“Smacznie i milo”
U Rybaka — recenzja

U Rybaka

Bardzo miła obsługa, karta dań bogata, pyszne polędwiczki w sosie kurkowym, ceny adekwatne do jakości i wielkości dań. Polecam

Dziękujemy, Justyna P

Wizyta w minioną środę (11.09) w porze obiadu. Dzieci jedzą dorsza, dorośli na przystawkę małże w białym sosie, a na danie główne halibuta ‚z grilla’. Małże są poprawne, choć sos w którym pływają przypomina zupę tom kha, bez trawy cytrynowej i kolendry. Zabawa zaczyna się przy ‚halibucie z grilla’, a dokładniej wody, która znajduje się na talerzu i jak się po chwili okazuje, również mięsie ryby. Ryba jest niesmaczna, mało chrupiąca, mięso jest właśnie wodniste, brak w nim charakterystycznego w halibucie tłuszczu. Kulminacja następuje w momencie pytania przechodzącego obok stolika kelnera o to, skąd w rybie z grilla woda. Otoz wg kelnera mili Państwo, przecież powszechnie wiadomo, ze ‚rybka’ jest mrożona, a wiec woda w niej zawarta, jakże i ta plywajaca po talerzu, ‚jest normalna’. Na odpór, ze takiej sytuacji daleko do normalności, kelner z manierą arogancji podanej w niby-kulturalny sposób, tak typową dla nisko wyedukowanych i przypadkowych w tej profesji chamow, odrawaca się na pięcie i życzy ‚smacznego’, pozostawiając nas z werbalno-niewerbalnym komunikatem brzmiącym mniej więcej: ‚żryj i nie marudź’. Drogi ‚barze u rybaka’ - ja wiem, ze u was prawie zawsze pełno, ze lepiej, żeby klient mlaskał i nie zgłaszał uwag.. ale ‚rybka’ jeśli nawet mrożona, to winna przed przygotowaniem zostać osuszona odpowiednio długo, choćby na papierowym ręczniku, żeby potem nie wylewał się z niej roztopiony przed momentem lód.. a swoją droga coz to za grill, po zdjeciu z którego potrawa nie jest chrupiąca - woda wszak odparowuje w stu celsjuszach, prawda?! Ja wiem, ze trzeba golić jeleni, bo sezon krótki ale są pewne granice, a te granice w minioną środę przekroczyliście o kilometry - sposobem przyrządzenia jedzenia z gwoździem do trumny pod postacią skrajnej arogancji w pozie kelnera. Tak się po prostu nie czyni.. należy wykazać chocby pozory elementarnego zainteresowania, choćby to nie miało być prawda, udawać, ze przekaże się uwagę kuchni, w wariancie plus zaproponować deser w ramach przeprosin.. ale umówmy się, jedynym naprawdę akceptowalnym i prawidłowym załatwieniem sprawy byłoby nie prezentowanie omawianej pozycji na rachunku - tak po prostu byłoby uczciwie.. no ale co ja tam wiem.. przecież u Was i tak zawsze pełno.. choćby woda płynęła z ‚rybki’ z grilla.. a ja mało co widziałem i nigdzie nie jadłem ryb. Wstyd!

Dziękujemy, Reysolovski

Jedzenie świeże i bardzo dobre, duże porcje, obsługa rewelacyjna, byłam pod wrażeniem tego jak kelnerzy/rki sprawnie i szybko obsługiwali klientów, każdy wiedział co ma robić, mimo dużego obłożenia czas oczekiwania na menu i potrawy stosunkowo krótki; jedyny minus za chleb podawany do smalczyku z ogórkiem, po przeczytaniu menu oczekiwałam pajdy chleba świeżego, swojskiego z chrupiącą skórką a otrzymałam trzy małe kromeczki zwykłego, sklepowego, białego chleba

Dziękujemy, Agnis81

Jedna z popularniejszych lokalizacji w Jastrzębiej Górze, wita przyjaznym personelem i przytulnym wystrojem. Zamówiliśmy flądrę, zakąski ze śledzia oraz zupy rybne w dwóch wersjach. Obie spełniły oczekiwania, śledzie kapitalne flądry również smaczne chodź frytki z na pewno nie robione na miejscu. Generalnie warto.

Dziękujemy, MaciekOzi
Zrecenzowano 9 września 2019 z urządzeń przenośnych

Fajny wystrój, sympatyczna i dobra obsługa, ceny nie najgorsze, do ryb trzeba dokupić dodatki (surówki i ziemniaki), choć cena pieczywa do przepysznej zupy rybnej zawrotna, 6 zł za dwie kromki z masełkiem. Byliśmy tam trzy razy i trzy razy było idealnie i wszystko nam smakowało. Polecam.

Dziękujemy, Katarzyna S

U Rybaka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Jastrzębia Góra, Pomorskie

Byłeś(-aś) w U Rybaka? Podziel się wrażeniami!