższą) umiejscowiony na stosunkowo wąskiej działce pomiędzy innymi hotelami. Wejście jest "od góry" litery H, zaś "od dołu" litery H oraz na bocznych ścianach znajdują się pokoje. Te "od dołu" mają widok na basen i morze, te na bocznych ścianach mają widok na sąsiadujące hotele. Na poziomie wejścia do hotelu jest recepcja, lobby z barem, biblioteka, kafejka internetowa i pokój Customer Relations, zaś restauracja, wyjście na basen, spa, sklepiki, bilard, ping-pong i piłkarzyki znajdują się piętro niżej. W górę hotel ma jeszcze 5 pięter. Wszystkie pokoje od piętra 1 do 5 nie są odnowione, z kolei pokoje na poziomie lobby i restauracji są odnowione. Różnica jest kolosalna, wg mnie te nieodnowione (takie w kolorach zieleni na zdjęciach hotelu) to max 3.5 gwiazdki, z kolei te odnowione to rzeczywiście podwyższony standard: eleganckie meble ze zdobieniami, biało-brązowy wystrój, panele zamiast starej wykładziny, podświetlenia led, nowoczesna wbudowana klima i tym podobne bajery - tutaj oceniam na 5*. Niektóre z pokoi są piętrowe.
Baseny są w sumie 4: okrągły brodzik dla dzieci o gł. 40 cm; prostokątny, który w połowie jest pod dachem a w połowie na zewnątrz i ma gł. od 1.3 m do 1.4 m; mały pod zjeżdżalniami służący do wpadania po zjechaniu z nich oraz duży, główny basen, który od strony brodzika ma gł. 1 m dla młodszych dzieci, a od strony zjeżdżalni 1,3 m. Zjeżdżalnie są otwarte 2 x dziennie w godz. 10-12 i 14-16. Leżaki wokół basenu są, ale - jakby inaczej - rezerwowane przez gości bladym świtem i to często przez takich co to w ogóle potem cały dzień z nich nie korzystają, ale koszulki / ręczniki kładą twardo co rano. Na plaży nie ma tego problemu, tam zawsze jest więcej leżaków niż chętnych, a do dyspozycji gości są też plecione parasolki p/słoneczne. Plaża kamienista, warto zabrać swoje buty gumowe. A, i swoje ręczniki plażowe, bo w tym hotelu wyjątkowo pobierają kaucję za ichniejsze ręczniki. Na plaży nie ma baru, jest tylko dystrybutor z chłodnymi napojami owocowymi. Bar jest przy basenie, w godz. 12-16 są tam serwowane przekąski, a przez cały dzień są dostępne rozmaite napoje w tym alko. Po drugiej stronie alejki względem baru jest budynek z mini klubem dla dzieci na parterze i siłownią na piętrze. Mini klub jest otwarty w podobnych godzinach jak zjeżdżalnie, obok niego na dworze jest mały plac zabaw, a dalej kawałek ogrodu, gdzie czasem przenoszą leżaki z plaży kiedy jest duża fala i morze bardzo głęboko wchodzi w ląd. Naprzeciw ogrodu (a za barem basenowym) jest amfiteatr gdzie codziennie o 21 jest mini disco, a ok. 21.45-22 wieczorny show (animacje typu pokaz tańców tureckich, wybór miss hotelu, gra w bingo, pokaz akrobacji, konkursy itp). Za amfiteatrem jest kort tenisowy / pole do siatkówki, a za nim, już nad plażą, restauracja a la carte – żeby zarezerwować stolik na wieczór, to trzeba się o 7.40 stawić w recepcji!
Jedzenie: smaczne, naprawdę smaczne, a jestem wegetarianką, więc tym bardziej zachwycam się tym jak przyrządzają rozmaite warzywa na ciepło - na to nie mogę narzekać. Za to mogę na napoje: te owocowe z dystrybutorów rozwodnione i dosłodzone; kawa w rozmaitych postaciach też z dystrybutorów i każda identyczna bez względu na przyciśnięty guzik wyboru, piwo lane wg mnie też rozwodnione.
Ogólnie wrażenie: hotel jest słabszy niż inne 5*, w których dotychczas byłam w Turcji. Oprócz ewidentnie kiepskich pokoi, to jeszcze położony jest na niewielkim terenie, gdzie sąsiad sąsiadowi w okna zagląda (boczne pokoje), no i nie ma specjalnie dużo atrakcji do zaoferowania, nie ma np. planu całodniowych zajęć dla dzieci jak to było w innych hotelach, nie ma też zbyt wielu propozycji dla dorosłych (poranne ćwiczenia to dramat, aqua aerobik prowadzony słabo). A przede wszystkim to jest to hotel przeznaczony dla Rosjan, Ukraińców i Białorusinów. Obsługa turecka mówi po rosyjsku, wszyscy mnie zaczepiają po rosyjsku, wszędzie są napisy po rosyjsku, wszystkie animacje są po rosyjsku, wieczorne show są po rosyjsku i tak dalej. W recepcji nawet nie znają angielskiego (dobrze że ja znam rosyjski...)! Przez tydzień na kilkaset pokoi w budynku tylko 5 było zajętych przez Polaków. Jeśli więc ktoś szuka wszechstronności - w tym (wielo)kulturowej, trochę ciekawszego spędzenia czasu niż basen - zjeżdżalnie - plaża oraz wyższego poziomu opieki nad dziećmi, to raczej nie tu.

Termin pobytu: lipiec 2017
4  Dziękujemy, Ewa_Surfy