Zaniedbana perełka

Zrecenzowano: 17 stycznia 2018
jarnold1899
Lędziny, Polska

Zrecenzowano: 27 stycznia 2018 z urządzeń przenośnych

Kompleks i okolica bardzo ciekawa. Bazylika, Kalwaria, nie tylko na wzgórzu, ale i we wsi, w formie domowych kaplic ma swój urok. Niemniej jednak wszystko nadgryzione jest zębem czasu i wymaga już renowacji i zadbania. Samo wnętrze Bazyliki i jej fasada robią duże wrażenie, warto spędzić w tym miejscu kilka godzin.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2018
Dziękujemy, miekki
Zrecenzowano: 17 stycznia 2018

Bardzo ładne miejsce zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Na wejściu można wziąć kartkę z opisem wszystkich dzieł w kościele. Jesteśmy sami dla siebie przewodnikiem. Warto obejrzeć wszystkie miejsca w kościele.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2018
Dziękujemy, jarnold1899
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2017

Bez specjalnego zachwytu! Można oczywiście zwiedzić. Piękny główny ołtarz, ambona. Oglądając wcześniej fotografie sądziłem, że obiekt ten jest o wiele większy. Tragedią jest dotarcie do parkingu, który usytuowany jest na tyłach kościoła / płatny /- brak informacji o parkingu i wskazówek jak dojechać. Przed kościołem miejsca nie uświadczysz.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
Dziękujemy, Mirosław L
Zrecenzowano: 10 lipca 2017 z urządzeń przenośnych

Pierwszy raz byliśmy na zwiedzaniu jaskini więc dla nas było to przeżycie. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała. Sama jaskinia piękna. Zwiedzanie trwa ok. 40 min. Jeżeli chce się robić zdjęcia dodatkowa opłata 10 zł a jeżeli filmować 15 zł. Warto zobaczyć i zwiedzić.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2017
Dziękujemy, 218agnieszkaf
Zrecenzowano: 2 listopada 2016

Wambierzyckie sanktuarium robi piorunujące wrażenie, wiodące do niego schody sprawiają, że jesteśmy jakoby bliżej nieba, wnętrze wypełnione jest wotami osób ocalonych oraz ozdrowiałych przez stawiennictwo Matki Bożej. Na szczególną uwagę zasługuje oryginalny układ kościoła, który możemy obejść nie wchodząc do wnętrza przeznaczonego na odprawianie nabożeństw. Warty zobaczenia jest obraz przedstawiający rzeź niewiniątek. A w szczególności przejmująca jest, o czym wielu zapomina, wrośnięta w starówkę znajdująca się po przeciwnej stronie ulicy droga krzyżowa, sąsiadująca z zakładem mechanika Sadzawka Betsaidy oraz jeden z niewielu wizerunków św. Wilgefortis (ukrzyżowanej kobiety z brodą Chrystusa). Punktem obowiązkowym może być również pompowanie wody w studni pod sanktuarium (myliśmy w niej zakupione w sklepie czereśnie, które smakowały nam jak nigdy).

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2016
Dziękujemy, Marek_Mik