Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
Otwarte dzisiaj: Zamknięte
Bardzo ciekawe miejsce.

Można się dużo dowiedzieć na temat powstania kartki papieru. Warto to zobaczyć na własne oczy... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano wczoraj
boka1101
Fascynujące miejsce

Wystawa ciekawa, a przede wszystkim fantastyczny przewodnik, który świetnie nawiązuje kontakt ze... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 4 maja 2019
611anetaf
Kielce, Polska

Zrecenzowano: 9 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Fajne, ciekawe miejsce, dzięki Pani przewodnik dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o historii papieru. Uważam, że warto tam zajrzeć

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
Dziękujemy, 860marikab
Zrecenzowano: 4 marca 2019

fantastyczne miejsce i doskonała pani przewodnik, która w sposób prosty i przystępny opowiedziała nam historie papieru w Europie i w Polsce. Bardzo polecam

Dziękujemy, ewa k
Zrecenzowano: 17 lutego 2019

Niezłe miejsce dla wszystkich, nawet ludzie z doświadczeniem w poligrafii dowiedzą się nowych rzeczy ;)

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, dze69
Zrecenzowano: 9 lutego 2019

Polecam warsztaty z czerpania papieru! Swietna wystawa - przemily pan "od banknotow", polecam! W okolicy swietne skrytki geocachingowe.

Dziękujemy, rodzinazwarszawy
Zrecenzowano: 5 lutego 2019

Bardzo interesujące muzeum, a przede wszystkim trudno spotkać inne poświęcone historii i produkcji papieru. Samo miejsce jest już intrygujące - stary, szesnastowieczny młyn papierniczy (kiedyś maszyny wytwarzające celulozę ze szmat napędzane były kołami młyńskimi), rozbudowany z czasem do pięknej rezydencji, jednak przy zachowaniu funkcji przemysłowych. W jednym budynku mamy więc produkcję papieru, dotąd prowadzoną - można obserwować, jak przebiega proces wytwarzania papieru czerpanego, a nawet uczestniczyć w warsztatach i nauczyć się podstawowych czynności - jak również oglądać oryginalne, barokowe freski w części mieszkalnej.
Okazuje się, że papier to szeroka dziedzina różnych zjawisk. W muzeum można oglądać wystawę sztuki plastycznej wykorzystującej jako materiał papier (polecam), ekspozycję poświęconą produkcji banknotów, wystawy czasowe. Aktualnie (luty 2019) jest tu wystawa pokazująca rozwój maszyny papierniczej, od powstania wynalazku. Bilety wstępu są stosunkowo drogie, normalny 20 zł, ale warto.

Dziękujemy, JLORSKI