Hotel położony nad samym Morzem, basen,leżaki,piękny widok podczas śniadania jak i również z tarasu. Pokoje świeże, czyste. Codziennie sprzątane. Śniadanie w hotelu średnie. Jedzenie w Tawernie przepyszne. Obsługa zawsze uśmiechnięta. Minus bardzo słabe Wifi ale po co komu internet na wakacjach.

Dziękujemy, AiP543

Po przeczytaniu kilku wcześniejszych recenzji chciałbym wyrazić swoją opinię. Byliśmy z rodziną w czerwcu (14-21) i były to dla nas wspaniałe wakacje. Mieliśmy z żoną pokój na drugim piętrze i z balkonu rozpościerał się wspaniały widok na morze. Kawa z rana przy wschodzie słońca- bezcenne. Można było prawie godzinami patrzeć na piękną zatokę i na to, co się na niej działo (przepływające statki, różne sporty wodne). Córka z rodziną miała pokój na parterze przy basenie. Pokoje były w budynku głównym STM1 i wszystko było tak, jak w opisie (co do powierzchni, to odniosę się później). Wakacje były bez wyżywienia i nam osobiście bardzo to odpowiadało. Śniadania i kolacje były na balkonie przy pięknym widoku w takich godzinach, jakie nam odpowiadały. Obiady w pobliskich knajpkach- takiego nastroju i klimatu nie zapewni żadna stołówka- i też w takich godzinach, jakie chcieliśmy. W zeszłym roku na Krecie mieliśmy all inclusive i stwierdziliśmy, że wolimy się sami stołować. Jeśli jest w pobliżu jakiś sklep, gdzie można kupić podstawowe artykuły spożywcze i knajpki lub tawerny, gdzie można zjeść obiad, to żaden problem dla nas, a wręcz wartość dodana.No ale każdy lubi co innego, więc nie mamy zamiaru nikogo przekonywać. Wiem, że dużo osób wybiera tylko wakacje z all. Co do sprzątania, to nie mamy większych zastrzeżeń. Może nie było idealne, ale nam nie przeszkadzało. Obsługa- mieliśmy do czynienia tylko na początku podczas zakwaterowania, więc nie będę się wypowiadał odnośnie jakości. Też byliśmy o 8 rano na miejscu, a klucz do pokoju miał być o 13. Zostawiliśmy bagaże przy recepcji, wzięliśmy wszystko co potrzebne do plażowania i kilka godzin do południa spędziliśmy już na plaży i w wodzie. Żaden problem. Jak dostaliśmy klucz, to powitanie z morzem mieliśmy już za sobą. Cykady. No cóż- taki klimat, taka przyroda. Jeśli komuś przeszkadzają, to niech tam nie jedzie. Koty. Nie mamy alergii, więc nam nie przeszkadzały, a wnuczce nawet się podobały. Klucz. Fakt, był jeden i trzeba było uważać, aby sobie nie zatrzasnąć drzwi, albo brać ze sobą, jak jedna osoba wychodziła, a druga chciała się w tym czasie zdrzemnąć. Ale chyba wszędzie tak jest, bo właśnie o to chodzi, aby nie zostawiać włączonej klimatyzacji, jak się wychodzi (może to być całodniowy wyjazd- my mieliśmy trzy takie dni), ani tym bardziej podłączonego do prądu sprzętu typu żelazko lub lokówka. Po powrocie i włączeniu klimy dość szybko czuło się zmianę temperatury. Teraz jeśli chodzi o powierzchnię. Fakt, że prawdopodobnie opis nie był precyzyjny i powinien być bardziej dokładny. My jednak nie zwracaliśmy żadnej uwagi na to, ile metrów miało być, ile było faktycznie. Powierzchni było wystarczająco dużo, więcej nie potrzebowaliśmy i do głowy nam nie przyszło mierzyć pomieszczenia. Może gdyby trzeba się było przeciskać i byłyby to jakieś drastycznie małe klitki. Ja wiem, że każdy powinien spędzać wakacje tak, jak lubi i ma do tego prawo.Jak ktoś jedzie na urlop szukać dziury w całym, wykłócać się o wszystko, tracić czas i nerwy na przepychanki, to jego sprawa. Ja jadę wypocząć, pozwiedzać, zachwycać się widokami, pływać, opalać się itp. Nie zaprzątam sobie głowy "duperelami" typu włos w pościeli (włosy mają to do siebie, że czasami wypadają z głowy), brakiem kilku metrów kw, jeśli ilość miejsca jest wystarczająca, nie zabranymi raz śmieciami, chodzącymi kotami, jeśli nie rzucają się na mnie z głodu itp. I jestem człowiekiem szczęśliwym. Nie przeszkadza mi ziarnko grochu pod poduszką. Podsumowując, wakacje uważam za bardzo udane. Spokojne, bardzo urokliwe miejsce, hotel przy samej plaży. Basen czysty, sztuczna trawka. W zeszłym roku na Krecie mieliśmy duży ośrodek 4-gwiazdkowy z all inclusive, a jednak tutaj dużo bardziej nam się podobało. Musiałbym być złośliwy, aby szukać minusów. Ale nie jestem, więc z mojego punktu widzenia, jeśli ktoś nie oczekuje luksusów, to mogę śmiało polecić. Robaków nie było, brudno nie było, ośrodek po remoncie, tynk się nie sypał. Wiedzieliśmy wcześniej z opisów, że wyposażenie aneksu ubogie. Mieliśmy swój czajnik elektryczny, kupiliśmy parę kubków (od razu była pamiątka) i po problemie. Obiadów nie gotowaliśmy, więc więcej sprzętu było praktycznie niepotrzebne. Problemy trzeba rozwiązywać, a nie je sobie stwarzać. Z wakacji zostały wspomnienia i duża ilość zdjęć oraz filmów podwodnych ( z prawej strony zatoki są fajne skały- widoki pod wodą piękne). Leżaki na plaży płatne 10 euro. Nie jesteśmy zwolennikami wylegiwania się godzinami na leżakach, więc skorzystaliśmy tylko raz w dniu przylotu, jak czekaliśmy na klucz. Kupiliśmy sobie parasol też za 10 euro głównie dla wnuczki. W naszym terminie leżaki przy basenie były przez cały dzień dostępne. Położenie ośrodka, widoki przepiękne. Hotel ładny, schludny. Z jedzenia nie korzystaliśmy. Sklepy są, tawerny są. Jest wszystko gdzie kupić i zjeść. Ofertę rezerwowaliśmy z dużym wyprzedzeniem, więc cena też była niska. Rozpiętość cenowa w sezonie była ogromna (wręcz szokująca). Pozdrawiamy wszystkich zadowolonych z pobytu w Koukis.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
1  Dziękujemy, soukup11
Zrecenzowano: 8 września 2019

Ad vocem wobec poprzednich recenzji oraz w związku z zadowoleniem całej mojej rodziny postanowiłem napisać recenzje. Pobyt 23-30.08. 2019 r. bez wyżywienia. Wylot Poznań 3 w nocy na miejscu w hotelu około 8. Wobec faktu, iż pokoje winny być gotowe od godz. 14 poszliśmy na basen, i do sklepu około 150 m. Basen z super widokiem trawka (sztuczna) wygodne nowe leżaki czysto (zakaz konsumpcji przy leżakach) w odróżnieniu od Turcji w której byliśmy 4 lata z rzędu to dobry pomysł zero os zero resztek jedzenia nic się klei jest ok. Na basenie bar tam można się napić. Z leżakami nie było problemu jeśli się przed godziną 10 szło na basen. Apartament zgodnie z opisem w TUI dwie sypialnie i kuchnia 3 piętro, taras wielki z obu sypialni wyjście a widok na morze bajka, klima działa ekstra, czysto, pościel 1 raz zmieniana nam wystarczyło. Sprzątanie pobieżnie jak wszędzie do tej pory gdzie byliśmy , śmieci podłoga standard. Jedyny minus to wyposażenie słabe brak czajnika choćby ale wiedzieliśmy o tym i mieliśmy swój. Ośrodek mały spokojny zero atrakcji sportowych. Sporty wodne na plaży obok gdzie znajdował się duży obiekt głownie Włosi była muzyka fakt ale nie dłużej niz do 21 więc nam nie przeszkadzało. Cykady też były i koty jak ktoś wspominał ale cykady cykały ha ha w ciągu dnia to element przyrody nie rozumiem problemu, a kotki za którymi osobiście nie przepadam mi nie przeszkadzały to element Grecji nie rozumiem jak komuś nie pasuje niech wybierze inny kraj. Co do morza to bajka zapiera dech widok z apartamentu i basenu piękna plaża piasek woda cysta krystalicznie i ciepła. Kąpiel przed 9 rano polecam puste morze. Miejscowość spokojna kilka restauracji i dwa sklepy. Wycieczkę po Zakynthos polecam z Magic Tours Polskie Biuro. Reasumując po kilku latach w Turcji w 5 gwiazdkach z opcją all inklusive spędziliśmy nienachalne i niehałścliwe wakacje w cudownym miejscu niczym nieograniczani przez właściciela ośrodka którego serdecznie pozdrawiamy. Marcin

1  Dziękujemy, marsch1974
Zrecenzowano: 1 września 2019

Wykupiłam w tui pokój 32 m. Większy i drożdży . Na miejscu otrzymałam pokój 24 metry a dokładnie 23,87 m. Właściciel Jordanis "udawał greka" i stwierdził ze już skończył prace ...., Dostalismy jako cała rodzina 1 kluczyk . Właściciel powiedział ze ma 3 ( 1 dla klientów, drugi dla sprzątaczki a trzeci dla niego) z ironicznym uśmiechem. Przez co jak wychodziłam z pokoju nie mogłam włączyć klimatyzacji i jak wchodziłam do pokoju to jak do piekarnika.
Jedzenie bardzo słabe a ceny jak w 5 gwiazdkowym. Mówię w tym momencie o kolacji płatnej w ich restauracji. Wydałam ponad 50 euro a wyszliśmy głodni . Na podanie czekaliśmy ponad 30 minut. Na kelnera również trzeba czekać i czekać .... Moje dziecko wyszło głodne bo nawet spagetti z sosem to dla nich trudność ...
Brak szacunku do klienta. Po zgłoszeniu niezgodności z pokojem usłyszałam " zapłaciłaś pieniądze tui nie mi wiec to jest twój problem nie mój " .
Radzę omijać to miejsce szerokim łukiem szczególnie ze na tej wyspie jest dużo lepszych hoteli .

Dziękujemy, anita73Warsaw_Poland
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

Wykupiłem w TUI Poland pokój o powierzchni 32 metry kwadratowe o kodzie STM1. Zakwaterowano nas w pokoju o powierzchni 24 metry kwadratowe. Na początku wydawało nam się, że to był błąd hotelarza. Ale teraz wiemy, że może to być celowe działanie TUI Poland na szkodę konsumentów. O niezgodności powierzchni pokoju z umową poinformowaliśmy hotel oraz TUI Poland. Jednak nie spowodowało to zmiany pokoju na będący przedmiotem umowy. Obawiamy się, że wszystkie pozostałe pokoje STM1 i STM2 (mamy też innych świadków, którzy będą zeznawać w sądzie) - może ich być nawet 26 w hotelu, sprzedawane przez TUI Poland w tym hotelu jako liczące 32 metry kwadratowe (obecnie po ok.11.08.2019 jako 30m2 ), mogą mieć powierzchnię jedynie 24 metrów kwadratowych (wliczając w to łazienkę i hol). Nasz pokój było bardzo łatwo pomierzyć, ponieważ pokój jest wyłożony gresem o wymiarach 60 cm x 60 cm. Dodatkowo, po naszych bardzo usilnych naleganiach, zrobił to pracownik techniczny hotelu przy obecności osoby podającej się za właściciela hotelu, przy pomocy elektronicznego urządzenia pomiarowego. Wynik pomiaru był ten sam - 24 metry kwadratowe. Co istotne w tym hotelu, według TUI Poland występują oficjalnie tylko pokoje: 20, 32, 40 i 60 metrów kwadratowych. Zgłosiliśmy tą sprawę do TUI Poland i Rezydenta TUI na Zakynthos Agaty J. I tutaj zrobiło się bardzo dziwnie. Rezydent najpierw twierdziła, że hotel jest overbooked. Twierdziła też na początku, że pewnie się mylimy odnośnie powierzchni pokoju. Podczas dwukrotnych wizyt, Rezydent TUI usilnie unikała pomiaru pokoju, oprócz jednego razu kiedy - po naszych naprawdę usilnych naleganiach - przyszła z właścicielem, ale do pomiaru nie doszło, ponieważ właściciel nagle się oddalił z pokoju, po otrzymaniu pilnego połączenia telefonicznego, i już nie wrócił. Rezydentka odmówiła sporządzenia protokołu z wizji w lokalu oraz ze zdarzenia, oraz w konsekwencji wydania nam jego kopii. Odmówiła nam nawet podania swojego służbowego adresu e-mail, abyśmy mogli poinformować oficjalnie o niewykonaniu umowy Rezydenta TUI Poland na wyspie Zakynthos, ponieważ taki obowiązek nakłada na nas pkt 17.1 ogólnych warunków imprez turystycznych TUI Poland. Na koniec, nie mając wyjścia, Rezydentka stwierdziła ustnie, że ,,pokój rzeczywiście ma mniej niż 32 metry kwadratowe". Na naszą prośbę, aby okazała nam jakikolwiek, inny pokój w tym hotelu o powierzchni 32 metrów kwadratowych, odmówiła tłumacząc się tym, że ,,wszystkie takie pokoje są wynajęte". Odnieśliśmy wrażenie, że jej zamiarem jest to, aby ze zdarzenia nie zostały sporządzone żadne dokumenty na wyspie Zakynthos z jej udziałem, jako przedstawicielem TUI Poland. Sprawę będziemy kontynuować w drodze prawnej po powrocie do Warszawy. Radzimy wszystkim rezerwującym przez TUI Poland pomierzenie wynajętych pokoi 32 metrowych (jest to bardzo proste) o kodzie STM1 oraz STM2. W naszej opinii, wyjaśnienia wymaga czy w tym hotelu w ogóle znajdują się pokoje o powierzchni 32 metry kwadratowe, o których mowa na serwisie internetowym TUI Poland pod adresem tui.pl. Gdyby się okazało, że takich pokoi w ogóle nie ma osoby, które je rezerwowały w TUI Poland, mogą dochodzić od TUI Poland odszkodowania do minimum 3 krotnej wartości wycieczki zgodnie pkt. 16.8 ogólnych warunków imprez turystycznych TUI Poland. Po dniu 11.08.2019 pokoje na stronie internetowej tui.pl STM 1 i STM2 zaczęły się cudownie kurczyć do 30 m2. Informacja ta też zniknęła z naszej zakładki na stronie tui.pl Niestety dla TUI POLAND , printscreeny zostały wcześniej przesłane do właściwych..
Obecnie, już w Polsce, jesteśmy na etapie formułowania pism procesowych. Wszystkim wynajmujący pokoje STM 1 oraz STM2 zalecamy: 1)
pomierzenie pokoju,wraz z dokonaniem dokumentacji zdjęciowej, 2) dokonania zawiadomienia Rezydenta TUI Poland (sms-em lub e-mailem) oraz Hotelu w formie pisemnej (email do hotelu: info@koukisclub.gr) w trybie 17.1 Warunków Imprez Turystycznych TUI Poland ,,Jeżeli w trakcie realizacji imprezy turystycznej Klient stwierdza niewykonanie lub nienależyte wykonanie usług turystycznych objętych umową zobowiązany jest niezwłocznie zawiadomić o tym przedstawiciela TUI w miejscu pobytu oraz Wykonawcę usługi (Koukis Holiday Club) w sposób odpowiedni do rodzaju usługi”
3) następnie Wezwanie TUI Poland do wykonania umowy w trybie 16.1 Ogólnych Warunków Imprez Turystycznych TUI Poland w formie pisemnej (nie mam takich pokoi więc wezwanie zignorują - tak było u nas)
4) po powrocie do kraju złożenie Reklamacji w trybie pkt 18 Ogólnych Warunków Imprez Turystycznych TUI Poland .
Musicie spełnić wszystkie te 3 warunki, aby dochodzić swoich słusznych roszczeń od TUI. Mówimy o naprawdę dużych pieniądzach. Od Rezydentki żądajcie wszystkiego na piśmie. Nam niczego nie chciała dać na piśmie, ale byliśmy na tym przygotowani. Pamiętajcie też o powiadomieniu calll center tui w formie pisemnej. W naszej sprawie nie spowodowało to przeniesienia do zamówionego pokoju (bo takowego nie ma), ale chodzi o dowody w przyszłej sprawie sądowej. Uwaga: metrówkę kupicie w sklepie spożywczym obok tawerny Familia.

1  Dziękujemy, Jet9802