Zrecenzowano: 2 września 2019

Witam,
Właśnie wróciłem z Sardynii. Jeżeli ktoś wcześniej doświadczył wakacji pod namiotem lub w pokomunistycznym domku, z hotelu będzie zadowolony. Jeżeli jednak ma świadomość że zapłacił za hotel 4 gwiazdkowy, delikatnie mówiąc będzie bardzo rozczarowany. Za parkingiem okolice domków bungalow, gdzie zostaliśmy zakwaterowani, to maksymalnie klasa hotelu 2 gwiazdkowego, przy recepcji maksymalnie 3 gwiazdki. W nieoświetlonych chodnikach wokół domków są dziury (mało co nie skręciłem nogi wpadając w jedną z nich kiedy szedłem pierwszy raz w nocy z walizką szukając nr domku). Wokół krawędzi basenu ( ten, który znajdował się blisko nas), w kratkach zielone porośnięte glony i inne zanieczyszczenia. Także kilka metrów od basenu, dodająca uroku, osłonięta metalowym płotem znajdowała się przepompownia, filtrowania itp. (domyślam się). Teren zarośnięty metrowymi chwastami, przejście koło basenu (skrót do stołówki) zamiast utwardzanego chodnika, najtańszym kosztem był wysypany kamyczkami które właziły w sandały. Plaża hotelu to tragedia: wąska, brudna, czystsza jest już publiczna położona dalej od hotelu. Jedynym wyróżniającym się plusem były obiady i kolacje. Tutaj niebo w gębie. Owocami morza objadłem się jak nigdy wcześniej. Ale śniadania monotonne, choć nie ma co narzekać. Jednak z tego co wiem w hotelach na Sardynii serwują dobre jedzenie, więc ten nie jest wyjątkiem. Plusem były także animacje dla dzieci i dorosłych.
W okolicy hotelu nic nie ma, więc nie zakosztujesz życia nocnego Sardyńczyków. Najbliższe miasto to Castelsardo oddalone o 12 km.
Same domki przypominają mi kurniki. W środku sporo miejsca, czysto, wygląd standardowy, bez rewelacji, pokoje sprzątane codziennie, klima spełniała swoje zadanie. Więc generalnie same warunki noclegowe w środku pomieszczeń są ok. W biurze podróży Raibow w którym wykupiliśmy wycieczkę wstępna reklamacja została już złożona za niższy standard hotelu niż było to w umowie. Jeżeli nie dogadamy się będzie sprawa w sądzie. Biuro oczywiście nie miało innych miejsc w swoich hotelach. Zaproponowaliśmy drugą propozycję aby dołączyć do wycieczki objazdowej w połowie jej trwania czyli 3-4 dniu (cały termin to 7 dniowy). Odpowiedź biura była absurdalna. Zaproponowano nam 1800 zł dopłaty od osoby za jeżdżeniem autokarem po wyspie, bo najdroższe atrakcje wyspy jak np. rejs na Korsykę i tak już nas ominęły. Na decyzję biura czekaliśmy 2 dni, więc cały nasz plan poznawania wyspy przez ten czas był zawieszony i stracony. Zamiast relaksu były nerwy, pisanie wiadomości, reklamację, rozmowy, walka z biurokracją, papirologią. Pani rezydentką Kasia robiła co mogła, ale ona tam tylko” sprząta”.
Nie polecam hotelu jak i biura podróży Raibow. Jeżeli wszystko jest w porządku, każda firma jest super. Ale naprawdę prawdziwe oblicze firmy poznajemy w trakcie problemów i ich rozwiązywania. I tutaj wyłania się rzeczywisty obraz biura Rainbow.
Sami Sardyńczycy są bardzo mili i pomocni. Mówię to po przygodach w czasie czekania na autokar kiedy starszy pan stał z nami około pół godziny martwiąc się żebyśmy tylko złapali transport do hotelu wracając z Castelsardo (oczywiście po angielsku nie znał ani słowa), czy zagubieniu się samochodem w polu (kierunek obrany przez wszystkie 3 popularne mapy z GPS), gdzie było tylko jedno gospodarstwo rolne w okolicy. Żadne mapy GPS nie mają tam racji bytu. Sardyńczyk tylko śmiał się z „Tom Tom’a”. Jeżeli nie znasz drogi, wyprawa zakończy się przygodami. Dlatego najlepiej wcześniej zapytać się rezydenta albo kogoś kto wie jak najszybciej i najlepiej przemieścić się z punktu A do B. Znak z prawej strony jezdni informujący w którym kierunku jechać do miasta zamiast pokazywać strzałkę do góry czyli jazdę prosto, pokazuje w lewo (taki chyba zwyczaj Sardyńczyków).
Jeżeli ktoś chce zaoszczędzić a jednak wykąpać się w ciepłym w morzu, najlepiej jechać w pierwszej połowie września gdzie ceny np. wynajęcia samochodu spadają o połowę a jest mniej turystów i morze nadal jest ciepłe. My zapłaciliśmy 230 euro za 3 dni, w tym 30 euro to dopłata do ubezpieczenia autocasco za najmniejszy samochód, czyli jakiś citroen C1 i 20 euro za przyprowadzenie samochodu pod hotel z Castelsardo, bo w wypożyczalni hotelowej prowadzonej prze Czeszkę nie było na stanie. W dniu wyjazdu, czyli w ostatni dzień sierpnia na lotnisku w Alghero w jednej z wypożyczalni, cena bez autocasco to już 105 euro. W ogóle to z tego co wiem najlepiej wypożyczać samochód na lotniskach, w dużych miastach, bo tam jest większa konkurencja.
W internecie zachwalane jest miasteczko Bosa. Jeżeli przejeżdżasz z północy na południe i odwrotnie po zachodniej stronie wyspy możesz oczywiście tam zajechać. Ale specjalnie ciągnąć się przez góry, kiedy ma się mało czasu, to nie polecam. Miasteczko jest ok, ale nie pochwaliło mnie na kolana. Większe wrażenie na mnie zrobiły prowadzące do tego miasteczka drogi. Ciągnące się serpentyny na dużej wysokości podnoszą ciśnienie, to po prostu trzeba przeżyć. Jeżeli już ktoś chce jednak zobaczyć Bosę, to tylko drogą wzdłuż wybrzeża. Z powrotem chcieliśmy „zaoszczędzić czas” wybierając w GPS drugą, teoretycznie „szybszą” opcję. Mapa poprowadziła nas tak, że stanęliśmy na pustkowiu a nachylenie jezdni było pod tak dużym kątem, że musiałem zadzierać głowę do góry aby zobaczyć koniec tego zjazdu. Udało się stoczyć mimochodem na hamulcu. Na końcu był koniec szosy i polna droga. O wjeździe z powrotem nie było już mowy, czekała nas tylko jazda do przodu, gdzie z pomocą przyszli nam Sardyńczycy z pobliskiego gospodarstwa.
Polecam zobaczyć plażę Stintino - zdjęcia w internecie nie kłamią , małe Malediwy. Ale wybiegając się najlepiej już być minimum około godziny 8 rano. My byliśmy paręnaście minut przed 9 i musieliśmy parkować samochód na ulicy 0,5 km dalej (nie było miejsca a parkingi wokół plaży są płatne). Wracając przed godz. 10 widzieliśmy po przeciwnej stronie drogi potworne korki. Jeżeli ktoś znajdzie się w pobliżu Santa Teresa di Gallura, polecam obejrzeć Capo Testa, grotę Neptuna ( oczywiście tylko zejściem schodami do groty), miasto Alghero, wspomniany Castesardo, bogate i urokliwe Porto Cervo i szmaragdowe wybrzeże. Bonifacio na Korsyce też jest ok, ale moim zdaniem chyba nie warte jednak ceny biletu na prom który kosztuje około 50 euro za dorosłą osobę.
Jeżeli ktoś chce na La Maddalenę, to tylko na rejs po archipelagu. Nie popełnijcie naszego błędu kupując bilet na prom tylko na samą wyspę Maddalenę. Z braku czasu chcieliśmy tylko liznąć samej wyspy myśląc że doświadczmy uroków z reklamowych zdjęć archipelagu. Wokół portu na wyspie nic nie ma, samo miasteczko. Chyba że jest coś jeszcze do zobaczenia w innych częściach wyspy.
To nie są wszystkie atrakcje północnej części Sardynii, bo w 7 dni, bez solidnego przygotowania ciężko wszystko zobaczyć mieszkając w jednym hotelu. Większość czasu spędzasz w samochodzie aby gdzieś się z trudem dostać. Jeden Pan opowiadał jak z przygodami jeździł do Alghero. Ciężko było mu wjechać na stromę wzniesienie na pierwszym biegu. Myślał że samochód stanie w trakcie podjazdu i jazda się zakończy. Autobusy na Sardynii to porażka. Jeżdżą kiedy chcą parę razy dziennie, więc bez sensu tracić czas. Ceny wycieczek to kosmos. Na Korsykę 110 euro, inne 70, 80, 50, najtańsza 30 euro za Castelsardo oddalone zaledwie o 12 km. Więc lepiej już przeboleć raz autobus, zapłacić niecałe 2 euro i zaoszczędzisz. Tym bardziej że za przejazd 10 letniego dziecka kierowca powiedział że podróż jest darmowa. Podobne wycieczki np. na greckim Kosie były w cenie 30 euro z serwowanym jedzeniem na statku. Jeżeli kiedyś wrócę na Sardynię, to tylko z noclegami w różnych częściach wyspy, mieszkając u samych Sardyńczyków, podróżując do przodu z miejsca na miejsce bez powrotów. Będzie szybciej, taniej i zaoszczędzi się czas.
Generalnie myślę że największe atrakcje wyspy, to jest wyjątkowa lazurowa woda i plaże.

Wskazówka dotycząca pokoi: Tylko pokoje koło recepcji.
Dziękujemy, Morfeusz1805
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: 613direzione, Direttore, La Plage Noire Hotel & ResortOdpowiedź udzielona 3 września 2019

Drogi Panie Morfeusz1805,

Dziękujemy za rozległe przygotowania do naszej kuchni, na szczęście coś ucieszyło cię z tej podróży na Sardynię.
Przykro mi, że niektóre aspekty naszego ośrodka nie spełniły jego gustu ani jego oczekiwań, ale nie uważam za słuszne karanie naszego ośrodka z gwiazdką tylko za urazy wobec biura podróży, organizatora wycieczek, wynajmu samochód, GPS lub sytuacja na drodze i drogi Sardynii.

Kierownik hotelu

Zrecenzowano: 13 października 2018

NIE POLECAM -> zapłaciłem za pobyt z góry kartą kredytową, rok przed wyjazdem w momencie rezerwacji. Po powrocie z hotelu okazało się że ten złodziejski hotel obciążył moją kartę kredytową na 260 EUR bez mojej zgody, wiedzy i akceptacji - bezpodstawnie. Złożyłem reklamację i teraz czekam na zwrot z Visa Charge-Back => Jak chcesz mieć taką niespodziankę to jedź :) JA NIE POLECAM
Dodatkowo nikt w hotelu nic nie wie -> w recepcji w momencie przyjazdu obsługa krząta się i nie wie skąd mam rezerwację, co ze mną zrobić itp. Ciekawa jest też opłata 5 EUR / osobę / noc za kartę klubu z której nic nie wynika!!! To daje 140 EUR za tydzień za rodzinę!!! Mam nadzieję, że lada moment moje pieniądze wrócą na moją kartę VISA - NIE POLECAM ZŁODZIEI !!!!

Termin pobytu: lipiec 2018
5  Dziękujemy, Kuba K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: 613direzione, Direttore, La Plage Noire Hotel & ResortOdpowiedź udzielona 21 kwietnia 2019

Vážený zákazníku,

Zaprvé, omlouvám se za nepříjemnosti a je mým zájmem to vyřešit osobně.
Pokud došlo k chybě při inkasu, naše administrativní oddělení je k dispozici k úhradě.
Chápu odpor, ale dávat zloději je urážlivé, protože hotel je vždy k dispozici, aby odstranil všechny problémy.

Pokud jde o Klubové karty, informujeme Vás, že jsou povinné a stejně jako ve všech střediscích na světě platíte kartou za přístup k různým službám, které struktura nabízí.
Upřímně litujeme, že vás provozovatel, který pro vás rezervoval dovolenou, o těchto nákladech neinformoval.

Zůstanu vám k dispozici pro další pomoc.

Vedení

Zrecenzowano: 7 września 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo słaby hotel góra 2 gwiazdki.
Obsługa tragedia, pokoje słabe, lokalizacja bezbadzijna. Pokoje nie gotowe na 12 ani 14 , trzeba było czekać do 16 .
Niektórzy piszą że dobre jedzenie , ale to nie prawda.

Termin pobytu: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Karim K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: 613direzione, Direttore, La Plage Noire Hotel & ResortOdpowiedź udzielona 11 września 2018

Dear Mr. Karim Koussan,

Since so many clients give us 5-star ratings, I do not discuss your rating and I do agree that a hotel may not reflect everyone's tastes.

The Hotel Manager

Zrecenzowano: 7 sierpnia 2018

W hotelu spędziłam wraz z rodziną i przyjaciółmi 2 tygodnie na przełomie lipca i sierpnia. Teren hotelu jest bardzo rozległy, ale trochę słabo zagospodarowany jak dla mnie. Pokoje dostaliśmy, duże, komfortowe, rodzinne, dwupomieszczeniowe z aneksem kuchennym w szafie, pomimo iż mieliśmy mieć pokoje standardowe z dostawkami, więc tu bardzo duży plus. Nasze bungalowy wprawdzie były oddalone od plaży, stołówki i recepcji, ale za to dosyć blisko nowo otwartego basenu. Drugi basen znajduje się bliżej budynku głównego i plaży.
Pokoje są czyste, pościel i ręczniki wymieniane codziennie. Każda nasza prośba, czy drobna niedogodność była załatwiana w trybie natychmiastowym.
Jedzenie bardzo obfite i smaczne. Dużo owoców morza, mięs, przepyszna pizza i makarony oraz specjały sardyńskie. Do obiadu i kolacji nielimitowane wino, piwo i inne napoje.
Obsługa miła i pomocna. Duży plus i pozdrowienia dla Polek w recepcji, stołówce oraz animatorek. Przesympatyczne dziewczyny.
Codzienne wieczorne animacje może nie na jakimś super poziomie, ale były dość miłym urozmaiceniem.
Jak dla mnie minusem jest położenie hotelu - po środku niczego i brak jakiejkolwiek komunikacji. Bez samochodu można wyjść jedynie do pobliskiego aquaparku, marketu, oraz na stację benzynową /droga bez pobocza i chodnika/. Poza tym w okolicy nie ma nic.
Jednak moje ogóle wrażenie bardzo pozytywne i na pewno będę te wakacje miło wspominać. Polecam wypożyczenie auta, bo Sardynia jest przepiękna.

Termin pobytu: lipiec 2018
Dziękujemy, 773bozena
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: 613direzione, Direttore, La Plage Noire Hotel & ResortOdpowiedź udzielona 9 sierpnia 2018

Szanowny Kliencie,

Dziękujemy za wybranie naszego Ośrodka i dziękujemy W imieniu wszystkich moich pracowników za komplementy i sugestie, które z pewnością przydadzą się kolejnym polskim klientom.
Mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce w La Plage!

Zarządzanie hotelem

Zrecenzowano: 10 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Na plus:
* pyszne lokalne jedzenie, dużo owoców morza,
* od 7.30 do 22.00 dostep do napoi bezalkoholowych mimo iż w ofercie biura była informacja że napoje tylko do posiłków
* do obiadu (od godz 12.30) i kolacji ( od godz 19.30) nieograniczona ilość lokalnego wina oraz piwa
* duży zagospodarowany obiekt z widokowym tarasem i restauracją przy tarasie
* bardzo miła obsługa
*całkiem ciekawe i zabawne animacje wieczorne, animatorzy sympatyczni organizujacy zajęcia podczas całego dnia

Minusy:
*oczywiście brak polskiego animatora
*W ofercie mieliśmy rezerwację pokoju typu standard ok 22m2 w hotelu- dostaliśmy pokój w bungalow o wielkości ok 10m2
* brzydka plaża Ale wystarczy przejść na północ i jest dużo przyjemniejsza,
* w pobliskiej okolicy brak miasteczka gdzie można by wyjść wieczorami na spacer. Najbliższe miasto 6.5km niestety droga ulicą mało bezpieczna brak chodnika i pobocza. Hotel co prawda dysponuje taxi Ale koszt do Porto Torres to 60 euro za 3 osoby lub 10 euro za osobę przy ilości 6 osób. Do taki wchodzi Max 8 osób. Na autobusy miejskie nie ma co liczyć.. może przyjedzie... może nie...

Ogólnie tydzień czasu da się wytrzymać. Dla mnie więcej na plus niż na minus. Ale dzieki wypożyczeniu auta na 3 dni zwiedziliśmy piękne plaże zarówno w okolicy Stintino jak i szmaragdowe wybrzeże Costa Smeralda. Jednak Osoby które nie zwiedza okolicy będą na pewno zawiedzione plażą.

Termin pobytu: czerwiec 2018
Dziękujemy, wiolettag787