Bytów
Więcej o Kaszubach niż o Krzyżakach

Polecam zwiedzenie tego zamku. Duże sale wystawowe, dużo historii, mnóstwo świetnie zachowanych... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019
kkazamo
Zamek Krzyżacki

Miejsce urocze. Jak Kaszuby. Miasteczko małe, ale "przytulne". Niewiele jest do oglądania, to... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 25 lipca 2019
Klodi86

Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

Zamek pięknie odrestaurowany, mieści muzeum etnograficzno-historyczne, także z kolekcją sztuki dawnej i współczesnej ludowej. Zwiedza się piękne zamkowe wnętrza, baszty, trochę łazi po wąziutkich, gotyckich schodkach, po murach obronnych. Ciekawe, fajne miejsce. Warto.

1  Dziękujemy, szymonm625
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

Zamek fajny, ale mały. Część obiektu zajmuje hotel. Warto odwiedzić I zobaczyć. Wizyta z dzieckiem udana. Nie nudziliśmy się. Na pewno warto polecić do zwiedzania nie tylko pasjonatom historii.

Dziękujemy, Pegaz_p
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Polecam zwiedzenie tego zamku. Duże sale wystawowe, dużo historii, mnóstwo świetnie zachowanych eksponatów.

Dziękujemy, kkazamo
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bilet normalny 10 zł. Ulgowy 5 zł.
Bilet uprawnia do wejścia na gotycką wieżę św. Katarzyny koło rynku.
Eksponatów mało i głównie związane z Kaszubami, nie z zamkiem. Wnętrza praktycznie bez żadnych śladów historii poza kilkoma meblami. Aż żal że to wszystko zostało zniszczone i rozkradzione.
Warto zwiedzić bardziej dla zapoznania się ze starymi kaszubskimi sprzętami niż jako odwiedziny w zamku.

Dziękujemy, mojeg
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Niewiele zamku jest udostępnione do zwiedzania, mało informacji w poszczególnych salach (nie było przewodnika). Wyglądając przez zamkowe okno patrzymy na suszące się majtki :((( Teraz pozytywy :część oddana do zwiedzania jest zadbana, muzeum ma dużo oryginalnych exponatów. Powinno się zobaczyć.

Dziękujemy, Katarzyna Z