“Zaskoczenie”

Huta Szkła Kryształowego Julia
Nr 1 wśród 3 atrakcji (Piechowice)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 1–2 godziny
Opis dostarczony przez właściciela obiektu: Nasza zabytkowa fabryka znajduje się w sercu Karkonoszy, w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby i jest dostępna dla zwiedzających. Turyści mogą z bliska podziwiać ręczny proces produkcji szklanych arcydzieł oraz uczestniczyć w warsztatach, gdzie poznają tajniki sztuki szklarskiej. Zapraszamy również do zapoznania się z niezwykle interesującą historią Huty Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach.
Zrecenzowano 22 września 2018 z urządzeń przenośnych

Byłam bardzo zaskoczona tak świetnie zorganizowanym miejscem turystycznym po środku niczego. Można wybrać się na zwiedzanie huty z przewodnikiem, można też ograniczyć się do kompulsywnych zakupów krzyształow w firmowym sklepie. W obu opcjach psy mile widziane (podczas naszego pobytu naliczyłam chyba 5! Super) jednak podczas zwiedzania lepiej żeby pies był na rękach, lub w butach (ryzyko pobitego szkła).
Infrastruktura i obsługa miodzio.

Dziękujemy, Horyks
Filtrowanie

Zrecenzowano 21 września 2018 z urządzeń przenośnych

Uważam hutę za niezwykle ciekawą atrakcję. W trakcie zwiedzania poznaje się kolejne etapy produkcji szkła kryształowego, obserwując na żywo pracę hutników. Towarzyszy temu komentarz bardzo dobrze przygotowanych przewodników, którzy opowiadają o całym procesie bardzo ciekawie, bez przynudzania. Po lub przed zwiedzaniem można zrobić zakupy w firmowym sklepie, a nawet jeśli nie ma się zamiaru nic kupować warto po prostu pooglądać wyroby. Obok działa też kawiarnia serwująca dobrą kawę i ciasto.

Dziękujemy, Paweł W
Zrecenzowano 21 września 2018 z urządzeń przenośnych

Wspaniałe miejsce warte odwiedzenia. Za bardzo małe pieniądze można dowiedzieć się i zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. Zwiedzanie odbywa się w czasie normalnej pracy zakładu co zdecydowanie działa na plus. Jeśli jesteś w okolicach Szklarskiej Poręby to musisz odwiedzić to miejsce!

1  Dziękujemy, Tomek B
Zrecenzowano 4 września 2018

wspaniała wycieczka, teoria, praktyka połączona ze zwiedzaniem huty.zakupy również udane na każdą okazję . możliwość również spersonalizowania grawerem po za huta :)

Dziękujemy, Alina M
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 1 września 2018

Naprawdę robi wrażenie, kunszt z jakim wykonywane są prace nad niby tak delikatnym tworzywem jakie jest szkło! Trzeba talentu i finezji żeby wykonywać takie cudeńka, z rozgrzanego do czerwoności 1200 - 1300* C stopu ( od przewodnika dowiedziałem się że, są to tlenki metalu w zależności na co jest przeznaczony produkt finalny. Są to: związki chromu,kobaltu, manganu, kadmu i siarki a przede wszystkim węglan sodu)
A najbardziej mnie zachwyciło a jednocześnie ogarnęło podziwem szlifowanie topornego szkła przez filigranową panią - w tym przypadku była to ogromna waza trzymana wrękach nad wielką misą z wodą. Ciekawostką jest że wzory na szkłe nakładane jest ręcznie (nie komputerowo) od zarania istnienia tej huty. Wyroby sprzedawane są na cały świat (nie są to tanie rzeczy) a także podarowne okazjonalnie jak nie dawno w maju Papież Franciszek otrzymał od wojewody dolnośloskiego wyroby szklanne. Polecam każdemu kto będzie w okolicy aby tu zajrzał!

1  Dziękujemy, Mirosław B

Huta Szkła Kryształowego Julia — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Jelenia Góra, Województwo dolnośląskie
Szklarska Poręba, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Huta Szkła Kryształowego Julia? Podziel się wrażeniami!