Przepiękny Monastyr

Miejsce której koniecznie trzeba zobaczyć. Położone na szczycie wyspy, widoki niezapomniane. Nie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 6 dni temu
amodzelewska65
Warszawa, Polska
Wakacje

Bardzo piękne i klimatyczne miejsce. Przepiękne widoki , niepowtarzalna atmosfera , spokój i cisza... Przeczytaj więcej

rudzik2

Zrecenzowano: 9 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Monastyr Michała Arhanioła w Thassos położony na skalnym urwisku otoczony Morzem Egejskim.przed wejściem mały parking, wejscie tylko w odpowiednim ubraniu kobiety długie spódnice i zakryte ramiona , jeśli ktoś
Nie ma czegoś takiego to nic nie szkodzi przy wejściu dają obowiązkowo gotowe spódnice i chusty na ramiona . Kobiety w spodniach nie wejdą . W klasztorze jest relikwia kawałek drewna z krzyża Chrystusa zatopiony w żywicy. Niestety jir można robić zdjęć w kaplicy tylko ka zewnątrz na dziedzińcu . Piękna panorama ,sklepik gdzie można za symboliczna kwotę nabyć wodę ze źródełka która umacnia dusze i ciało .siostry robią pyszne różane galaretki którymi można się częstować przy wejściu do kaplicy .

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Joanna_M1982
Zrecenzowano: 17 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Samo miejsce bardzo ładne. Sklepik z pamiątkami bardzo fajny. Jedno co było dla mnie przykre to jedna z sióstr, które tam mieszkają. Będąc już przy wyjściu, rozebrałam się z ubrań, które dostaje się na wejściu. Usiadłam na murku, żeby odpocząć - podczas wizyty byłam w zaawansowanej ciąży, upał duży. Siostra podeszła do mnie i kazała mi natychmiast wyjść, ponieważ jestem źle ubrana. Gdy powiedziałam, że już wychodzę, tylko potrzebuje odpocząć, kazała się wynosić bo nie jest to plaża i miejsce na robienie zdjęć. Ani zdjęć nie robiłam, ani nie byłam niestosownie ubrana. Jestem w stanie zrozumieć dużo, ale mam wrażenie, że ta siostra niestety nie. I kto „popełnił” większy grzech- ja mając odsłonięty kawałek ramienia, czy siostra będąc niemiłą i nie mając szacunku dla kobiety w ciąży. Przykre zdarzenie . Jeśli są tak bardzo restrykcyjne to powinny zamknąć to miejsce w ogóle dla zwiedzających - będą miały święty spokój...

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, A264OYannas
Zrecenzowano: 7 stycznia 2018

Warto wybrać się tam na wycieczkę, chociażby dla samego przebrania ;)
Ze wzgórza rozpościera się przepiękny widok, a sam klasztor jest niedostępny, jedynie dziedziniec

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
Dziękujemy, PatrycjaNT
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2017

Pięknie położony,zadbany,przez opiekujące się nim zakonnice,ale prócz jednej kaplicy nie ma tam nic do ogladania,wszystko niedostępne dla zwiedzających,można zakupić wiele gadżetów w sklepiku na terenie monastyru.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
Dziękujemy, Tesia15
Zrecenzowano: 26 lipca 2017

Uwielbiam Kościoły, kościółki i inne święte miejsca. Pewnie miałam pecha, bo jedyne co mogłam zwiedzić to mała kapliczka i oczywiście sklepik, bo główna część była niedostępna. Rozczarowanie zrekompensowały mi widoki na półwysep Athos. Proponuję zabrać własne ubrania, zakrywające nogi i ramiona, inaczej dostaje się na miejscu, tamtejsze szmatki, które swoje najlepsze czasy mają już dawno za sobą.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
Dziękujemy, Sabina F