“Kaczka lepsza niż dobra”
Wino i Talerzyki — recenzja

Wino i Talerzyki
Nr 1 wśród 40 Restauracje (Krosno)
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Mimo wielkiego tłoku zostaliśmy obsłużeni dość szybko, a jedzenie było doskonałe - najlepsza kaczka jaką jedliśmy w tym sezonie a jedliśmy kilka.
Olbrzymią zaletą restauracji jest to że serwuje rzeczy bardzo rzadkie - dziczyzna, polskie miody.
Można tam zjeść i przekąskę i wielki obiad.

Dziękujemy, Zofia P

Zrecenzowano 20 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

I nie pisze tego bez przyczyny. Wspaniałe miejsce. Cudownie wino, fantastyczne jedzenie. Zdecydowanie wysoki poziom menu, świetny produkt, lokalność i świadomość miejsca oraz tego co chce się robić! To wszystko sprawia, że to miejsce zasługuje na najwyższe oceny! Wypromować trzeba taki skarb!

Dziękujemy, kamilk904
Zrecenzowano 16 sierpnia 2019

Jeśli Krosno zaskoczyło mnie czymkolwiek, to tym miejscem. Byłam w okolicy na wakacjach i szukałam czegoś dobrego do jedzenia. Krosno było w zasięgu do pół godziny, a entuzjastyczne recenzje zachęcały. Więc przyjechałam. I wróciłam następnego dnia. A później jeszcze raz :) Próbowałam menu talerzykowego, sushi i dania spoza karty.
Spoza karty był stek. Świetne mięso, przyznaję. Dobrze podane, bo nie każdy potrafi zrobić wersję medium rare. Tutaj się udało. Dodatki w postaci boczniaków ze szpinakiem świetnie dopełniły smak. Jeśli traficie na możliwość zamówienia steka, zróbcie to, nie pożałujecie :)
Menu talerzykowe zaskoczyło łączeniem smaków. Uwielbiam taki sposób stołowania się - kiedy mogę jednocześnie popróbować różnych rzeczy. Cztery talerzyki wystarczyły do najedzenia się i dostarczyły wspaniałych wrażeń. W sumie przez te trzy dni wypróbowałam kilka talerzyków i nie trafiłam na nic, co wzbudziłoby moją wątpliwość co do smaku. Bardzo fajny pomysł na restaurację, bardzo dobre wykonanie.
Sushi - w smaku bardzo dobre. Tatary bez zarzutu. Kompozycja rolek pierwsza klasa. Objętość niestety wypada nieco gorzej. Rolki są bardzo małe, ceny natomiast określiłabym jako wyższe krakowskie. Wywiązała się nawet na ten temat dyskusja i tak - przyznaję - proporcje ryżu do ryby są kluczowe. Dlatego tutaj użyłabym więcej zarówno jednego, jak i drugiego. Czas oczekiwania na sushi - bardzo długi. Być może dlatego tak mnie to uderzyło, że jestem przyzwyczajona do siedzenia przy barze, gdzie zamawiam stopniowo i sushimaster podaje co chwilę coś nowego. Tutaj do zrobienia było kilka rolek na raz. Tak czy owak nie przychodźcie na sushi głodni jak wilcy, bo zjecie obrusy i serwetki czekając na swoje porcje.

Podsumowując - serdecznie polecam. W przypadku sushi zaplanujcie je wcześniej i - jeśli chcecie się najeść - zamówcie więcej, bo smak jest naprawdę godzien wypróbowania. W talerzyki idźcie jak w dym. I jeśli wszystkie dania spoza karty są tak dobre jak stek, to w nie również. Ja na pewno tutaj wrócę przy najbliższej okazji.

Dziękujemy, Marta K
Zrecenzowano 15 sierpnia 2019

Dania mimo niepozornego rozmiaru są przepyszne i bardzo syte. Obsługa miła, klimatyczny wystruj. Cena odpowiednia do jakości dań. Warto spróbować. Miejsce godne polecenia zarówno na randkę jak i rodzinne wyjscie

Dziękujemy, Dariusz R
Zrecenzowano 14 sierpnia 2019

O Winie i Talerzykach dowiedzieliśmy się od przyjaciela, który miejsca gdzie jada i co w nich jada dobiera bardzo uważnie. Jego entuzjastyczna rekomendacja sprawiła, że przy okazji najbliższego wyjazdu do Krosna był to dla nas obowiązkowy punkt wizyty. Z uwagi na fakt, że czas przyjazdu nawigacja wyznaczyła na 21:30 zadzwoniliśmy z pytaniem, czy jeszcze zdążymy coś zjeść. Odpowiedź Pana po drugiej stronie słuchawki brzmiała jak serdeczne zaproszenie. Po przybyciu na miejsce i przeczytaniu karty od razu było dla nas jasne, że dania zostały skomponowane w bardzo przemyślany sposób, a komentarz Właściciela do każdego z nich świadczył o zrównoważonym i świadomym podejściu do sztuki kulinarnej. Fakt, że składniki dań pochodzą z regionu i są dostarczane przez lokalnych dostawców to rzecz zasługująca na najwyższą pochwałę. Wszystkie z zamówionych przez nas talerzyków były wyborne i przychodziły we właściwych odstępach czasu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tatar z wołowiny rasy piemonckiej, oraz fenomenalna przepiórka. Cała wyśmienita kolacja kosztowała mniej więcej tyle ile przeciętny obiad z kieliszkiem wina w centrum dużego polskiego miasta. Zaryzykuję stwierdzenie, że warto odwiedzić Wino i talerzyki nawet jadąc tylko w tym celu do Krosna. Pasjonatom slow-foodu polecam przyjechać nawet z odległych części kraju. Z całą pewnością jeszcze tu wrócimy i bardzo dziękujemy za kolację!

Dziękujemy, 970michalm

Wino i Talerzyki — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Korczyna, województwo podkarpackie

Krosno, województwo podkarpackie

Byłeś(-aś) w Wino i Talerzyki? Podziel się wrażeniami!