“Polecam, nie tylko na niepogodę.”

Huta Szkła Kryształowego Julia
Nr 1 wśród 3 atrakcji (Piechowice)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 1–2 godziny
Opis dostarczony przez właściciela obiektu: Nasza zabytkowa fabryka znajduje się w sercu Karkonoszy, w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby i jest dostępna dla zwiedzających. Turyści mogą z bliska podziwiać ręczny proces produkcji szklanych arcydzieł oraz uczestniczyć w warsztatach, gdzie poznają tajniki sztuki szklarskiej. Zapraszamy również do zapoznania się z niezwykle interesującą historią Huty Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach.
Zrecenzowano 3 października 2018

Zwiedzanie linii produkcyjnej z przewodnikiem za 19 zł to doskonała propozycja spędzenia czasu oraz poszerzenia wiedzy. Na temat wytopu i obróbki szkła kryształowego. Zwiedzanie rozpoczyna się na placu przed hutą gdzie stoją nieużywane już eksponaty. Następnie przechodzi się cały ciąg technologiczny od wytopu,przez obróbkę, do magazynu. Na koniec możliwe jest dokonanie zakupów w sklepie fabrycznym. Polecam.

Dziękujemy, labrygamichal
Filtrowanie

Zrecenzowano 2 października 2018 z urządzeń przenośnych

Gdyby pogoda dopisała, pewnie wybralibyśmy góry, ale był deszcz i dzięki temu odwiedziliśmy to ciekawe miejsce. Wycieczka z przewodnikiem dostarcza sporej dawki wiedzy i pozwala zobaczyć prawdziwy proces produkcji, co powinno zaciekawić już przedszkolaki. Dla starszych dzieci dostępnych jest też kilka warsztatów. Na miejscu ładna kawiarenka i sklep, w którym nawet najbardziej oporni zostawią choć kilka groszy.

Dziękujemy, malgorzatatomczyk
Zrecenzowano 2 października 2018

Nareszcie ostatni (nowi) właściciele uruchomili pokaz jak wytapia się szkło. Piękna ekspozycja produktów z możliwością i kupna. Dla dzieci ciekawy plac zabaw. Swietna kawiarenka i pyszne ciasta.

Dziękujemy, stanm543
Zrecenzowano 1 października 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce warte odwiedzenia. Fantastyczny przewodnik Alek opowiadał z wielką pasją, potrafił oczarować wszystkich wiedzą na temat hutnictwa. Piękne białe i kolorowe kryształy na każdym zrobią ogromne wrażenie zwłaszcza po wcześniejszym zapoznaniu się z procesem produkcji.
Paweł i Magda

Dziękujemy, Pawel B
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 28 września 2018 z urządzeń przenośnych

Warto wybrać się do huty szkła Julia. Zwiedzanie odbywa się podczas pracy huty. Można zobaczyć każdy etap powstawania wyrobów. Polecam.

Dziękujemy, Agata S

Huta Szkła Kryształowego Julia — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Jelenia Góra, Województwo dolnośląskie
Szklarska Poręba, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Huta Szkła Kryształowego Julia? Podziel się wrażeniami!