Gniew
Trzy w jednym

pogodny
Zamek

Zwiedzanie odbyło się z panem przewodnikiem. Niestety miałam zbyt duże oczekiwania. Zamek jest... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 21 lipca 2019
Monika C

Do Gniewu zajechałem z trzech powodów: żeby przenocować, zwiedzić zamek oraz zajrzeć do pobliskiego Muzeum Kapsla. Kościoła św. Mikołaja nie liczę, bo nie udało mi się obejrzeć jego wnętrza. Od strony finansowej, zwiedzanie zamku okazało się być częścią składową noclegowego "pakietu hotelowego". Zamek z zewnątrz jest rzeczywiście imponujący, podobnie jak i od strony dziedzińca, a bliskość obiektów noclegowo-restauracyjnych oraz parkingu jest dla turystów bardzo wygodna. Zgromadzone w muzeum eksponaty mnie zainteresowały - i to nie tylko te najstarsze, ale i dużo młodsze, czyli militaria z okresu II wojny światowej. Jednak - w przeciwieństwie do zdania jednego z wcześniejszych "opiniotwórców" - moim zdaniem standardowy czas zwiedzania zamku z przewodnikiem okazał się być daleko niewystarczający do zwrócenia uwagi na większość owych wartościowych zbiorów! Za to widoki z mijanych na krużgankach okien były niezapomniane ...

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, pogodny
Zrecenzowano: 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Zamek piekny, zwiedzanie - slabo. W czasie zwiedzania odbywala sie impreza (chyba wesele), jako turysci w luznych causalowych ubraniach czulismy sie wyjatkowo niezrecznie wsrod gosci w garniturach i sukniach. Oni chyba tez byli zdziwieni nasza obecnoscia. Przewodnik jak najszybciej przeprowadzil nas przez sale, byle szybciej skonczyc.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, dead1978lift
Zrecenzowano: 2 września 2019

Pomysł na rocznicę ślubu w Zamku. Pakiet "królewski" najdroższa opcja z dostępnych na jedną noc. Pierwsze kłopoty- nie mogliśmy wejść do pokoju z powodu niedziałającego systemu do otwierania drzwi kartą. Trzeba było pofatygować się do recepcji (spory kawałek od Pałacu Marysieńki) po interwencję Pana, który finalnie dał nam tradycyjny klucz. Udało się wejść do pokoju. Pechem (a może szczęściem jak kto woli) było przyjęcie weselne na zamku, pokój z widokiem na owy zamek z przyjęciem w tle. Nie było nudno, i cicho, że tak to ujmę:) Wesoła muzyka do rana. Pokoi od strony rzeki - brak (większość zajęta przez szanownych weselników). Restauracja-w ofercie otrzymujemy- 3 daniowa kolacja przy świecach z butelka wina. Miła Pani ochoczo oznajmiła-dziś kolacja w formie bufetu. Hmmmm znowu kwestia wesela. Cała restauracja zaoferowana weselnikami. Radź sobie sam gościu.Bufet zimny, nieatrakcyjny, świec, ani wina też nie było. Aczkolwiek były ze 2 stoliki (jeden zakochana para, drugi impreza urodzinowa), którzy mieli ten przywilej zamawiania kolacji z karty. Śniadanie w formie bufetu również- i tu rewelacyjnie, cieple dania, dużo wariantów (słodko, słono)- było pysznie. Zabiegi na twarz i masaż (w ofercie również) nic specjalnego. Basen malutki, ale bardzo ładny, nowy, czysty. Tężnia solna (w ofercie) nie działała, Pan ratownik oznajmił jest awaria. Szatnia wspólna:) Podsumowując-jesteśmy zawiedzeni, pech z tym weselem, wszyscy pracownicy skupieniu na gościach weselnych, skutkowało to tym, że nie zostały spełnione warunki z oferty, którą wykupiliśmy.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, 585 963
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Piękny zamek w pięknym otoczeniu z widokiem na Wisłę. Takie miejsce na pewno może się spodobać wszystkim lubiącym poszukiwania śladów przeszłości. I to jest jedyny atut tego miejsca dla naszej rodzinki.(stąd 3 gwiazdki). Zamek zwiedzaliśmy z dużą grupą autokarową? plus kilka osób i przez cały czas zwiedzania słyszeliśmy proszę się pospieszyć, potrzeba dyscypliny, bo czas goni. Ostatecznie zabrakło czasu na pobieżne nawet obejrzenie ekspozycji, o pokazaniu dzieciom czegokolwiek można zapomnieć. No i te MUMIE w sali tortur... Ciągłe przepychanie się w wąskich korytarzach, brak możliwości usłyszenia opowieści przewodnika, bo nie czekał na grupę, która nawet nie miała szansy zmieścić się w każdym pomieszczeniu jest dominującym wspomnieniem z tego miejsca. Duży minus dla organizatora za dopuszczenie do powstania tak dużej grupy zwiedzającej, w końcu grupa zorganizowana na pewno zarezerwowała termin. Wystarczyło pomyśleć i inaczej to zorganizować. Jednym zdaniem: polecam zamek, ale... w rozsądnej wielkości grupie. W przeciwnym wypadku szkoda czasu i nerwów.

Dziękujemy, Iwona Ł
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

Polecam szczególnie w okresie turnieju rycerskiego. Świetna zabawa dla całych rodzin. Obok hotel i restauracje.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Anna N