Wielki kościół w małej mieścinie

Mieści się tu jeden z najbardziej okazałych kościołów warownych. Monumentalna świątynia góruje nam... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 22 stycznia 2019
Stopynadesce
Warszawa, Polska
Kościół otoczony murem

Zrecenzowano: 11 października 2017
m_rcins
Tychy, Polska

Zrecenzowano: 11 października 2017

Duża warownia z kościołem wewnątrz. Lub warowny kościół. Robi wrażenie, działa na wyobraźnię. Wejście do wewnątrz warowni jest płatne i tylko o pełnych godzinach.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
Dziękujemy, m_rcins
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2017

Ten kościół jest widoczny z kilku km, więc widok z jego wieży sięga troszkę dalej...Doskonały przykład ufortyfikowanej budowli sakralnej, choć przyznam, że Valea Viilor i Viscri zrobiły na mnie większe wrażenie. Wszystkie wpisane na listę UNESCO (+kilka pomniejszych) widziałem już dwu-trzykrotnie, więc z całym przekonaniem ten umieszczam na najniższym stopniu na "pudle".
Z pewnością warto zjechać parę km z głównej drogi, aby go obejrzeć. Tylko dla porannych ptaszków zła informacja: wejście od 10.00 - ja musiałem troszkę poczekać...

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2017
Dziękujemy, Jarosław C
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2017

Będąc w Transylwanii trzeba odwiedzić, któryś z kościołów warownych. Nam udało się odiedzić 2 - Biertan i Viscri i nie zawiedliśmy się. Ciekawa zabudowa, mało turystów, widoki z góry... czuć ducha historii!

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2017
Dziękujemy, martchwal
Zrecenzowano: 13 września 2016

Biertan to jeden z 7 warownych kościołów wpisanych do Unesco. Wiem że jeden z najpiękniejszych. Niestety nie dane było mi go zwiedzić. Pomimo że byłem w kasie o 16.40 to nie sprzedano mi biletu. Na moją prośbę że naprawdę w ciągu 20 minut zwiedzę kościół i wyjdę o 17-tej pracownik opryskliwie powiedział że nic z tego. Jeszcze raz poprosiłem mówiąc że jestem aż z Polski i proszę tylko o 10 minut. Wtedy dostał nerwowego ataku. Łagodnie mówiąc kazał mi się wynosić. Nigdzie na świecie się z tym nie spotkałem.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2016
Dziękujemy, AndrzejXII
Zrecenzowano: 16 maja 2016

Bardzo pokazowy przykład charakterystycznych dla Transylwanii warownych kościołów. Jeśli ktoś nie ma odpowiednio dobrego samochodu żeby dojechać do Viscri, to właśnie Biertan jest dobrym wyborem jeśli chce się zobaczyć dobry przykład takiej świątyni. Wspaniały, imponujący potrójny pierścień murów.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2015
1  Dziękujemy, Justa74