Kutaisi

Kraków, Polska
To jest historia Gruzji

Zrecenzowano: 19 czerwca 2019
brzeszczanin

Warto zobaczyć tenśredniowieczny klasztor cudowne freski w kościele MatkiBożej I św. Jerzego, niestety Nadal trwa remount I nie wszystkie pomieszczenia są udostępnione do zwiedzania, piękna panorama.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, 957pawe_k
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Na spacer można się przejść, z racji na to że w kutaisi nie ma zbyt wiele punktów do zwiedzania. Na górze widok na miasto. Znając historię ciut lepiej się na to patrzy. Katedrę wysadzili w powietrze turkowie. Obiekt został wpisany do unesco, po czym gruzini odbudowali sobie ruiny tak po prostu:) unesco się obraziło, od tego momentu jest zakaz prowadzenia imprez ceremonii i wydarzeń w tym miejscu. Wieccstou sobie tak po prostu całkiem nowa budowla.

Dziękujemy, 526justynak
Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Widoki piękne na panoramę Kutaisi i gór. Jednak sam kościół źle odrestaurowany. UNESCO wycofało środki. Ale warto zobaczyć

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, tomekk522
Zrecenzowano: 19 czerwca 2019

W pierwszy dzień po przylocie do Kutaisi pojechaliśmy z naszym przemiłym kierowcą do Monastyru Gelati. Mieliśmy przygotowane w Polsce mini przewodniki, ale podbił nasze serca " spoleczny " przewodnik Gruzin, który za jedyne 20 lari opowiedział nam polsko-rosyjską mieszaniną słów o każdy zakamarku Gelati. Piękno i historia splecione w jedno. Tam trzeba być.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, brzeszczanin
Zrecenzowano: 19 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Warto zobaczyć to urzekające miejsce. Często można tu posłuchać na żywo gruzińskiej muzyki.dobry punkt widokowy na miasto

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, borowka321