Zrecenzowano: 6 października 2017

Jedzenie fatalne, smrod, ciasnota wszedzie, brakuje sztućcow , plaza w remonicie czynne 1/2 .Brudno.Dyskoteki i chamstwo radzieckich turystow, bez zadnego ograniczenia.Ochrona nie reagowała na takie zachowanie Hotel to miejsce m.in. wypoczynku.zaprosiłam znajomych na wspolny wyjazd i bardzo byli nie zadowoleni z warunkow w tym hotelu.

Termin pobytu: październik 2017
2  Dziękujemy, Mirosława O
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2017

W odniesienu do recenzji Ewa_Surfy dodam że porażką w tym hotelu jest kuchnia a zwłaszcza kolacje. Wyglada że jest zbyt mała do ilości gości, stąd bez względu na pore zawsze były kolejki i to na kilkanaście minut, oraz brak stolików. Poza tym mizerny wybór potraw, a np cista kończyły się po kilkunastu minutach i juz nie były uzupełniane. Przez 2 tyg. tylko frytki, ryby i makarony, sporadycznie jakies inne potrawy. Natomiast najgorsze co jest w tym hotelu to codzienny smród który panował każdego wieczoru, prawdopodobnie spowodowany opróżnianiem szamba. Mielismy pokój od strony basenu, wieczorem nie było szansy wyjść na balkon bo smród nie pozwalał, zresztą to samo było w lobby, przed wejściem do hotelu, w amfiteatrze i okolicach basenów a nawet przy stolikach usytuowanych na zewnątrz przy restauracji.
Do tego brak komunikacji w j. angielskim (w recepcji był chyba tylko jeden gość który był komunikatywny). I na koniec plaża, nie ma grama piasku, tylko same kamienie. Nawet rezydentka potwierdziła że za tą cenę mozna znaleźć kilka innych lepszych hoteli. A i bardzo słabe animacje, a w jeden dzień w ogóle nie ma animatorów, wszyscy maja wolne. To był nas 4 pobyt w Turcji i pierwszy taki kiepski.

1  Dziękujemy, drag12017
Zrecenzowano: 28 lipca 2017

Hotel w kształcie litery H (z jedną nóżką H dłuższą) umiejscowiony na stosunkowo wąskiej działce pomiędzy innymi hotelami. Wejście jest "od góry" litery H, zaś "od dołu" litery H oraz na bocznych ścianach znajdują się pokoje. Te "od dołu" mają widok na basen i morze, te na bocznych ścianach mają widok na sąsiadujące hotele. Na poziomie wejścia do hotelu jest recepcja, lobby z barem, biblioteka, kafejka internetowa i pokój Customer Relations, zaś restauracja, wyjście na basen, spa, sklepiki, bilard, ping-pong i piłkarzyki znajdują się piętro niżej. W górę hotel ma jeszcze 5 pięter. Wszystkie pokoje od piętra 1 do 5 nie są odnowione, z kolei pokoje na poziomie lobby i restauracji są odnowione. Różnica jest kolosalna, wg mnie te nieodnowione (takie w kolorach zieleni na zdjęciach hotelu) to max 3.5 gwiazdki, z kolei te odnowione to rzeczywiście podwyższony standard: eleganckie meble ze zdobieniami, biało-brązowy wystrój, panele zamiast starej wykładziny, podświetlenia led, nowoczesna wbudowana klima i tym podobne bajery - tutaj oceniam na 5*. Niektóre z pokoi są piętrowe.
Baseny są w sumie 4: okrągły brodzik dla dzieci o gł. 40 cm; prostokątny, który w połowie jest pod dachem a w połowie na zewnątrz i ma gł. od 1.3 m do 1.4 m; mały pod zjeżdżalniami służący do wpadania po zjechaniu z nich oraz duży, główny basen, który od strony brodzika ma gł. 1 m dla młodszych dzieci, a od strony zjeżdżalni 1,3 m. Zjeżdżalnie są otwarte 2 x dziennie w godz. 10-12 i 14-16. Leżaki wokół basenu są, ale - jakby inaczej - rezerwowane przez gości bladym świtem i to często przez takich co to w ogóle potem cały dzień z nich nie korzystają, ale koszulki / ręczniki kładą twardo co rano. Na plaży nie ma tego problemu, tam zawsze jest więcej leżaków niż chętnych, a do dyspozycji gości są też plecione parasolki p/słoneczne. Plaża kamienista, warto zabrać swoje buty gumowe. A, i swoje ręczniki plażowe, bo w tym hotelu wyjątkowo pobierają kaucję za ichniejsze ręczniki. Na plaży nie ma baru, jest tylko dystrybutor z chłodnymi napojami owocowymi. Bar jest przy basenie, w godz. 12-16 są tam serwowane przekąski, a przez cały dzień są dostępne rozmaite napoje w tym alko. Po drugiej stronie alejki względem baru jest budynek z mini klubem dla dzieci na parterze i siłownią na piętrze. Mini klub jest otwarty w podobnych godzinach jak zjeżdżalnie, obok niego na dworze jest mały plac zabaw, a dalej kawałek ogrodu, gdzie czasem przenoszą leżaki z plaży kiedy jest duża fala i morze bardzo głęboko wchodzi w ląd. Naprzeciw ogrodu (a za barem basenowym) jest amfiteatr gdzie codziennie o 21 jest mini disco, a ok. 21.45-22 wieczorny show (animacje typu pokaz tańców tureckich, wybór miss hotelu, gra w bingo, pokaz akrobacji, konkursy itp). Za amfiteatrem jest kort tenisowy / pole do siatkówki, a za nim, już nad plażą, restauracja a la carte – żeby zarezerwować stolik na wieczór, to trzeba się o 7.40 stawić w recepcji!
Jedzenie: smaczne, naprawdę smaczne, a jestem wegetarianką, więc tym bardziej zachwycam się tym jak przyrządzają rozmaite warzywa na ciepło - na to nie mogę narzekać. Za to mogę na napoje: te owocowe z dystrybutorów rozwodnione i dosłodzone; kawa w rozmaitych postaciach też z dystrybutorów i każda identyczna bez względu na przyciśnięty guzik wyboru, piwo lane wg mnie też rozwodnione.
Ogólnie wrażenie: hotel jest słabszy niż inne 5*, w których dotychczas byłam w Turcji. Oprócz ewidentnie kiepskich pokoi, to jeszcze położony jest na niewielkim terenie, gdzie sąsiad sąsiadowi w okna zagląda (boczne pokoje), no i nie ma specjalnie dużo atrakcji do zaoferowania, nie ma np. planu całodniowych zajęć dla dzieci jak to było w innych hotelach, nie ma też zbyt wielu propozycji dla dorosłych (poranne ćwiczenia to dramat, aqua aerobik prowadzony słabo). A przede wszystkim to jest to hotel przeznaczony dla Rosjan, Ukraińców i Białorusinów. Obsługa turecka mówi po rosyjsku, wszyscy mnie zaczepiają po rosyjsku, wszędzie są napisy po rosyjsku, wszystkie animacje są po rosyjsku, wieczorne show są po rosyjsku i tak dalej. W recepcji nawet nie znają angielskiego (dobrze że ja znam rosyjski...)! Przez tydzień na kilkaset pokoi w budynku tylko 5 było zajętych przez Polaków. Jeśli więc ktoś szuka wszechstronności - w tym (wielo)kulturowej, trochę ciekawszego spędzenia czasu niż basen - zjeżdżalnie - plaża oraz wyższego poziomu opieki nad dziećmi, to raczej nie tu.

1  Dziękujemy, Ewa_Surfy
Zrecenzowano: 16 lipca 2017

Pojechaliśmy na wczasy wraz z dwójką dzieci w wieku 9 i 10 lat.. Transfer z lotniska słaby. tylko dlatego że nikt podczas naszego lotu z Polski do Turcji nie powiadomił Pani w Turcji ze nie lecą dwie osoby. Przez ten fakt mieliśmy ponad godzinne opóźnienie. Tyle trwało ustalenie tego przez tą Panią. Podczas meldunku akurat może tylko w naszym terminie praktycznie nocnym (bo dojechaliśmy do hotelu ok 02.00) nie potrafili rozmawiać w języku angielskim. Posiłki świetne i zróżnicowane i wszystkiego pod dostatkiem. Jedzenie naprawdę wyborne. Bardzo duża ilość owoców. restauracja ala carte naprawdę godna polecenia ze względu na obsługę i smakowitość posiłków.
Basen super codziennie czyszczony. Leżaki na basenie jak to bywa trzeba rano już rezerwować sobie bo tak to lipa. Zjeżdżalnie na basenie powinny być otwarte trochę dłużej. super aerobik wodny na basenie. Plaża super tylko na pewno o obuwiu wodnym. Z leżakami podobna sytuacja. Hotel czysty. Pokoje sprzątane co drugi dzień. Ręczniki wymieniane codziennie. Kelnerzy super . Snack bar idealny. Polecamy naleśniki które są pieczone przez starszą Panią z boku. (pomiędzy basenem a plażą). Różnorodność ciast i słodyczy w restauracji super..Super programy wieczorne dla dzieci i dorosłych. Looby bar powinien być otwarty trochę dłużej albo nie powinni w nim gasić świateł o 00.00. Hotel pewno polecam. Wiadome ze każdy znajdzie jakieś minusy ale to w końcu zależy od tego co sie wymaga od danego hotelu albo własnych upodobań. My wróciliśmy bardzo zadowoleni.

1  Dziękujemy, Henryk38
Zrecenzowano: 25 maja 2017

Hotel średniej wielkości , w dobrym stanie,czysty. Hotel przy plaży , na samym końcu miejscowości , transfer z lotniska ok 1,5 h . w Najbliższe sklepy ok 600 m , co piątek odbywa się lokalny TARG ok 1km , ok 2km ALARA BAZARA - sklepy i knajpki. z "fakultetów" nie korzystaliśmy. Poza obsługą w Recepcji (próba wymuszenia dodatkowej kasy za niby lepszy pokój - pierwszy raz z czymś takim się spotkaliśmy oraz utrudnianie przy załatwianiu pewnych spraw) to nie można mieć zastrzeżeń. Nie było problemów z komunikacją - niektórzy Barmani znali trochę Polskiego :) .
Pokoje sprzątane codziennie . Skargi rozpatrywane ekspresowo po zgłoszeniu do Managera Hotelu.
Szczególne słowa uznaniu dla 2 barmanów BURAKA oraz MUSTAFY

Na terenie hotelu znajdowały się 2 restauracje - Główna (śniadanie , obiad , kolacja , zupa nocna) oraz restauracja al'carte (możliwość rezerwacji : rybnej lub meksykańskiej).
Hotel dysponował 3 barami : Lobby (10-24) , Pool (10-23:30) i w dyskotece (23:30 - 2:00). Jedzenie dobre (choć jak na Turcję i hotel 5* szału nie robiło) - każdy coś dla siebie znajdzie. Restauracje czyste.
W Pool barze od 12-14:30 serwowane było jedzenie, na terenie hotelu o odpowiedniej porze można był skosztować tureckich chlebków . Ogólnie atmosfera fajna

Na terenie hotelu odbywały się animację (te które prowadził HAKAN oraz MELHI - były SUPER ) resztę pozostawię b/k .na terenie hotelu była dyskoteka (DJ SELCUK - spoko gość - co się chciało to zagrał) niestety zapach jaki jest w niej odstraszał turystów . Internet dostępny w całym hotelu jak i na plaży.
Plaża - wg opisu miała być piaszczysto-żwirowa - niestety była praktycznie kamienista więc wg mnie warto zabrać odpowiednie obuwie. Na plaży możliwość skorzystania z sportów wodnych (firma zewnętrzna)

Termin pobytu: czerwiec 2016
Dziękujemy, tczarek