Rekord Świata!!!

Zrecenzowano: 18 grudnia 2018
Dariusz D
Łódź, Lodz, Poland

Zrecenzowano: 19 czerwca 2019

Mimo, że otoczenie trochę zaniedbane, jakby miejsce lekko zapomniane to jeden z pewniaków do zwiedzenia podczas pobytu w Kutaisi.Wnętrze kryje wiele ciekawych ikon, płyt nagrobnych i fresków. Zresztą sam przyjedź i zobacz.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, brzeszczanin
Zrecenzowano: 14 czerwca 2019

Zdobyć wpis na listę WHO UNESCO to już jest wyczyn, ale zasłużyć sobie na wykreślenie z tej listy, to już jest rekord Świata!!! Nie wiem, czy jakikolwiek inny obiekt na świecie został wykreślony z tej listy (oprócz wysadzonych przez islamistów płaskorzeźb naskalnych na terenach zajmowanych przez ISIS).
Ale to trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby w tysiącletnim obiekcie prowadzić wstawki jak z gwiezdnych wojen. Patrząc na wnętrze katedry, a właściwie na chór, miałem wrażenie, że zaraz wyjdzie Luke Skywalker do walki Lordem Vaderem. Kurczę!! Przecież to wygląda dokładnie tak jak kosmiczny silos, w którym walczyli (chyba to był silos??). Na zewnątrz dorobili jakąś "werandę" w stylu Star Wars... tylko po co?
Ale mimo tych uwag warto obiekt zobaczyć i przymykając oczy na przeróbki poszukać tego, czego trzeba do zaspokojenia własnej chęci poznania. Gdzieś obok stoi jeszcze wyblakła tablica informująca o wpisie na listę UNESCO i szkoda, że nie ma informacji o skreśleniu ;]
Z okna mojego hotelu było widać Bagrati jak na dłoni, dlatego pofatygowałem się, wstałem przed piątą i zrobiłem fotkę o brzasku - zaraz miało świtać. Myślę, że ciekawy efekt...

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Jarosław C
Zrecenzowano: 24 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Ładny widok i chyba tyle. Chociaż miałem szczęście i trafiłem na Gruzińskie wesele. W nocy bardzo ładnie oświetlona.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, ukaszg386
Zrecenzowano: 21 stycznia 2019

Warto zobaczyć tę katedrę, jest ładnie położona na wzgórzu skąd rozciąga się panorama Kutaisi. wewnątrz surowo, mnie nie poruszyło

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, Gosia1234567
Zrecenzowano: 18 grudnia 2018

Bardzo ładnie położona katedra na zboczy wzgórza z którego można obejrzeć panoramę Kutaisi. W nocy katedra jest ładnie oświetlona i dobrze widoczna.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, Dariusz D