Dziecięca fabryka westchnień

Dzięki temu Centrum w Pacanowie nie tylko kozy kują. Piękny nowoczesny obiekt umili czas dzieciom i... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 17 czerwca 2019
HARAAM
Warszawa, Polska
Warte obejrzenia

Fajna zabawa dla dzieci jak i dorosłych nie będziecie się nudzić. Można sobie przypomnieć wiele... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 8 maja 2019
Karol K

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Do tego miejsca jechałem wielkim entuzjazmem i chyba spodziewałem się zbyt wiele.
Jest to mała kłódka a nie obiekt. W środku parę pomieszczeń w tym księgarnia z pamiątkami.
Ogródek to jednak skromny i alejki wysyłane zwirkiem, co jest zabójstwem gdy ma się dziecko w wózku

Dziękujemy, Viking_Tychy
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Przyjechałam z Krakowa z trójką dzieci specjalnie, aby odwiedzić Centrum Bajek. Niestety poziom rozczarowania był ogromny. Pośpiech, pani przewodnik zerkająca co chwilę na zegarek, przelatującą po kolejnych salach w tempie maksymalnym, choć rozpoczęliśmy punktualnie. Mój trzylatek zainteresowany nie mógł zatrzymać się na dłużej w miejscu, które go zainteresowało, ale pospieszany był dalej. Starszaki także, nie były w stanie zaangażować się. Z pośpiechu pani przewodnik sama odpowiadała sobie na własne pytania nie dając czasu dzieciom na odpowiedź. Drzwiczki, które kryją „skarby” takie jak kapusta w tobołku Koziołka Matołka otwierała pani przewodnik a nie dzieci, „bo tak będzie szybciej”. Rozczarowujące. Ekspozycja już podniszczona, dobijają wszechogarniające tworzywa sztuczne. Guma i plastik, z których zrobiony jest „ogród”, nie zachęcają do poznania faktur i dotyku eksponatów. Przez pośpiech i brak przemyślanej koncepcji zamiast ogromnego potencjału edukacyjnego, jaki mógłby zostać wykorzystany w imponującym budynku jest słabej jakości zapychacz czasu. Broni się teatrzyk z piękną muzyką Krzysztofa Dziermy.

2  Dziękujemy, DziecizBullerbyn
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Zabraliśmy na wycieczkę sporą grupę dzieci, przejechaliśmy ponad 80 km, żeby dotrzeć do słynnego Pacanowa i... jakież było nasze zdziwienie. Na pierwszą atrakcję przyszło nam czekać na skromnie do bólu wyposażonym placu zabaw. Nie było mi miło słyszeć pytania tak od dzieci, jak i od mam: A to jest wszystko? Nie ma więcej atrakcji w tym ogrodzie? Niestety: piaskownica, zjeżdżalnia i parę innych leciwych już urządzeń nie zaskarbiły sobie uwagi naprawdę niezmanierowanych dzieci. Wystawa "W bajkowym świecie" ma dwa ciekawe punkty: osławiony już pociąg i zaczarowany ogród. No może jeszcze sala ze szklanymi kulami zasługuje na uwagę. Reszta niestety to "zapychacze" czasu. Muszę za to przyznać, że bardzo podobał mi się teatrzyk i sala, w której dzieci mogły wygodnie się ułożyć - za to daję bdb :) Na uznanie zasługuje jeszcze sympatyczny Koziołek Matołek, który cierpliwie pozuje do zdjęć.Na plus przemawia też sympatyczny kontakt i pomoc ze strony pracowników - przynajmniej ja jej doświadczyłam, moje koleżanki już raczej nie.
Reasumując - warto tu wpaść, jeśli przejeżdżacie okolicą. Jeśli jednak, zwiedzeni wpisami pełnymi zachwytów, planujecie pokonanie wielu kilometrów w drodze do Pacanowa, radzę: PRZEMYŚLCIE TO SOBIE JESZCZE...

Dziękujemy, Afirmuje_okolice
Zrecenzowano: 24 lipca 2019

Bardzo ciekawa propozycja dla dzieci, ale również dorośli dowiedzą się czegoś ciekawego. Urozmaicone atrakcje podczas zwiedzania z przewodnikiem. Nawet nie wiadomo, kiedy mija 1,5h. Wiele fantastycznych miejsc do zrobienia zdjęcia, jednak wymagany jest dobry aparat, gdyż w trakcie zwiedzania w większości miejsc panuje półmrok. Bilet koniecznie trzeba kupić wcześniej poprzez stronę internetową, gdyż co 20 minut wchodzi grupa 15-osobowa. Jeśli ktoś liczy na to, że kupi bilet na miejscu, może się rozczarować. Oprócz zwiedzania dostępny jest również teatr, kino oraz sklepik z pamiątkami (dość drogimi). Teren jest ogrodzony i otoczony terenami zielonymi, również o wielu walorach edukacyjnych i rekreacyjnych.

Dziękujemy, peregrineML
Zrecenzowano: 22 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Niesamowite miejsce, które zaskoczyło nawet nas, dorosłych. Pani przewodnik SUPER!!! Dawno nie spotkałam kogoś, kto z takim zaangażowaniem oprowadzałby grupę. Dzieci były zachwycone, a dorośli się nie nudzili. Miejsce z pewnością warte polecenia!

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Anna G