Ładnie położone, choć mocno odbudowane ruiny

Miejsce zachęca otoczeniem: jest parking, jest ładnie i spokojnie. Same ruiny mocno odbudowane (kto... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 5 dni temu
Pieczyste
Zabrze, Polska
Obowiązkowy punkt zwiedzania na Jurze

Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019
David B
Tarnowskie Góry, Polska

Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019

Byliśmy tam w trakcie pielgrzymki rowerowej do Częstochowy. Ruiny ciekawe, widać że dużo pracy i pieniędzy wkłada się w ich odbudowę. Jest wieża, z e wspaniałym widokiem na pobliskie tereny. Otoczenie zielone, na tablicach informacyjnych opisy historii, przyrody i zakresu prac na zamku. Zamek na trasie szlaku turystycznego pieszego i rowerowego. Blisko szosy, przy zamku parking, kasa i stoisko z gadżetami.

Dziękujemy, David B
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Warto wejść dla widoków. Sam zamek-jak inne na Szlaku Orlich Gniazd. Spory parking, jeden sklepik z pamiątkami i wodą.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Surykatka
Zrecenzowano: 7 lutego 2019

Bardzo interesujące ruiny zamku na Szlaku Orlich Gniazd. Jako dzieci wierzyliśmy, że w ruinach tych mieszkają wampiry i duchy, więc budziły w nas dreszczyk grozy. Teraz wszystko jest uporządkowane i wstęp płatny, to i strachy gdzieś się ulotniły. Ale urok tego miejsca pozostał.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, Elżbieta K
Zrecenzowano: 8 września 2018 z urządzeń przenośnych

Byliśmy z 6 letnim synem. Malowniczo położony zamek nam podobał się bardziej niż w Ogrodziencu. Trzeba pamiętać żeby bilet kupić na dole w kasie.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, 684michalb
Zrecenzowano: 2 lipca 2018

Pojemny parking, krótkie, malownicze dojście. Ruiny doskonale utrzymane, ciekawe, piękne, zabezpieczone.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
1  Dziękujemy, carfl0