Zrecenzowano: 8 września 2019

Zacznę od pozytywów: pokoje regularnie sprzątane, ładne lobby, piękna okolica. Same pokoje dość małe i lata świetności mają już za sobą, ale to akurat można jakoś przyjąć, bo to bardziej baza noclegowa. Gorzej z łazienką, a dokładnie prysznicem, ponieważ "kabina" prysznicowa była tak mała, że podczas kąpieli wilgotna cerata muskała pośladki. Alternatywą było ocieranie się o kafelki na ścianie. Jeśli ktoś to lubi to bardzo proszę, ja natomiast uważam, że jest to dość nie higieniczne. Brak miejsca na kosmetyki w łazience. Jednak najgorszym punktem było jedzenie, nawet jeśli hotel jest 3* czy 2* (według lokalnych parametrów) to powinien zachować jakiś standard. Wiele osób poniżej porusza opcje wegetariańskie, co mnie bardzo cieszy, bo sama nie jem mięsa. Wybór niestety był bardzo znikomy, bo do dwóch sałatek, z czego jedna zawsze w nadmiarze polana octem balsamicznym, co sprawiało, że była trudna do zjedzenia, szczególnie jeśli ktoś nie jest miłośnikiem tego sosu. Do tego ryż i/lub ziemniaki w sosie własnym, z dodatkiem tłuszczu niewiadomego pochodzenia, które były jałowe i niezbyt smaczne. Zdarzało się odstępstwo, jednak tak na prawdę przez cały tygodniowy pobyt coś względnie dobrego zdarzyło się 2-3 razy! Sami Państwo przyznacie, że to zdecydowanie za mało jak na opcję all inclusive?! Mało lokalnych produktów (oliwa, oliwki, lokalne potrawy i desery), a jeśli się zdarzyły to słabej jakości. Gdybym miała się tak żywić na co dzień to szybko bym skończyła z niedoborami. Mój partner, mięsożerca, też nie był zadowolony, bo dania były po prostu niesmaczne, rozbełtane i zdarzało się, że mieliśmy wątpliwość co do tego czy są świeże, bo odrzucały zapachem- nawet się cieszyłam, że nie jem mięsa, bo nic mnie nie kusiło, żeby tego spróbować. Pani (polka) obsługująca przy posiłkach, często radośnie dodawała "jedzcie, bo tego w domu nie macie" i tu się zgodzę, w domu jadam zdecydowanie lepiej, a najlepszą recenzją tego jedzenia jest to, że nawet bezdomny kot tego nie ruszył. Posiłki były letnie lub zimne, a trafialiśmy tam najczęściej do 15 minut od podania. Często więc jadaliśmy poza lokalem, gdzie już można było bardzo dobrze zjeść, ale zdaje się że nie na tym polega formuła all inclusive. Kolejnym przykrym punktem była obsluga, która koczowała nad nami abyśmy opuścili stoliki podczas kolacji w altanie nad brzegiem morza, która chwilowo była nielicznym plusem hotelu. W drugiej połowie urlopu stoliki zostały usunięte i wystawiane tylko wieczorem dla gości z poza hotelu. Nie zgodzę się, że było to uwarunkowane pogodą panującą na morzu, ponieważ wieczorem były zawsze największe przypływy, a inne lokale nie usuwały swoich stolików przy brzegu w żadnej porze dnia mimo fal, które czasem dały o sobie znać, a sama altana miała opcję rozwijania mocowanych "zasłon" z pleksy. Znaczna część obsługi była niejednokrotnie opryskliwa i dało się odczuć, że jesteśmy klientami drugiej kategorii, i nawet nieliczne przebłyski uprzejmości nie były w stanie naprawić ogólnego wrażenia. I na koniec apel do moich rodaków: nie dajcie sobie wmówić, że jeśli hotel jest 3* i zapłacicie za wakacje ok 2,5 k to macie jeść gorzej niż zwierzęta i cieszyć się z tego, że w ogóle jesteście na wczasach. Niejednokrotnie bywałam na wakacjach w różnych miejscach w Polsce czy zagranicą, również w hotelach o podobnych parametrach i nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Poza tym hotelem Grecy byli na prawdę uprzejmi i można było poczuć grecki klimat, jednak decydując się na wakacje w tej okolicy, ZDECYDOWANIE unikajcie tego hotelu!

Dziękujemy, Angel S
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Znakomite miejsce. Kapitalne jedzenie. Mała, cicha, spokojna wioska. Plaża zaraz obok hotelu. Bardzo fajny basen. W załodze dwie Polki, miłe zaskoczenie i pomocna sprawa. Przemiła Pani Małgosia na recepcji oraz Pani Monika w restauracji. I bonus - występy śpiewaczek operowych na Garden Roof = bawiliśmy się wyśmienicie. Zdecydowanie dla osób ceniących spokojne lenistwo, nicnierobienie. Gorąco polecamy!!!

Dziękujemy, Artur K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Christos K, Manager, Hotel Kanelli BeachOdpowiedź udzielona 9 września 2019

Drogi Gościu, bardzo dziękuję za recenzję!

Zrecenzowano: 7 października 2018 z urządzeń przenośnych

Szukając wakacji w Grecji byłam przygotowana na „nieco” zawyżoną ocenę obiektów, jednak Kanelli pozytywnie mnie zaskoczył. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zasługuje na swoje 3*...
Hotel położony jest przy plaży, jedynie co go oddziela to niewielka uliczka/promenada. Sama plaża kamienista, jeżowców jako tako przy brzegu nie zauważyłam, ale dla własnego komfortu lepiej mieć buciki do wody. Leżaki są darmowe.
Pokoj dwuosobowy z widokiem na morze to po prostu marzenie, siedząc tam można się poczuć jak na plaży... Łazienka jak to grecka łazienka :) mały brodzik + kotarka = cała łazienka zalana, jednak Panie sprzątające codziennie dbały o czystość e pokoju, ręczniki były wymieniane co dwa dni.
Jedzenie- all soft
Bardzo smaczne, codziennie świeże, w trakcie tygodniowego pobytu mało które pozycje się powtórzyły.
Śniadania oczywiście były codziennie identyczne, ale nikt czepiać się nie powinien, bo nie sądzę, żeby każdy co ranek miał zupełnie coś innego na swoim domowym stole :)
Między posiłkami były na stole przygotowane przekąski.
Napoje bez limitu do 22, alkohole jakie można było dostać w ramach pakietu: piwo, wino białe, czerwone, ouzo i tsipouro.
Obsługa
Bardzo miłe Panie w recepcji, w restauracji pomocna Pani Monika, szef restauracji w swoim żywiole (na plus). Ogólnie odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu.
Selianitika
Jest to bardzo mała mieścina, wręcz wieś; jest jeden duży supermarket i jeden bankomat, reszta małe lokalne sklepiki, a wzdłuż promenady liczne tawerny. Jeżeli ktoś poszukiwałby pamiątek jest jeden sklepik, drugi jest w Longos (miejscowość obok). Nie ma też co liczyć na lokalnie organizowane wycieczki faktultatywne, oczywiście dopóki nie opanują tego miejsca wszystkie biura podróży ;) pozostaje korzystanie z dość wygórowanych cenowo wycieczek od rezydentki (m.in. Ateny- 75€+wejścia do obiektów)

Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, Monika H

Drogi Gościu, bardzo dziękuję za recenzję!

Zrecenzowano: 25 sierpnia 2018

Byliśmy na wypoczynku na przełomie lipca -sierpnia, naprawdę wypoczęliśmy, miła obsługa w dodatku rozmawia po polski. Jedzenie dobre do wyboru. Właściciel miły, grzeczny. Dobra baza wypadowa do pobliskich miejscowości. Jest gdzie pospacerować, popływać w morzu i na basenie. Polecamy z pełnym przekonaniem. Opalenizna do dzisiaj.Serdeczne pozdrowienia dla obsługi.

Wskazówka dotycząca pokoi: Wybrać widok na morze lub basen
Termin pobytu: lipiec 2018
Dziękujemy, Tadeusz G
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2018

Hotel
Hotel mały (2 pietra ok 36 pokoi) stoi przy głównej ulicy idącej wzdłuż brzegu (taki deptak ok 2 km, ruch umiarkowany, ale zawsze powolny, więc jest bezpiecznie) z widokiem na Zatokę Jońską i góry - widok jest 5-cio gwiazdkowy!! Okna pokoi są na 4 strony: (1) na Zatokę Jońska (piękny widok na wodę i góry kontynentalnej Grecji, tu balkony są duże -tej opcji nie było kiedy kupowałam wakacje z R), (2) na basen (większość ma tez boczny widok na morze, balkony są maleńkie, na szerokość jednego krzesła, jest to ogromna wada), (3) boczny widok na morze (z przeciwnej strony niż basen, frontalnie na sąsiadujący budynek, znów maleńkie balkony), (4)na tyłach hotelu (znowu na sąsiadujący budynek). Pokoje są małe, ale nie jest to problem. Wadami są mały balkon (nie można tam posiedzieć wieczorami i napić się herbaty czy wina) i mały prysznic (nie można się obrócić, żeby nie zaplatać się w kotarę prysznicową, brrr!).
Basen jest duży jak na tak mały hotel, nie ma brodzika, ale są schody na których można posiedzieć w wodzie. Teren basenowy jest mały, ale wystarczający. Wolny leżak można znaleźć o każdej porze dnia.
Plazą jest po drugiej stronie ulicy (ok 20 m od hotelu), są tam 2 parasole hotelowe z leżakami oraz sporo dodatkowych leżaków (zawsze można znieść wolny)…miejsce na plaży niekoniecznie. Woda w Zatoce jest krystalicznie czysta, jak źródlana i ciepła. Od wody wieje przyjemna bryza.

Restauracja i jedzenie
Restauracja z jedynym barem są w hotelu…ale nie ma tam stolików (chyba, że pada deszcz). Po wzięciu jedzenia należy wyjść z hotelu, przez ulice i do zadaszonego patio. To wbrew pozorom jest zaleta!!! Dzięki temu jemy posiłek na wychodzącej w wodę przystani – 270-stopnowy widok na wodę i góry ! Trzeba tylko pilnować dzieci idących po dokładkę (ulica jest wąska, wiec auta i skutery jadą bardzo wolno). Jedzenie jest bardzo smaczne. Lunch (obiad) i Obiad (kolacja) są urozmaicone i dobrze doprawione. Śniadania są monotonne, ale jest jogurt grecki i prawdziwa feta…ale przydałoby się cos ciepłego np. jajecznica, sadzone, owsianka albo bekon. Na każdy posiłek są warzywa i OWOCE (zwłaszcza arbuz). Od 11 do 22 działa bar z napojami zimnymi bez- i alkoholowymi oraz samoobsługowy kącik kawowo-herbaciany. Obowiązuje opcja All-inclusive SOFT, czyli na nic więcej niż 3 posiłki nie można liczyć… a jednak w kąciku kawowym zawsze jest ciasto i ciastka na przekąskę.
Lokalizacja
Selianitika to maleńkie NIEturystyczne miasteczko. Poza ulicą-deptakiem jest równoległa ulica z supermarketem, stacja benzynowa … u na tym koniec. Obok hotelu jest jeszcze mały market. Na deptaku są jeszcze 3 restauracje, 3 lodziarnie, 4 bary i 3 hoteliki. Nie liczyłabym na super pamiątki z wyjazdu. Na całej długości plaża jest wąska (1-3 m) i kamienisto-żwirowa (buty do wchodzenia do wody OBOWIĄZKOWE, można kupić na miejscu ok 10 euro). Spacer wzdłuż całej plaży zajmuje ok 20 min (widoki są piękne). W głąb miejscowości są mieszkania Greków (mini gaje oliwne, nawet kury i gęsi). Ani w hotelu ani w okolicy nie ma żadnych atrakcji czy animacji, więc rozrywkę trzeba zapewnić we własnym zakresie (w czym brak większego balkonu bardzo przeszkadza). Są też nieliczne, ale jednak gryzące komary.
Obsługa
Obsługa jest bardzo miła. Jedna z Pań na recenzji jest Polką. Zawsze podczas posiłków jest obecna również Polka, więc można się wszystkiego dowiedzieć w języku ojczystym. Reszta obsługi (szczególnie barman i ratownik) podstawowe zwroty już znają, więc bariera językowa nie istnieje.
Podsumowując
Hotel jest 3-gwiadkowy, a jakość obiektu i restauracji jest adekwatna. Okolica jest piękna. Serdecznie polecam (ale z „otwartymi oczyma”, po zapoznaniu się z recenzjami, żeby np. brak animacja nas nie zaskoczył).

Wskazówka dotycząca pokoi: Polecam pokoje z FRONTALNYM widokiem na morze. W drugiej kolejności z widokiem na basen.
Termin pobytu: sierpień 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi