Polecam

Zrecenzowano: 1 lipca 2019
139jalr
Toruń, Polska

Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019

Świetne miejsce na wycieczkę rodzinną, co roku odbywa się tu festiwal kultury Kaszubskiej. Zdecydowanie polecam.

Dziękujemy, opammml
Zrecenzowano: 1 lipca 2019

W porównaniu z Muzeum Wsi Lubelskiej, skansen bardzo mały, ale zadbany i ciekawy. Położony w pobliżu Jeziora Żarnowieckiego, przez płot widać jezioro :) Znajduje się tam domostwo, szopa z maszynami rolniczymi używanymi przez ostatnie 100 lat, pasieka, studnia, piwnica, gołębnik, wędzarnia itp. Oprócz tego można zobaczyć małą remizę strażacką. CHYBA kontkatując się wcześniej można zamówić tam chleb pieczony w prawdziwym starym piecu chlebowym, a na pewno ta opcja jest dostępna dla grup zorganizowanych typu kolonie. Obsługa bardzo miła, zaproponowała nam audioprzewodnika w cenie bilety. Bilety - 8 zł dorosły, 6 zł ulgowy. Płatność tylko gotówką. W poniedziałek skansen nieczynny. Skansen czynny 8.00 - 15.00 w soboty i niedziele 10.00- 14.00, w poniedziałki zamknięty. Wpuszczają do 30 min przed zamknięciem. W lipcu i sierpniu godziny otwarcia są chyba inne.. Nie wpuszczają zwierząt. Z resztą wszystkie informacje są na tablicy ogłoszeń przed wejściem, należy uważnie przeczytać.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, 139jalr
Zrecenzowano: 26 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

I znów w poszukiwaniu skansenu omal go przeoczyliśmy. Znajduje się pomiędzy zwykłymi współczesnymi domkami, nieopodal sklepu. Można obejrzeć kilka zabudowań, stare maszyny rolnicze i łodzie rybackie. Wystrój chat swojski.
Miejsce bardzo zadbane i urokliwe, nawet w szaro- bury listopadowy dzień

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, 375paulinar
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2017

nieduży obiekt muzealny, nieledwie maleństwo w porównaniu z innymi skansenami, ale za to bardzo dobrze zaprojektowany i wykonany, starannie przedstawiony w audio przewodniku i sympatyczny w odbiorze, z możliwością wejścia do chat i warsztatów i niemalże dotknięcia zabytkowych eksponatów - świetna lekcja historii dla dzieci i młodzieży

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
1  Dziękujemy, Przemysław N
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2017

Lubimy odwiedzać skanseny i ten nas też nie zawiódł! Odróżnieniem od innych jest chata i sprzęt rybacki. Skansen nie jest bardzo duży, ale zadbany i malowniczy, dostępny audio-przewodnik. Dodatkowo tuż obok jest przystań i plaża nad jeziorem więc można na jednym razem skorzystać z różnych atrakcji.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
1  Dziękujemy, Agnes F