Zamek

Twoja lokalizacja  Muzeum Zamkowe 4,6     Opinie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 2 września 2019
edytaszymanska
Radom, Polska

Fajny, duży zamek, dużo wystaw nie związanych z tamatyką zamku ale niektórym i to się może podobać. Ciekawie zbudowany, szczególnie gdanisko :)

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019

NAPISZ OPINIĘ

Opinie

Tomasz Augustyn

2 tygodnie temu

Fajnie, gdyby nie to, że "Zamkowe" w nazwie jest mylące. Ale wpierw o tym co jest spoko, a spoko jest zamek. Nawet dobrze, że nie przetrwał w całości- dzięki temu ma epicki taras widokowy. Ja byłem tam w momencie, gdy po drugiej stronie Wisły przechodziła komórka burzowa i widoki były świetne. Warto zerknąć. To, co nie jest spoko, to wystawy. Dajcie sobie chwilę i pomyślcie, czego spodziewacie się w muzeum "zamkowym". Zrekonstruowanego pomieszczenia z meblami? Wystaw broni i zbroi? I tu się mylicie. Dostaniecie wystawę współczesnego szklarstwa, XVIII-XIX w. sprzęty i meble wiejskie i całe piętro wypchanych zwierząt. Stąd "zamkowe" wprowadza w błąd, a słowo będące właściwe to: "regionalne". Koniec końców warto zajrzeć, choćby dla samych widoków.

Podoba mi się

Edyta Szymańska

wczoraj

Zwiedzanie zaczynamy od piwnic. Jest tam ekspozycja kolorowego szkła, która doskonale komponuje się w starych murach piwnicznych z czerwonej cegły. Zastaniemy tam także drewniane krzesło w formie skrzyni służące torturowaniu skazańców oraz stos całopalny z trupem w całunie a także inne artefakty średniowieczne. Na pierwszym piętrze zamku w komnatach są ekspozycje wyposażenia ówczesnego oraz bardzo ciekawa wystawa scyzoryków. Na drugim piętrze zamku jest proekologiczna wystawa edukacyjna dla dzieci młodzieży i dorosłych pokazująca życie pod wodą na ziemi i w powietrzu możemy to zobaczyć zwierzęta w naturalnej wielkości. Natomiast w następnej sali, muzeum może się pochwalić eksponatami takimi jak: żubr, głowa łosia i nosorożca, aligator, szczęki wieloryba, ryś i miś. W korytarzu prowadzącym do wieży gdanisko, bardzo bogata i interesująca ekspozycja poświęcona życiu chłopów na tych terenach. Do zobaczenia jest mnóstwo narzędzi rolniczych z ubiegłego wieku a także sprzętów wyposażenia chat. Korzystając z uprzejmości pana Łukasza asystenta kierownika muzeum, zwiedziłem także starą klatkę schodową w postaci bardzo wąskiego korytarza ze stromymi schodkami oraz strych zamku. Podziwiałem konstrukcję ogromnej więźby dachowowej, wiązania ciesielskie i inicjały robotników z lat 30 ubiegłego wieku. Pan Łukasz, przemiły i uczynny młody człowiek, ma bogatą i szeroką wiedzę historyczną, dlatego też rozmowa z nim na temat na przykład, wiązań murarskich czy wiązań ciesielskich jest bardzo interesująca. Opowiedział nam o zniszczeniach miasta w czasie wojny, o tym jak brał udział w wykopaliskach archeologicznych i o dziejach zamku.

1  Dziękujemy, edytaszymanska
Zrecenzowano: 29 lipca 2019

Warto zaplanować wizytę w miesiącu lipcu kiedy to odbywa się impreza kilkudniowa "oblężenie Malborka". Wieczorna inscenizacja walk - doskonała i ten pokaz fajerwerków na koniec - wisienka na torcie. Obiekt olbrzymi, zwiedzać można cały dzień i jeszcze będzie mało. Polecam zakupić bilet na 3 zamki: Malbork, Kwidzyn, Sztum- atrakcyjna cena. Malbork najlepiej zwiedzać z przewodnikiem, później jest jeszcze czas, aby samemu zajrzeć do różnych zakątków i wejść na wieżę widokową. Wrażenia - nie do opowiedzenia - do zobaczenia.

Dziękujemy, Ada125
Zrecenzowano: 22 lipca 2019

Na pewno warto odwiedzić - co prawda nie zwiedziliśmy samego zamku, ale wdrapaliśmy się na dawną wieżę obronną, a przewodnik opowiedział nam sporo ciekawych historii związanych z tym miejscem.
Dobrze też przejść na spacer wokół zamku, jego mury robią naprawdę spore wrażenie.

Dziękujemy, kaczordonald64
Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Zamek z zewnątrz piękny! Bilety w bardzo przystępnej cenie. Można zwiedzać z audioprzewodnikiem. W piwnicach wystawa szkła, ale nie przeszkadzało mi to, że były to rzeczy współczesne. Samo wnętrze było piękne- ta cegła i kolumny. Reszta sal też była przyjemna. Wrażenie robiły piękne piece kaflowe i różne kufry. Na sam koniec wystawa przyrodnicza bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Fakt, że brakuje w tym zamku informacji i przedmiotów typowo z nim związanych, ale zamek i tak zrobił pozytywne wrażenie

Dziękujemy, Monika C