Ładny

Zamek Gniew jest po prostu ładny, znajdziemy tam miejsca które można zwiedzić oraz hotel. Dużym... Przeczytaj więcej

jansta_gool
Poznań, Polska
Trzy w jednym

Do Gniewu zajechałem z trzech powodów: żeby przenocować, zwiedzić zamek oraz zajrzeć do pobliskiego... Przeczytaj więcej

pogodny

Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Piękny zamek w pięknym otoczeniu z widokiem na Wisłę. Takie miejsce na pewno może się spodobać wszystkim lubiącym poszukiwania śladów przeszłości. I to jest jedyny atut tego miejsca dla naszej rodzinki.(stąd 3 gwiazdki). Zamek zwiedzaliśmy z dużą grupą autokarową? plus kilka osób i przez cały czas zwiedzania słyszeliśmy proszę się pospieszyć, potrzeba dyscypliny, bo czas goni. Ostatecznie zabrakło czasu na pobieżne nawet obejrzenie ekspozycji, o pokazaniu dzieciom czegokolwiek można zapomnieć. No i te MUMIE w sali tortur... Ciągłe przepychanie się w wąskich korytarzach, brak możliwości usłyszenia opowieści przewodnika, bo nie czekał na grupę, która nawet nie miała szansy zmieścić się w każdym pomieszczeniu jest dominującym wspomnieniem z tego miejsca. Duży minus dla organizatora za dopuszczenie do powstania tak dużej grupy zwiedzającej, w końcu grupa zorganizowana na pewno zarezerwowała termin. Wystarczyło pomyśleć i inaczej to zorganizować. Jednym zdaniem: polecam zamek, ale... w rozsądnej wielkości grupie. W przeciwnym wypadku szkoda czasu i nerwów.

Dziękujemy, Iwona Ł
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

Polecam szczególnie w okresie turnieju rycerskiego. Świetna zabawa dla całych rodzin. Obok hotel i restauracje.

Dziękujemy, Anna N
Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Zwiedzanie odbyło się z panem przewodnikiem. Niestety miałam zbyt duże oczekiwania. Zamek jest sporych rozmiarów i rozumiem, że sporą część zajmuje hotel, ale generalne bardzo ubogie było całe zwiedzanie. Niby godzina chodzenia po zamku a zobaczyło się kaplicę, salę tortur, salę z wojskowymi rzeczami i poprzechodziło się kilkoma korytarzami. Na koniec sala z 2 zbrojami rycerskimi i pokaz filmowy trwający 10 minut. Jeśli chodzi o teren przyzamkowy to wszystko pięknie i ładnie. Toaleta dla zwiedzających pozostawia wiele do życzenia. Po Gniewie odwiedziłam Kwidzyn i ten zamek zrobił na mnie o wiele lepsze wrażenie, a bilet był tańszy.

Dziękujemy, Monika C
Zrecenzowano: 2 lipca 2019

Uroczy zamek zaadaptowany na hotel, ale można zwiedzać muzealną część. Ładnie zagospodarowane otoczenie.

Dziękujemy, Dario T
Zrecenzowano: 25 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo przyjemna lokalizacja. Jako że różnimy się preferencjami to mieliśmy okazję posmakować prawie wszystkiego. Bardzo dobry chłodnik, krem z botwiny i żurek.
Z drugich dań schabowy, pierogi z kaczką pieczoną.
Na koniec lody z musem malinowym (tu byliśmy jednogłośni). Wszystko smaczne i ładnie podane. Bardzo miła i kompetentna obsługa.
Gorąco POLECAM na wycieczkę z jedzeniem.

Dziękujemy, mabrzez