“Problem z oceną i jedzenie z pudełka”
Karczma Kamienna — recenzja

Karczma Kamienna
Nr 1 wśród 2 Restauracje (Czarny Bór)
Opis: Zabytkowy obiekt Karczmy mieści w sobie główną sale restauracyjną, boczne salki idealne na imprezy okolicznościowe, sale balową oraz taras z pięknym widokiem na dolinę. W Karczmie, możecie Państwo zjeść domowy obiad, zorganizować wesele, imprezę firmową bądź okolicznościową. Latem do dyspozycji gości oddajemy przestronny taras. Serdecznie zapraszamy turystów (w Karczmie mieści się punkt informacji turystycznej), jak i gości z okolic.
Zrecenzowano 6 września 2019 z urządzeń przenośnych

Nie znoszę pisać słabych recenzji, dlatego zwlekałam z napisaniem tej.
Zachęcona wysoką oceną i sporą ilością dobrych recenzji, wybrałam to miejsce na obiad. Okolica urokliwa. Sama karczma odrestaurowana bardzo ładnie. Widać, że właściciele włożyli w nią mnóstwo pracy. Każdy szczegół może zachwycić. Szkoda tylko, że tej energii nie starczyło w temacie kuchni. Zamówiłam roladę wołową z kluskami śląskimi i modrą kapustą. Nawet nie wiem, nad czym najpierw zapłakać. Niech będzie kapusta. Jeśli wybierzecie się do dowolnego dyskontu i z półki weźmiecie kapustę w słoiku, to był ten sam smak. Rolada była nieco twardawa i żylasta. Sos ewidentnie z torebki, a kluski, no cóż... Moje pierwsze w życiu zrobione kluski śląskie smakowały znacznie lepiej.
Jeśli masz wilczy głód i nie jesteś smakowo wybredny, to jasne, jedź tam coś zjeść. Porcje są duże. Przykładowo przy sąsiednim stoliku, pan zamówił schabowego i był wielkości talerza. Schabowy, nie pan. :) Ja niestety tam nie wrócę i z pewnością nikomu nie polecę.

Dziękujemy, Shendy7

Zrecenzowano 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Przyznam, że to lato obfituje w kulinarne odkrycia. Zdecydowanie należy do nich Karczma Kamienna. Już samo miejsce jest fantastyczne wizualnie, z historią, urokiem, ale uwaga - nie traficie tu prosto z ulicy. Najlepiej zrobić to z nawigacją. Mimo usytuowania, zaskoczyła mnie ilość gości. Karczma jest ogromna, a sale były wypełnione. Pomyślałam - to znak, że jest dobrze. Przy takiej ilości panie z obsługi uwijają się naprawdę sprawnie, a dania podawane są całkiem szybko. W menu zdecydowanie dominują potrawy polskie - żurek, rosół, pomidorowa, flaki, upa cebulowa, barszcz czerwony, zupa koperkowa. Z dań głównych możecie wybierać w mięsach - kotlety schabowe, mielone, kotlet farmerski, wątróbka, ryba. Znajdą się także pampuchy, placki ziemniaczane z gulaszem, śmietaną, sosem grzybowym, różnego rodzaju pierogi, naleśniki, pizza czy pasta z sosem bolońskim.
Dania są naprawdę smaczne - jak w domu. Porcje za to są przeogromne. Wielkość kotleta (chyba farmerskiego) poraża. Spokojnie by wykarmił 3 osoby.
Ludzie tu przychodzą z pudełkami i część porcji zabierają ze sobą. Poprosiliśmy opakowanie na wynos i wszyscy zrobiliśmy to samo.
Ceny. Jeszcze tak tanio nie jedliśmy. Za dwie zupy, trzy dania główne, kawę i sok zapłaciliśmy 85 zł. Bomba.

Dziękujemy, gajrunia
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam aby zajrzeć do restauracji i zjeść dobry i syty obiad. Podane porcje czy to zupy czy drugiego dania są duże i naprawdę dobre.
Jedynie minus za czas oczekiwania na obiad od zamówienia, w tym czasie można poczęstować się swojskiej roboty chlebem że smalce i ogorkiem.
Podczas niedzielnej wizyty ok. godz 14 cała sała pękala w szwach, kolejni kliencie czekali na wolny stolik i taki tu ponoć standard, więc restauracje w niedzielę polecam dla ludzi o silnych nerwach.

Dziękujemy, 185madziaz
Zrecenzowano 26 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Extra. Smaczne. Duże porcje. Olbrzymi schabowy,pyszny chłodnik i koperkowa. Ciasto marchewkowe super. Polecamy

Dziękujemy, Damian K
Zrecenzowano 23 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Spędziliśmy długi czerwcowy weekend w pobliskiej miejscowości, karczmę poleciła nam właścicielka ośrodka. :) Ciekawy wystrój jak również historia lokalu umieszczona na menu - idealna do "poczytania" podczas oczekiwania na dania. ;) Obsługa miła, regionalne piwa, porcje duże (dla mnie za duże). Biliśmy kilka dni z rzędu, jedzenie przepyszne. Pierogi wiejskie, gulaszowa, krem z pomidorów mistrzostwo. Zamówiliśmy również naleśniki ze szpinakiem, polędwiczki, wszystko palce lizać

Dziękujemy, Lucyna F

Karczma Kamienna — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kamienna Góra, Województwo dolnośląskie
Krzeszów, Kamienna Góra

Wałbrzych, Województwo dolnośląskie
Jedlina-Zdrój, Województwo dolnośląskie

Wałbrzych, Województwo dolnośląskie
Szczawno Zdrój, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Karczma Kamienna? Podziel się wrażeniami!