Kartuzy

Zrecenzowano: 30 października 2018
Paulina C
Gdańsk, Polska
Fajne miejsce

Ciekawy kawałek historii Kaszubów. Odnoszę wrażenie że jest tam trochę mało miejsca na więcej... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 2 października 2017
buoiikartuzy
Kartuzy, Polska

Zrecenzowano: 3 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Byliśmy na krótkim wypadzie w Kartuzach i postanowiliśmy odwiedzić to muzeum. Nigdzie nie dostaliśmy informacji, że płatność możliwa tylko gotówką. Obsługa średnio zainteresowana gośćmi. Brak jakichkolwiek informacji o kierunku zwiedzania. Nie wiadomo gdzie można wchodzić, a gdzie nie. Gdy zwróciliśmy na to uwagę pani z obsługi to nawet tego nie skomentowała tylko sobie poszła... Czas zwiedzania to maksymalnie pół godziny. Drugi raz poważnie bym się zastanił czy chciałbym tam iść.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, sizar_u
Zrecenzowano: 11 grudnia 2018

Pamiętam jak za dzieciaka nie lubiłam chodzić do muzeum, bo zawsze wiało nudą. Teraz moje dzieci uwielbiają to muzeum, ponieważ potrafią zaciekawić historią dzieci ciekawie pokazując.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Agnieszka W
Zrecenzowano: 30 października 2018

Miejsce dość ciekawe, posiadające spory parking. Bilet wstępu nie jest za drogi (około 10 zł). Eksponaty dość ciekawe, fajnie rozmieszone w pomieszczeniach. Każdy eksponat jest podpisany, lecz brakuje kogoś, kto umiałby ciekawie opowiedzieć o tym zwiedzającym. Jest to fajne miejsce z potencjałem, które warto odwiedzić będąc w Kartuzach. Ciekawie pokazana historia Kartuz, zarówno kultura jak i przemysł. :)

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, Paulina C
Zrecenzowano: 3 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Muzeum niewielkie i mimo że ekspozycje dosyć bogate to brakuje tu przewodnika który mówiłby coś więcej o eksponatach (rybołówstwo, praca w polu, wyposażenie domu, chaft kaszubski, garncarstwo) - bez niego dowiedz się tyle ile zobaczysz lub przeczytasz na kilku tablicach. Czli nie za wiele. Możnaby z pewnością lepiej wykorzystać potencjał tego miejsca.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, mika0228
Zrecenzowano: 23 lutego 2018 z urządzeń przenośnych

Prowincjonalne muzeum w pełnym tego słowa znaczeniu. Ekspozycja jak w każdej tego typu placówce, personel kompletnie niezainteresowany jedynymi zwiedzajacymi, którymi byliśmy. Jeśli więc w kolekcji są jakieś perełki to nikomu nie zależało żeby się nimi pochwalić. Będąc w okolicy można z nudów zobaczyć.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2018
Dziękujemy, Bart B