Zamek Golubski(Golub-Dobrzyń)
  • Śniadanie gratis
Hotel Kopernik(Toruń)(Świetna cena!)
58 USD
Zrecenzowano 14 marca 2016

Do hotelu Vabank trafiłem przypadkowo. Jestem bardzo mile zaskoczony wysokim standardem hotelu i do tego ciekawym, klimatycznym wnętrzem nawiązującym do filmu Machulskiego "Vabank".
Na kolację zamówiłem carpaccio z łososia i pierogi z dziczyzną ... było przepysznie.
Gratulacje dla kucharzy!!
Na pewno jeszcze tu przyjadę.

• Data pobytu: marzec 2016, podróż służbowa
Dziękujemy, Jarosław M
Zrecenzowano 9 marca 2016

Hotel położony przy samym rynku a wokół stare zaniedbane kamienice przy których kręcą się jakieś podejrzane "typy". Nie robi to dobrego wrażenia a z informacji uzyskanych od "miejscowych", wynika, że owe "typy" są skłonne zaczepić spokojnego przechodnia wieczorową porą. Co do samego hotelu i pokoju nie mam zastrzeżeń. Obsługa na profesjonalnym poziomie. W hotelowej restauracji (choć to trzy gwiazdki) używa się tanich sztućców (nieco sfatygowanych) oraz przyborników na przyprawy z baru mlecznego rodem. Miałem okazję spróbować tatara (bez zastrzeżeń) oraz reklamowanej golonki (rozgotowana, bez smaku) oraz pierożków z dziczyzną - mogą być.
Właścicielom obiektu na pewno należy zwrócić uwagę na problem z parkingiem. Otóż hotel posiada miejsca parkingowe przed budynkiem ale są one w większości zajęte przez "miejscowych". Goście hotelowi nie mają gdzie zaparkować. Zwróciłem na to uwagę personelowi na co w odpowiedzi usłyszałem, że nic z tym nie można zrobić. To się chyba nazywa brak chęci i nieudolność. Mam nadzieję, że po moim wpisie coś się zmieni w tym zakresie.

• Data pobytu: marzec 2016, podróż służbowa
1  Dziękujemy, walt48
Zrecenzowano 14 lutego 2016

Moja recenzja dotyczy tylko restauracji. Miejsce jest dość niesamowite- urokliwa kamieniczka na pięknym rynku, z widokiem na zamek. Obiekt odnowiony, czysty. Kuchnia włoska- doskonała! Każde z zamówionych dań było świetnie przygotowane i doprawione. Obsługa bardzo miła. W środku- film Vabank, w windzie- film Vabank, a w pokojach...podobno też film Vabank ( który uwielbiam- i to obie części, więc dla mnie- bomba!). Na górze taras widokowy. Jedyne, co warto zmienić- panów "pod dobrą datą" którzy kręcą się po rynku ( a właściwie ledwo kręcą...), ale oni też są przyjaźni.

• Data pobytu: czerwiec 2015, podróż z rodziną
Dziękujemy, Malgven
Zrecenzowano 31 stycznia 2016

Nocowałam kilka razy. Lokalizacja na rynku. Niestety obok hotelu jest taki dziwny sklepik, pod którym zbiera się co wieczór grupa hałaśliwych osób. Trochę strach wyjść wieczorem z hotelu. Przyjęcie na recepcji ok. Na plus jazda winą przy muzyce z filmu :) Niestety na korytarzu do pokoju przechodząc obok klatki schodowej niezbyt przyjemny zapach.
Pokoje na dobrym poziomie. Czyste ( choć firanki już upominają się o pralnię). Trochę przeszkadzał mi dość dziwny zapach w pokoju i głośna wentylacja w łazience. Łózka wygodne. Uwaga zza okien głośno słychać przejeżdżające samochody.
Rozczarował mnie poziom restauracji. Żadne z zamówionych dań nie było w całości do spożycia. Na śniadanie jajecznica świeżo zrobiona ok. Dobrze, że nie stoi w podgrzewaczu ;) Za to reszta dań wyglądała jakby stała na stole od dnia poprzedniego. Podsuszone przy brzegu wędliny, zaschnięta góra od sałatek... to nie zachęcało do konsumpcji.
Próbowałam się przekonać do tego miejsca. Ale kolejny raz będę szukać noclegu poza Golubiem. Chyba wolę jednak przejechać kilka kilometrów i mieć lepszy hotel niż nocować tutaj po raz kolejny.

Wskazówka dotycząca pokojów: W pokoju nr 16 bardzo głośno i długo działa wentylacja. Trochę przeszkadza przy zasypianiu
  • Data pobytu: styczeń 2016, podróż służbowa
1  Dziękujemy, Małgorzata Ś
Zrecenzowano 17 czerwca 2015

To jest chyba najlepszy hotel w okolicy. Hotel ma swój specyficzny klimat związany z kultowym filmem Vabank co mi przypadło do gustu, nie wiem czy to przypadek czy celowe działanie ale jak wysiadam z windy za każdym razem witał mnie ten sam motyw muzyczny z filmu co mnie po prostu nieźle udawało. Kuchnia jest jak najbardziej ok, potrawy są smaczne (jestem dość wybredny) a ceny na akceptowalny poziomie co się zaś tyczy śniadań nie są one nadzwyczaj bogate (co pewnie wynika z faktu ze hotel nie jest przesadnie duzy) co nie zmienia faktu, że spokojnie można się najeść (nie ma problemu, u ze specjalnym zamowieniem). Obsługa jest bardzo miła i pomocna niestety jak to ma miejsce w wielu mniejszych hotelach obsługa recepcji pracuje jako obsługa resteuracji co mnie osobiście drażni z uwagi na to że albo czekam w recepcji albo w restauracji. Pokoje są czyste i maja klimatyzację (w moim nadawała się do remontu bo hałasowala niezależnie od siły nadmuchu), łazienki na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o czystość jak i wyposażenie. Wadą i zaletą hotelu jest lokalizacja w samym centrum. Nie chodzi mi tu o hałas bo nie jest on uciążliwy, natomiast o sąsiedztwo. Niestety hotel nie ma własnego parkingu wiec zostawiamy auto na ulicy (wyznaczone miejsca dla klientów hotelu) a kręcone się do późnych godzin nocnych podpięte towarzystwo w bluzach z kapturem nie pozwala być spokojnym o stan naszego auta jest to też zasadniczy czynnik który powoduje że rezygnujemy ze spaceru po małym ale mającym klimat miasteczku ( jestem facetem raczej nie mam problemu z poruszaniem się późnym wieczorem po mieście niemniej jednak nie czułem się tam pewnie i pozostawia to pewien niesmak). Nie jest to jak najbardziej wina hotelu a bardziej władz miasta i tego jak panują nad tym co się dzieje na starówce (wystarczyło by zamontowanie monitoringu). Ogólnie sam hotel polecam, restauracje również, zalecam tylko zastanowić się nad późno wieczornym spacerami i z tego powodu 3 gwiazdki (minus jeden dla zasady bo na ideał miejsce nie zasługuje i minus 2 za sąsiedztwo które jest największą wadą hotelu).

Data pobytu: czerwiec 2015, podróż służbowa
1  Dziękujemy, Rafał K