Ruiny Zamku Pilcza w Smoleniu

Bardzo interesujące ruiny zamku na Szlaku Orlich Gniazd. Jako dzieci wierzyliśmy, że w ruinach tych... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 7 lutego 2019
Elżbieta K
Szczecin, Polska
Miejsce stracilo swoj urok lecz.....

Zrecenzowano: 19 czerwca 2018
JanuszM147
Mysłowice, Polska

Zrecenzowano: 19 czerwca 2018

Jako grotolaz czy wspinacz ,uwielbialem zamek w Smoleniu przed jego rewitalizacja,wieczorne romantyczne spacery :)
Szkoda bo stracilo swoj urok lecz coz wymogi cywilizacyjne - dostepnosc dla zwyklego turysty... W sumie dobrze zrobiono ,Polecam wejscie na wieze - wspanialy widok na okolice,a i w tej polecam sporo atrakcji np jaskinia i skaly Zegarowa, Bisnik i jaskinia z wykopaliskami epoki kamienia Ogolnie Dolia Wodacej-przepiekna i jeszcze nie tak zatloczona

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
1  Dziękujemy, JanuszM147
Zrecenzowano: 17 czerwca 2018

Bezpłatny parking przed samym obiektem. Przy parkingu kasa biletowa, wstęp 9 zł. Możliwość bezpłatnego pobrania papierowej mapy ze szlakami i atrakcjami okolicy. Dojście do ruin to przyjemny spacerek, wzdłuż drogi tablice edukacyjne dotyczące historii. Ruiny zabezpieczone, drewniane schody, podesty widokowe. Duży plus to widok z wieży, na którą prowadzą metalowe, kręte schodki. Bardzo fajne miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, Defiks
Zrecenzowano: 30 stycznia 2018

Po wizycie w Ogrodzieńcu nie mogliśmy ominąć zamek w Smoleniu, tym bardziej, że ostatnio z córką był wspomniany w serialu, który oglądamy "Korona Królów". Ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego bardzo klimatyczne, miejsce godne polecenia. Widać, że zamek był odnowiony kilka lat temu, sporo tablic informacyjnych i na szczęście nie ma pseudo kiosków jak w Ogrodzieńcu! Cena biletu troszkę duża jak na pojedyncza atrakcje bez przewodnika na 30 minut- normalny 9 zł a ulgowy 7 zł. Sporo schodów prowadzi do zamku ale za to widoki są piękne!Polecam wejście na wieże gdzie jest panorama na jurę oraz widać sąsiedni zamek w Ogrodzieńcu.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2018
Dziękujemy, zbyszek191
Zrecenzowano: 7 listopada 2017

Na pewno warte zwiedzenia. Dogodny parking, kawałek spaceru przez lasek (rezerwat). W zamku można wejść na wieżę i podziwiać panoramę.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
Dziękujemy, Tomasz K
Zrecenzowano: 16 października 2017

Podążając Szlakiem Orlich gniazd warto tu zajrzeć.Wygodny parking,Podejście łagodne. Ruiny zadbane,można wejść na wieżę,Dobrze opisane.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2017
Dziękujemy, krystyna28