Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
Bardzo ciekawe miejsce.

Można się dużo dowiedzieć na temat powstania kartki papieru. Warto to zobaczyć na własne oczy... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
boka1101
Fascynujące miejsce

Wystawa ciekawa, a przede wszystkim fantastyczny przewodnik, który świetnie nawiązuje kontakt ze... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 4 maja 2019
611anetaf
Kielce, Polska

Zrecenzowano: 17 lutego 2019

Niezłe miejsce dla wszystkich, nawet ludzie z doświadczeniem w poligrafii dowiedzą się nowych rzeczy ;)

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, dze69
Zrecenzowano: 9 lutego 2019

Polecam warsztaty z czerpania papieru! Swietna wystawa - przemily pan "od banknotow", polecam! W okolicy swietne skrytki geocachingowe.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, rodzinazwarszawy
Zrecenzowano: 5 lutego 2019

Bardzo interesujące muzeum, a przede wszystkim trudno spotkać inne poświęcone historii i produkcji papieru. Samo miejsce jest już intrygujące - stary, szesnastowieczny młyn papierniczy (kiedyś maszyny wytwarzające celulozę ze szmat napędzane były kołami młyńskimi), rozbudowany z czasem do pięknej rezydencji, jednak przy zachowaniu funkcji przemysłowych. W jednym budynku mamy więc produkcję papieru, dotąd prowadzoną - można obserwować, jak przebiega proces wytwarzania papieru czerpanego, a nawet uczestniczyć w warsztatach i nauczyć się podstawowych czynności - jak również oglądać oryginalne, barokowe freski w części mieszkalnej.
Okazuje się, że papier to szeroka dziedzina różnych zjawisk. W muzeum można oglądać wystawę sztuki plastycznej wykorzystującej jako materiał papier (polecam), ekspozycję poświęconą produkcji banknotów, wystawy czasowe. Aktualnie (luty 2019) jest tu wystawa pokazująca rozwój maszyny papierniczej, od powstania wynalazku. Bilety wstępu są stosunkowo drogie, normalny 20 zł, ale warto.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, JLORSKI
Zrecenzowano: 30 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo polecam. Ciekawe miejsce dla dzieci. Wizyta połączona z warsztatami. Ciekawa była też wystawa multimedialna na poddaszu. Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, MiraMarat
Zrecenzowano: 24 stycznia 2019

Fantastyczne i bardzo ciekawe miejsce, zarówno dla dorosłych i dla dzieci. Ciekawe eksponaty, oraz multimedia. Dużym plusem i atrakcją jest możliwość samodzielnego sprawdzania autentyczności przyniesionych banknotów przez specjalistyczne mikroskopy, możliwość obejrzenia krótkich i ciekawych filmików dot. pieniędzy, jak również obejrzenia banknotów z różnych ram czasowych. Możliwość samodzielnego sprawdzenia wagi i grubości papieru dzięki specjalistycznym sprzętom. I co najważniejsze, bardzo oddana obsługa muzeum, na każdym pietrze, przy każdej ekspozycji można było liczyć na pomoc i ciekawe opowieści panów obsługujących ekspozycję, zachęcających do przeprowadzenia doświadczeń oraz dzielących się swoją wiedzą. Polecam udział w warsztatach z czerpania papieru. Dzieci mają z tego wielką frajdę i biorą czynny udział na każdym etapie czerpania swojego kawałka papieru, który potem zapakowany w pamiątkową kopertę, zabierają do domu.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, moniq608