Puńsk

“jedzenie smaczne ale...”
Restauracja Ruta — recenzja

Restauracja Ruta
Nr 1 wśród 1 Restauracje (Puńsk)
Zrecenzowano 8 września 2019

Jedzenie smaczne, świeża sielawa z dodatkami ale... Czas oczekiwania- 50 minut. Dodam,że nie był to weekend a wewnątrz wszystkie stoliki były puste. Drugie ale to mrukliwa obsługa bez cienia życzliwości. Zastanawiam się dlaczego i czy Litwini byli obsługiwani podobnie ale tego nie wiem. Brać tylko to na co długo nie trzeba czekać(!) tj. chyba ponad godzinę.Mąż chciał pstrąga ale dano mi do zrozumienia ,że to zły pomysł. Najważniejsze to iść tam na obiad na minimum godzinę przed planowanym jego spożyciem. Stolik brudny niemiłosiernie, ktoś zabrał naczynia po naszych poprzednikach ale już nie wytarł. Zrobiłam to sama.Zamówienia tylko przy barze. Do stolika dania przynosi kelnerka.

Dziękujemy, Basia R

Zrecenzowano 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ta restauracja została nam polecona. Spróbowaliśmy w niej regionalnych dań. Bliny, barszcz z pasztecikiem i kartacze z mięsem. Jedzenie było smaczne, ale bez szału. Bardzo miła obsługa. Myślę, że na wielki plus zasługuje samo miejsce. Szczególnie część na zewnatrz z widokiem na jezioro i ciekawymi „siedziskami”.

Dziękujemy, O4204RYpawe_k
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019

Zamówiłem kibiny i kiszkę ziemniaczaną. W kibinach była mucha i chyba odgrzewana w mikrofali, a kiszka gumowa w smaku. Nie polecam.

Dziękujemy, and-pod19
Zrecenzowano 20 sierpnia 2019

Restauracja polecona przez właściciela ośrodka w którym spaliśmy.
Ze względu na inne recenzje na TA nie daliśmy się zaskoczyć.
Wystrój: Takie "standardowe OK". Normalny.
Jedzenie: Bardzo dobre (kociołek i bliny + na spróbowanie wędzone ucho wieprzowe - ciekawe i nietuczące).
Obsługa: Może nie dramat, bo nie pluli jadem, ale panie kelnerki miały miny "po cholerę tu wlazłeś ?". No ale to podobno taki lokalny koloryt. Po powrocie na nocleg Pan, który polecił zapytał zaciekawiony: "A po polsku chcieli z Wami rozmawiać ?"

Więc: jeżeli komuś nie straszne złe miny kelnerek, to zachęcam do spróbowania litewskich potraw oraz lokalnej odmiany przyjaźni polsko-litewskiej. :-)

Dziękujemy, Wojciech_Borowski
Zrecenzowano 23 lipca 2019

Do Puńska pojechaliśmy specjalnie aby spróbować kuchni litewskiej. Ruta położona jest w pobliżu kościoła, choć nie ma do niej wyraźnych drogowskazów. Musieliśmy zapytać od drogę ale nie było trudno trafić. Na pewno jednak było warto.
Bardzo mila pani udzieliła nam wszelkich wyjaśnień i opowiedziała nieco o potrawach. W efekcie zamówiliśmy z żoną dania tak aby spróbować wielu smaków. Chłodnik był .bardzo dobry. Równie smaczny był barszcz czerwony z pieczonym pierogiem mięsnym. Na drugie danie wzięliśmy bliny (placki ziemniaczane z zapieczonym w środku mięsem podane ze śmietaną oraz bardzo ciekawe danie (niestety nie zapamiętałem nazwy) składające się z ziemniaków, warzyw, mięsa i kiszonej kapusty, wszystko to zapieczone w glinianym garnczku i podane pod "przykryciem" z gęstej kwaśnej śmietany. Oba dania były bardzo smaczne. Jedna uwaga - zamówienie i zupy i drugiego dania wymaga sporego wysiłku i prowadzi do przejedzenia. Dla osób nie kierujących pojazdem podpowiadam możliwość spróbowania jednego z litewskich piw, w tym jednego lanego. Warto siąść na zewnątrz i zjeść posiłek patrząc na jezioro. Przy kolejnej okazji zapewne znów zajrzymy do Ruty, może tym razem na kiszkę ziemniaczaną i kartacze.

Dziękujemy, JKPCPM

Byłeś(-aś) w Restauracja Ruta? Podziel się wrażeniami!