O tragicznej historii Gór Sowich

Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019
xbotzqc
Warszawa, Polska
Trudna ale konieczna lekcja historii

Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019
Karolina B
Czechowice-Dziedzice, Polska

Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Zacząłbym od słabej informacji gdzie skręcić z głównej drogi, /my przejechaliśmy/, druga sprawa to ciasny skręt i bardzo mały parking przed sztolniami. Ja wcześniej odwiedziłem Osówkę i po wyjściu ze Sztolni Walimskich miałem niesmak bo owszem warto zobaczyć trud więźniów przymusowych ale reszta to tylko opowieści przewodnika i nic więcej. Zgadzam się również z poprzednimi opiniami co do bezsensu eksponowania przed obiektem radzieckich armat i rakiety V-2 które nie mają nic wspólnego z tym obiektem

Dziękujemy, mblawat
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Trudna, jednak godna zapamiętania lekcja historii - spacer przez trzy sztolnie wybudowane kosztem ludzkich istnień. Ważna informacja - kaski przeznaczone tylko dla dorosłych, więc żeby uniknąć dramatów dziecięcych i krzyków (gdy trzeba kaski oddać już po wejściu do sztolni), warto dzieci poinformować i nastawić odpowiednio już wcześniej.

Dziękujemy, xbotzqc
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Sztolnie Walimskie były ostatnimi jakie odwiedziliśmy. Mimo, że było to już trzecie tego dnia zejście do podziemi nasza 7 letnia córka z dużym zainteresowaniem słuchala opowieści przewodnika. Ciekawostką tutaj na pewno były reprodukcje pierwszych dokumentów mówiące o budowie kompleksu i historia osób zaangażowanych w projekt.

Dziękujemy, Karolina B
Zrecenzowano: 30 lipca 2019

Miejsce związane z naszą tragiczną historią wojenną. Trzeba tam zajechać będąc w okolicy. Wejścia są tylko z przewodnikiem więc warto sprawdzić wcześniej godziny. Warto zabrać coś ciepłego ze sobą i byty zamknięte bo jet tam duża wilgoć i zimno.
Polecam miłośnikom historii i nie tylko.

Dziękujemy, Grzegorz M
Zrecenzowano: 25 czerwca 2019

Ciekawe miejsce, ale komfort zwiedzania pozostawia dużo do życzenia. Bo jak inaczej wytłumaczyć zwiedzanie wąskich sztolni w grupie 50-60-osobowej i to jeszcze z dzieckiem. Może warto wprowadzić częstrze wejścia, ale w mniejszych grupach przy krótrzym czasie zwiedzania. Nawet najciekawsze opowieści przewodnika bledną, gdy stoi się w tłumie.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Jarom7