Vasilikos
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

Wykupiłem w TUI Poland pokój o powierzchni 32 metry kwadratowe o kodzie STM1. Zakwaterowano nas w pokoju o powierzchni 24 metry kwadratowe. Na początku wydawało nam się, że to był błąd hotelarza. Ale teraz wiemy, że może to być celowe działanie TUI Poland na szkodę konsumentów. O niezgodności powierzchni pokoju z umową poinformowaliśmy hotel oraz TUI Poland. Jednak nie spowodowało to zmiany pokoju na będący przedmiotem umowy. Obawiamy się, że wszystkie pozostałe pokoje STM1 i STM2 (mamy też innych świadków, którzy będą zeznawać w sądzie) - może ich być nawet 26 w hotelu, sprzedawane przez TUI Poland w tym hotelu jako liczące 32 metry kwadratowe (obecnie po ok.11.08.2019 jako 30m2 ), mogą mieć powierzchnię jedynie 24 metrów kwadratowych (wliczając w to łazienkę i hol). Nasz pokój było bardzo łatwo pomierzyć, ponieważ pokój jest wyłożony gresem o wymiarach 60 cm x 60 cm. Dodatkowo, po naszych bardzo usilnych naleganiach, zrobił to pracownik techniczny hotelu przy obecności osoby podającej się za właściciela hotelu, przy pomocy elektronicznego urządzenia pomiarowego. Wynik pomiaru był ten sam - 24 metry kwadratowe. Co istotne w tym hotelu, według TUI Poland występują oficjalnie tylko pokoje: 20, 32, 40 i 60 metrów kwadratowych. Zgłosiliśmy tą sprawę do TUI Poland i Rezydenta TUI na Zakynthos Agaty J. I tutaj zrobiło się bardzo dziwnie. Rezydent najpierw twierdziła, że hotel jest overbooked. Twierdziła też na początku, że pewnie się mylimy odnośnie powierzchni pokoju. Podczas dwukrotnych wizyt, Rezydent TUI usilnie unikała pomiaru pokoju, oprócz jednego razu kiedy - po naszych naprawdę usilnych naleganiach - przyszła z właścicielem, ale do pomiaru nie doszło, ponieważ właściciel nagle się oddalił z pokoju, po otrzymaniu pilnego połączenia telefonicznego, i już nie wrócił. Rezydentka odmówiła sporządzenia protokołu z wizji w lokalu oraz ze zdarzenia, oraz w konsekwencji wydania nam jego kopii. Odmówiła nam nawet podania swojego służbowego adresu e-mail, abyśmy mogli poinformować oficjalnie o niewykonaniu umowy Rezydenta TUI Poland na wyspie Zakynthos, ponieważ taki obowiązek nakłada na nas pkt 17.1 ogólnych warunków imprez turystycznych TUI Poland. Na koniec, nie mając wyjścia, Rezydentka stwierdziła ustnie, że ,,pokój rzeczywiście ma mniej niż 32 metry kwadratowe". Na naszą prośbę, aby okazała nam jakikolwiek, inny pokój w tym hotelu o powierzchni 32 metrów kwadratowych, odmówiła tłumacząc się tym, że ,,wszystkie takie pokoje są wynajęte". Odnieśliśmy wrażenie, że jej zamiarem jest to, aby ze zdarzenia nie zostały sporządzone żadne dokumenty na wyspie Zakynthos z jej udziałem, jako przedstawicielem TUI Poland. Sprawę będziemy kontynuować w drodze prawnej po powrocie do Warszawy. Radzimy wszystkim rezerwującym przez TUI Poland pomierzenie wynajętych pokoi 32 metrowych (jest to bardzo proste) o kodzie STM1 oraz STM2. W naszej opinii, wyjaśnienia wymaga czy w tym hotelu w ogóle znajdują się pokoje o powierzchni 32 metry kwadratowe, o których mowa na serwisie internetowym TUI Poland pod adresem tui.pl. Gdyby się okazało, że takich pokoi w ogóle nie ma osoby, które je rezerwowały w TUI Poland, mogą dochodzić od TUI Poland odszkodowania do minimum 3 krotnej wartości wycieczki zgodnie pkt. 16.8 ogólnych warunków imprez turystycznych TUI Poland. Po dniu 11.08.2019 pokoje na stronie internetowej tui.pl STM 1 i STM2 zaczęły się cudownie kurczyć do 30 m2. Informacja ta też zniknęła z naszej zakładki na stronie tui.pl Niestety dla TUI POLAND , printscreeny zostały wcześniej przesłane do właściwych..
Obecnie, już w Polsce, jesteśmy na etapie formułowania pism procesowych. Wszystkim wynajmujący pokoje STM 1 oraz STM2 zalecamy: 1)
pomierzenie pokoju,wraz z dokonaniem dokumentacji zdjęciowej, 2) dokonania zawiadomienia Rezydenta TUI Poland (sms-em lub e-mailem) oraz Hotelu w formie pisemnej (email do hotelu: info@koukisclub.gr) w trybie 17.1 Warunków Imprez Turystycznych TUI Poland ,,Jeżeli w trakcie realizacji imprezy turystycznej Klient stwierdza niewykonanie lub nienależyte wykonanie usług turystycznych objętych umową zobowiązany jest niezwłocznie zawiadomić o tym przedstawiciela TUI w miejscu pobytu oraz Wykonawcę usługi (Koukis Holiday Club) w sposób odpowiedni do rodzaju usługi”
3) następnie Wezwanie TUI Poland do wykonania umowy w trybie 16.1 Ogólnych Warunków Imprez Turystycznych TUI Poland w formie pisemnej (nie mam takich pokoi więc wezwanie zignorują - tak było u nas)
4) po powrocie do kraju złożenie Reklamacji w trybie pkt 18 Ogólnych Warunków Imprez Turystycznych TUI Poland .
Musicie spełnić wszystkie te 3 warunki, aby dochodzić swoich słusznych roszczeń od TUI. Mówimy o naprawdę dużych pieniądzach. Od Rezydentki żądajcie wszystkiego na piśmie. Nam niczego nie chciała dać na piśmie, ale byliśmy na tym przygotowani. Pamiętajcie też o powiadomieniu calll center tui w formie pisemnej. W naszej sprawie nie spowodowało to przeniesienia do zamówionego pokoju (bo takowego nie ma), ale chodzi o dowody w przyszłej sprawie sądowej. Uwaga: metrówkę kupicie w sklepie spożywczym obok tawerny Familia.

1  Dziękujemy, Jet9802
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wybraliśmy tę wycieczkę z biurem podróży Tui ze względu na położenie, które w teorii powinno gwarantować nam miły i spokojny wypoczynek. Z Polski wylecieliśmy o 3 nad ranem, a gdy wylądowaliśmy dowiedzieliśmy się od rezydentki, że pokoje będą dopiero gotowe o 14. Gdy autobus przywiózł nas pod hotel była godzina 8 rano, a właściciel (?) hotelu wyszedł poinformować nas o tym, że recepcja jest otwarta od 9. Po prawie godzinnym czekaniu na dworze bez możliwości skorzystania z toalety lub kupienia czegoś do picia - recepcja została otwarta (od razu musieliśmy opłacić w gotówce podatek klimatyczny w naszym przypadku -2 osoby,7dni 3,50€). Usłyszeliśmy,że mamy czekać i trzy razy pytaliśmy kiedy nasz pokój będzie gotowy, dobrze chociaż, że mogliśmy w tym czasie zjeść śniadanie i czegoś się napić. Dopiero koło 11 właściciel przekazał nam klucze i powiedział, że musimy czekać jeszcze godzinę. Czyli spędziliśmy na dworze w 30 stopniowym upale 4 godziny. Szkoda, ze Tui nie ma za grosz przyzwoitości i skoro wiedzieli, że lądujemy na wyspie o 7 rano nie zagwarantowali nam pokoi wcześniej. Sam pokój nie jest zły, bo po remoncie, jest w nim lodówka, telewizor (kanały tylko po niemiecku i grecku), klimatyzacja, a okna są zabezpieczone przed owadami. Jednak jego wielkim minusem jest brak kilku podstawowych rzeczy - normalnej wielkości poduszki (jest jedna-cienka i mała), suszarki do włosów, jakichkolwiek szklanek, czajnika i wifi- które w dzisiejszych czasach jest podstawą. Rozumiemy, że może być dodatkowo płatne, ale tu nawet nie ma takiej opcji. Jest dostępne ogólne wifi na basenie, które od godziny 7 rano już praktycznie nie działa, bo łączą się z nim wszyscy goście hotelowi oraz ludzie z plaży. Tutaj warto wspomnieć, że z hotelu jest zejście na piaszczystą plażę, która jest ładna, z bardzo płytką i spokojną wodą, jednak leżaki są dodatkowo płatne (10€). Sugerując się opiniami w internecie dotyczącymi wyżywienia wybraliśmy opcję z samymi śniadaniami. Nie myśleliśmy jednak, że będzie aż tak źle. Codziennie jest to samo, do wyboru: pieczywo, ser żółty, ser feta, pomidory, ogórki, szynka, jajka, arbuz, płatki z mlekiem, dżemy i miód. Napoje (kawa,herbata,soki z dystrybutora) również pozostawiają wiele do życzenia. Hotel jest położony w bardzo spokojnej okolicy, nie ma tu nic oprócz innych hoteli, plaży, dwóch sklepów spożywczych, kilku restauracji i przystanku autobusowego (z którego można jechać do Argassi lub Zakynthos koszt biletu 1,80€). Dla osób ceniących spokój położenie powinno być odpowiednie, chociaż nam ten spokój zakłócały cykady, które od rana do późnego wieczora cały czas hałasowały (naprawdę nie był to delikatny dźwięk w oddali tylko mocne dudnienie), osy(które latały w restauracji przez co nie można było zjeść spokojnie śniadania, bo nie było żadnego zabezpieczenia przed owadami), imprezy w hotelu obok, które trwały od południa do późnych godzin wieczornych oraz miauczenie i inne dziwne odgłosy wydawane przez koty, których jest tu pełno. Mam alergie na kocią sierść i było to dla mnie dużym utrudnieniem oraz powodowało reakcje alergiczną, a w konsekwencji konieczność zażywania leków oraz złe samopoczucie, którego na wakacjach nikt nie chce. A te koty chodzą wszędzie nawet w hotelowej restauracji (pomijam już względy higieny...). Co do higieny to sprzątanie pokoi trudno nazwać nawet sprzątaniem. Zostają wyrzucone jedynie śmieci (tu dodam, że jedyny śmietnik jest malutki w łazience), podłoga przemyta, poprawione prześcieradło na łóżku i to wszystko. Nie są myte lustra, okna, zlew ani przetarty sedes. Mało tego ręczniki i pościel zostały nam wymienione po 5 dniach i to na brudniejsze niż były !!! Zarówno na ręcznikach jak i na pościeli były jakieś plamy oraz w pościeli był(na pewno nie nasz) włos. Przy ponad 30 stopniowym upale wymiana ręczników i pościeli powinna być codziennie. Nawet ręcznik, który był na podłodze koło prysznica nie został wymieniony, a dodatkowo raz położyli nam go mokrego na klamce... Sprzątanie odbywało się tez bardzo późno, bo dopiero między 15 a 16. Na plus hotelu na pewno wpływa basen, który jest dość duży i cała ta przestrzeń nad basenem wyglada bardzo ładnie i nowocześnie. Dodatkowo nad basenem jest bar (napoje, alkohole,chipsy,lody, tosty), a z leżaków można patrzeć na morze. Szkoda tylko, że jest ich stosunkowo mało, przez to o godzinie 9 nie ma praktycznie żadnych wolnych leżaków, bo większość ludzi kładzie od rana na nie ręczniki. Podsumowując nie jest to hotel, do którego wrócimy mimo jego dobrej lokalizacji i ładnego basenu

Dziękujemy, Cosmopolitan741509
Zrecenzowano: 13 lipca 2019

Byłam z synem w czerwcu w tym hotelu. Dostaliśmy pokój 2 os bez aneksu kuchennego ale wiem ze jest również dużo pokoi z aneksami. Hotel położony jest bajkowo nad samym morzem. Wszystko jest nowe, teren przy basenie, nowe leżaki, pokoje zrobione w nowoczesnym stylu. Panie sprzątające codziennie umilają gościom pobyt, co 3 dni wymieniają ręczniki i pościel. Do hotelu należy również tawerna ( ceny bardzo przystępne ) w której można zjeść dużo rarytasów greckiej kuchni jak i świeże ryby i owoce morza i to z widokiem na morze. Obsługa jest bardzo miła i poprostu trzeba mówić jeśli komuś czegoś brakuje. Oprócz tego są 2 bary, jeden przy basenie ( dosyć drogi ) drugi nad samym morzem. Z minusów to: brak czajnika w pokoju, bardzo monotonne śniadania, basen czynny do 19.00, i cena za leżaki nad morzem 10€, nie wolno przy basenie spożywać swoim napoji i przekąsek.
Ale powiem tak, mimo tych paru negatywnych szczegółów, pobyt w tym hotelu wynagradza widok każdego dnia i cudowny klimat. Wiec jeśli ktoś chce sobie popsuć wakacje przez takie bzdury to proszę bardzo, ale ja uważam to miejsce za cudowne i chętnie go polecam i kiedyś tam wrócę. Oprócz tego, hotel jest w miasteczku bardzo sympatycznym i cichutkim. 3 minuty od hotelu są 2 tawerny, Familia ma lepsze jedzenie, 2 sklepy i wypożyczalnia aut. Do przystanku autobusowego jest jakieś 10 min. Podsumowując, jeśli chcecie odpocząć w ciszy i malowniczym miejscu to Koukis Club jest idealnym miejscem.

Dziękujemy, Katarzyna1077
Zrecenzowano: 22 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Właśnie jesteśmy w Koukis. Jest wspaniałe. Warunki wspaniałe, obsługa cudowna, barman przemiły. Basen super. Plaża cudna, woda w morzu cieplutko. Jesteśmy zachwyceni. Dzieci są szczęśliwe. Za rok tu wracamy .

Dziękujemy, Anet3881
Zrecenzowano: 15 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Jest to nasza druga wizyta w tym hotelu, bardzo zadbany po remoncie. Wszystko w pokojach nowe rownież leżaki i parasole przy basenie i na plaży.
Obsługa bardzo miła przyjażnie nastawiona dla gości (pozdrowienia dla barmana).
Czytalem w opiniach ze brak szklanek i czajnika, to nie jest prawda poniewaz hotel znajduje sie w dwoch budynkach. W jednym sa pokoje 2 osobowe (z widokiem na ogród częściowo na morze)ze śniadaniami a w drugim budynku 3 i 4 osobowe(wszyskie z widokiem na basen i morze) z kuchenką i szklankami ,garnkami i maszynką do gotowania. Cały obiekt usytuowany przy samym morzu z pięknym widokiem .
Pare metrów od Kukis można korzystać ze sportów wodnych....co do śniadań to prawda nie są ciekawe ,bagietka serek szynka jajko i dżem do tego kawa lub herbata. W okolicy sa dwa sklepy spożywcze i kilka tavern w których można zjeść. Jeśli ktoś chce odpocząć na urlopie polecam ten obiekt(szczególnie z dziećmi woda w morzu ciepła i płytka). Zdjęcia na tą chwile są aktualne tylko w wewnątrz , zewnątrz jest o wiele ładniej sztuczna trawa przy basenie nowe leżaki bar przy basenie też odnowiony.
Jeśli ktoś będzie chciał odwiedzić stolice to przy drugim sklepie spożywczym jest przystanek autobusowy (rozkład jazdy w hotelowej recepcji, cena biletu to 1,8€ w jedną strone)
Napewno jeśli będe miał okazje odwiedze ten obiekt jeszcze raz.

Dziękujemy, oczko39