“Duży zawód!”
Lucni bouda — recenzja

Lucni bouda
Zrecenzowano 2 września 2019

W restauracji Loucna Bouda byliśmy po raz trzeci / wcześniej było to 2 i 1 rok temu/.Szliśmy do niej z takim nastawieniem, że napijemy się dobrego piwa i przy okazji zjemy coś smacznego.
Zamówienie zrealizowano bardzo szybko/ może dlatego, że nie było jeszcze dużo ludzi, mimo niedzieli/.
Niestety spotkał nas olbrzymi zawód. Zupy / rosół i fasolowa/ były nimi tylko z nazwy. Były wstrętne i w dodatku zimne. To jeszcze nie było najgorsze. Po kilku godzinach dostaliśmy niestrawności / przy zejściu na dół nie jest to zbyt przyjemne/.
Lody z dodatkiem jagód bez rewelacji. Jedyne co było bardzo dobre, t- wyjątkowo smaczne.o boruvkove kolace
Nawet zamówione piwa nie były smaczne. IPA była nią tylko z nazwy- ohydna lura z domieszką goryczki. Jasny lager dało się wypić ale nie było czuć, że pochodzi z małego browaru. Dziwne to, bo do tej pory kojarzyłem piwa Parohac jako bardzo smaczne piwa rzemieślnicze. Przykro.
Po wczorajszej wizycie w Loucnej Boudzie nie wiem czy jeszcze tam wrócę

Dziękujemy, podrywacz

Zrecenzowano 13 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Lucni Bouda byla celem naszej wyprawy w Karkonosze. Skosztowalismy ich piwa (calkiem dobre), kielbaski smazonej i knedla z jagodami. Takich prostych i zarazem smacznych dan nie ma po polskiej stronie. Brakowalo mi tylko smazonego sera a liczylem ze takiego tam dostane. Jesli ktos jest w okolicy to warto zamiast na przereklamowana sniezke wybrac sie do Czech.

Dziękujemy, jakubk937
Zrecenzowano 12 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Najwyżej położony w Karkonoszach browar z własnym piwem. Schronisko jest tuż za granicą, ok. 1 km schodząc na żółty szlak z czerwonego głównego szlaku w Karkonoszach, który kiedyś nosił nazwę szlaku przyjaźni polsko-czechosłowackiej:) można tam również dojść od Domu Śląskiego. Uwaga ten szlak w sierpniu 2019 był zamknięty ze względu na remont. Lučni Bouda odwiedzam za każdym razem kiedy jestem w okolicach Śnieżki, niezależnie od pory roku. Typowa czeska kuchnia smakuje na tej wysokości wybornie. Mają tam również darmowe wifi i można płacić kartą. Przyjemnie, czysto i uwaga darmowe toalety! Kofola i piwo z lokalnego browaru to obowiązkowe pyszności. To miejsce jest doskonałym przykładem dla polskich ajentów, prowadzących biznes w niektórych schroniskach, że można stworzyć w górskim schronisku klimat, który zostanie miłym wspomnieniem w pamięci turysty na długo.

Dziękujemy, bluebird4007
Zrecenzowano 18 lipca 2019

Obowiazkowy punkt na mapie podróży po okolicach Śnieżki. Warto wpaść na piwo i czeskie klasyki, pamiętając, że tu Ober (kelner) jest wyższą szarżą niż i klient :-). Drewniane stoły, proste menu, możłiwośc odpoczynku I legendarny już pies. Zawsze tłoczno. Zawsze polecam śvićkovą i tu też się nie zawiodłam, a polecone przez kelnera ciasto jagodowe było po prostu niebiańskie. Do tego wszystkiego kufel tutejszego piwa. Warto!
BTW Można płacić w dowolnej walucie (żłotówki zostały przyjete z dobrym przelicznikiem) i karty płatnicze także honorują.

Dziękujemy, edit8505
Zrecenzowano 21 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Planowaliśmy tylko zobaczyć po drodze jak wygląda ten najwyżej położony browar restauracyjny i to był wyśmienity plan. Piwko rewelacyjne, jedzenie również ( co prawda tylko kiełbaska, bo nie byliśmy głodni). Obsługa bardzo miła i w porównaniu z parę minut wcześniej odwiedzonym Domem Śląskim ( obsługa tragedia, ceny z kosmosu i płatna toaleta nawet dla gości). Wracając ze Śnieżki koniecznie trzeba zboczyć i odwiedzić to miejsce. Ceny bardzo przystępne, menu również w języku polskim. Można także zamówić ich piwko na wynos w butelce 1l za 180koron. Polecam gorąco to miejsce.

Dziękujemy, mburatt

Lucni bouda — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Pec pod Snezkou, Hradec Kralove Region

Byłeś(-aś) w Lucni bouda? Podziel się wrażeniami!