Ładny

Zamek Gniew jest po prostu ładny, znajdziemy tam miejsca które można zwiedzić oraz hotel. Dużym... Przeczytaj więcej

jansta_gool
Poznań, Polska
Trzy w jednym

Do Gniewu zajechałem z trzech powodów: żeby przenocować, zwiedzić zamek oraz zajrzeć do pobliskiego... Przeczytaj więcej

pogodny

Zrecenzowano: 2 września 2019

Pomysł na rocznicę ślubu w Zamku. Pakiet "królewski" najdroższa opcja z dostępnych na jedną noc. Pierwsze kłopoty- nie mogliśmy wejść do pokoju z powodu niedziałającego systemu do otwierania drzwi kartą. Trzeba było pofatygować się do recepcji (spory kawałek od Pałacu Marysieńki) po interwencję Pana, który finalnie dał nam tradycyjny klucz. Udało się wejść do pokoju. Pechem (a może szczęściem jak kto woli) było przyjęcie weselne na zamku, pokój z widokiem na owy zamek z przyjęciem w tle. Nie było nudno, i cicho, że tak to ujmę:) Wesoła muzyka do rana. Pokoi od strony rzeki - brak (większość zajęta przez szanownych weselników). Restauracja-w ofercie otrzymujemy- 3 daniowa kolacja przy świecach z butelka wina. Miła Pani ochoczo oznajmiła-dziś kolacja w formie bufetu. Hmmmm znowu kwestia wesela. Cała restauracja zaoferowana weselnikami. Radź sobie sam gościu.Bufet zimny, nieatrakcyjny, świec, ani wina też nie było. Aczkolwiek były ze 2 stoliki (jeden zakochana para, drugi impreza urodzinowa), którzy mieli ten przywilej zamawiania kolacji z karty. Śniadanie w formie bufetu również- i tu rewelacyjnie, cieple dania, dużo wariantów (słodko, słono)- było pysznie. Zabiegi na twarz i masaż (w ofercie również) nic specjalnego. Basen malutki, ale bardzo ładny, nowy, czysty. Tężnia solna (w ofercie) nie działała, Pan ratownik oznajmił jest awaria. Szatnia wspólna:) Podsumowując-jesteśmy zawiedzeni, pech z tym weselem, wszyscy pracownicy skupieniu na gościach weselnych, skutkowało to tym, że nie zostały spełnione warunki z oferty, którą wykupiliśmy.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, 585 963
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Piękny zamek w pięknym otoczeniu z widokiem na Wisłę. Takie miejsce na pewno może się spodobać wszystkim lubiącym poszukiwania śladów przeszłości. I to jest jedyny atut tego miejsca dla naszej rodzinki.(stąd 3 gwiazdki). Zamek zwiedzaliśmy z dużą grupą autokarową? plus kilka osób i przez cały czas zwiedzania słyszeliśmy proszę się pospieszyć, potrzeba dyscypliny, bo czas goni. Ostatecznie zabrakło czasu na pobieżne nawet obejrzenie ekspozycji, o pokazaniu dzieciom czegokolwiek można zapomnieć. No i te MUMIE w sali tortur... Ciągłe przepychanie się w wąskich korytarzach, brak możliwości usłyszenia opowieści przewodnika, bo nie czekał na grupę, która nawet nie miała szansy zmieścić się w każdym pomieszczeniu jest dominującym wspomnieniem z tego miejsca. Duży minus dla organizatora za dopuszczenie do powstania tak dużej grupy zwiedzającej, w końcu grupa zorganizowana na pewno zarezerwowała termin. Wystarczyło pomyśleć i inaczej to zorganizować. Jednym zdaniem: polecam zamek, ale... w rozsądnej wielkości grupie. W przeciwnym wypadku szkoda czasu i nerwów.

Dziękujemy, Iwona Ł
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

Polecam szczególnie w okresie turnieju rycerskiego. Świetna zabawa dla całych rodzin. Obok hotel i restauracje.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Anna N
Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Zwiedzanie odbyło się z panem przewodnikiem. Niestety miałam zbyt duże oczekiwania. Zamek jest sporych rozmiarów i rozumiem, że sporą część zajmuje hotel, ale generalne bardzo ubogie było całe zwiedzanie. Niby godzina chodzenia po zamku a zobaczyło się kaplicę, salę tortur, salę z wojskowymi rzeczami i poprzechodziło się kilkoma korytarzami. Na koniec sala z 2 zbrojami rycerskimi i pokaz filmowy trwający 10 minut. Jeśli chodzi o teren przyzamkowy to wszystko pięknie i ładnie. Toaleta dla zwiedzających pozostawia wiele do życzenia. Po Gniewie odwiedziłam Kwidzyn i ten zamek zrobił na mnie o wiele lepsze wrażenie, a bilet był tańszy.

Dziękujemy, Monika C
Zrecenzowano: 2 lipca 2019

Uroczy zamek zaadaptowany na hotel, ale można zwiedzać muzealną część. Ładnie zagospodarowane otoczenie.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Dario T