Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Wspaniałe miejsce

Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019
168radekw

Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Niestety Pani przy kasie oznajmiła, że z uwagi na to że dziś niedziela, przewodnika nie ma. Ok, zrozumiałe... Przewodnik też ma prawo do wolnego, w takim razie poprosimy o słuchawki. Ale uwaga... Słuchawki też mają wolne! Usłyszałysmy, że no niestety w niedzielę trzeba się z tym liczyć, że żadnych przewodników nie ma. Z tego co słyszałam od znajomych, z przewodnikiem muzeum i wystawy są świetne. Niestety dziś było średnio.
Pokaz czerpania papieru bardzo ciekawy, choć krótki, ale Pan prowadzący został po pokazie i odpowiedział cierpliwie na wszystkie pytania i dodatkowo powtórzył pokaz dla tych, którzy stali z tyłu i nic nie widzieli. Jedyny plus, jest taki, że bilet w niedzielę kosztuje podobno mniej bo 12 zł. Wolałabym dopłacić i dowiedzieć się czegoś więcej...

Dziękujemy, 117basiaj
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Szczerze mówiąc to oprócz tego, z czego robi się papier nie wiedziałem o nim nic więcej :) miejsce bardzo ciekawie, można poznać historię papieru, pieniądza (o ile to nie zesonowa wystawa) można też
zobaczyć proces jego powstania. Polecam to miejsce z uwagi na swój charakter i historię.

Dziękujemy, adrianbD1208PB
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Przed odwiedzeniem tego muzeum troszkę o nim poczytałem i muszę przyznać, że wszelkie negatywne opinie można włożyć między bajki. Muzeum od samego progu jest arcyciekawe. Pracownicy uwijają się jak w ukropie, żeby dogodzić odwiedzającym. Może ceny biletów nie należą do najtańszych, ale każda wydana złotówka jest tego warta. Rodziny z dziećmi koniecznie powinny wykupić maluchom warsztaty - moje dzieciaki miały wielką frajdę przy własnoręcznym wyrobie papieru. Polecam w 100%. Kto nie odwiedzi ten gapa

1  Dziękujemy, 168radekw
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Punkt obowiązkowy przy zwiedzaniu Dusznik. Miejsce ciekawego choć dla malutkich dzieci poniżej 3 roku życia raczej obiekt mało ciekawy. Fajne warsztaty czerpania papieru oraz wystawa polskiego pieniądza. Muzeum akceptuje karty dużej rodziny (ogólnopolska)

Dziękujemy, kurczeno
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Warto zwiedzić. Muzeum jest dostosowane dla każdego bez wyjątków. Wiele ciekawostek, a w dodatku można zrobić własną kartkę papieru. Polecam!

Dziękujemy, Tatiana S