Wspaniały pobyt we wrześniu!! Piękne pokoje, spodziewałam się innych sugerując się zdjęciami natomiast były zupełnie odnowione w pięknym stylu! Klimatyzacja działała, polecam pokoje z widokiem na góry, piękne zachody słońca :) fajne jedzenie, trochę monotonne śniadania ale i tak super :) polecam :) 5gwiazdek!!!:)

Dziękujemy, nataliak692
Zrecenzowano: 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

Nasz pobyt w hotelu wiązał się z zakupem wczasów z biura podróży Grecos, więc nasza opinia opierać się będzie na perspektywie bycia klientem tego organizatora. Gośćmi hotelu są w 90% Polacy - klienci Grecosa, garstka Czechów i Greków. Zmiana turnusu jest zawsze w czwartek, powroty na lotniska w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie o różnych porach dnia, jednak osoby wracające w późniejszych godzinach mogą korzystać cały czas z opcji all inclusive. Doba hotelowa kończy się o 11.00, za 40€ można dokupić pobyt w pokoju do godziny 16.00. My opuszczaliśmy obiekt o 17.00, nie mieliśmy wyznaczonego pomieszczenia do przechowania bagażu, wszystkie walizki gości stały w głównym holu.
W następnym dniu po przylocie organizowane jest spotkanie z rezydentem dotyczące pobytu, możliwości wykupienia wycieczek, omówieniu zasad panujacych w hotelu itp. Jeśli chodzi o wycieczki - kupiliśmy dwie z biura Kefalonia Magic Tours - cuda Kefalonii i Zakynthos mix - obie cudowne, świetny przewodnik, liczne atrakcje, szczerze polecam każdemu. Raczej odradzałabym zakup wycieczki organizowanej przez Grecos. My wybraliśmy wycieczkę w środę czyli „Kolorowa Kefalonia” i żałujemy straconego czasu i pieniędzy, ale to już byłby temat na dłuższą historię. W każdym razie jeśli ktoś liczy głównie na wizytę w wytwórni oliwy tak jak my, to będzie zawiedziony. Jeden z rodzajów oliwy produkowanej w tej wytwórni zdobył w 2018r. tytuł najlepszej na świecie, a niestety nie da się jej kupić, natomiast ceny pozostałych są mocno zawyżone. W skrócie - duża ilość osób na wycieczce, mało atrakcji jak za tą cenę (50€) - dla „rejsu” statkiem ze szklanym dnem i infantylnymi zabawami na pokładzie - zupełnie nie warto.
Co do samego obiektu Utopia - nie wybralibyśmy go ponownie wiedząc, że jest to typowo „polski hotel” i zachowanie rodaków pozostawia wiele do życzenia. Grecos oferuje usługi „Klubu Delfinki” więc jest dużo dzieci, jeśli komuś to przeszkadza to odradzam pobyt - rodzice często wolą stać przy barze zamiast zająć się dzieckiem.
Jedzenie niezbyt różnorodne, ale smaczne i każdy znajdzie coś dla siebie. Śniadania kontynentalne, obiady i kolacje kuchni greckiej i europejskiej. Ryby, owoce morza, dania wegetariańskie, mięsne, warzywa, różne rodzaje ciast i deserów oraz owoce.
Pokoje wygodne, ładnie urządzone, czyste, ale to raczej norma dla hotelu 4-gwiazdkowego. Nie warto dopłacać do widoku na morze, chyba że na wyższych kondygnacjach, z pierwszego piętra i tak nic nie widać, nazwałabym to raczej widokiem na basen :) Do plaży ok. 200m, można wykupić leżaki. W pobliżu kilka klimatycznych tawern kuszących zapachami, sklepiki z pamiątkami i sklepy spożywcze. Podsumowując - Kefalonia jest cudowną wyspą, koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę organizowaną lub wynająć samochód. Wrcając do przedmiotu tej recenzji czyli samego hotelu Utopia - godny polecania, myślę że warty ceny wycieczki z biura, jednak musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czego oczekujemy od pobytu - jeśli integracji z rodakami i obsługą mówiącą po polsku to będzie idealny. Lecz jeśli chcemy odpocząć i poczuć prawdziwy klimat Grecji, to gdyby nie konieczność zakupu wycieczki z oferty last minute, my na pewno wybralibyśmy inny, bardziej kameralny hotel.

Dziękujemy, 721marcelinak
Zrecenzowano: 4 września 2019

Utopia Resort & Spa to niewielki hotel położony w starej greckiej wiosce Kateilos oddalonej od lotniska tylko 22 km. Ze względu na położenie, góry i bardzo kręte drogi jedzie się tam około 40 minut. Jest to hotel bardzo spokojny i cichy, sprzyjający odpoczynkowi. Animatorzy są nienachalni. Jeżeli ktoś szuka tu głośnych rozrywek, dyskotek to zdecydowanie będzie rozczarowany. Goście hotelowi to w 99 % Polacy, dlatego opisy w restauracji są w języku polskim. Wyżywienie w hotelu może nie jest szczególnie różnorodne w porównaniu z Turcją, ale zawsze jest bardzo dobre a menu na obiad i kolację codziennie jest inne. Bardzo często w menu są różne owoce morza. Cały hotel jest codziennie sprzątany i jest hotelem bardzo zadbanym godnym 4 *. Na basenie jest wystarczająca ilość leżaków więc nie ma potrzeby ich rezerwowania. Obsługa hotelu jest bardzo przyjazna, miła i serdeczna. Uczą się nawet języka polskiego. Pobliską plażę okresliłbym jako piaszczysto żwirkową która ze względu na obszar chroniony nie posiada leżaków. Nieopodal, około 200 m jest plaża publiczna z płatnymi leżakami oraz fantastycznymi tawernami, sklepikami. Morze przy plażach cudowne, czyste z piaszczystym dnem. A na koniec istotna informacja że ze wszystkich atrakcji i usług hotelu można korzystać do samego wyjazdu z hotelu. Zdecydowanie polecam osobom chcącym odpocząć od zgiełku dnia codziennego. Poczuć styl życia Greków - siga siga. A przede wszystkim zobaczyć jedną z najpięniejszych wysp greckich gdzie nie ma jeszcze tak wielu turystów jak w innych kurortach.

Wskazówka dotycząca pokoi: Warto wybrać pokoje z widokiem na morze ale koniecznie na wyższych piętrach.
Dziękujemy, Arkadiusz S
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo przyjemne miejsce dla rodzin z dziećmi i osób, które szukają spokoju i pieknych widoków. Hotel bardzo ładny, czyste i ladne pokoje. Codziennie sprzątane. Obsługa miła i pomocna. Świetnie doprawione jedzenie, codziennie inne owoce morza. Dla każdego coś dobrego. Śniadania może i monotonne ale również smaczne. Duży wybór deserów. Trzy baseny przez co nie ma tłoku, czesto sprzątane. Dużo leżaków więc nie trzeba rezerwować z rana Hotel praktycznie cały zamieszkany przez polaków więc łatwo nawiązać fajne znajomości. Świetne animacje dla najmłodszych prowadzone przez miłe dziewczyny z Polski. Smaczne drinki, dużo przekąsek miedzy posiłkami i fajnie zróżnicowane. Do plaży i miasteczka ze sklepikami i tawernami 5 minut. Polecam, polecam, polecam!

Dziękujemy, kkcube1979
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel położony w dobrej lokalizacji jeśli chodzi o dostęp do plazy. Miejscowość bez jakichkolwiek atrakcji, kilka tawern i nic pozatym. Najgorszym rozczarowaniem okazało się być jedzenie- codziennie posiłki takie same różniące się maksymalnie jednym daniem. Pozatym jedzenie niesmaczne. Bar obok basenu - Masakra! Przekąski pomiędzy posiłkami straszne , niezachecajace do jedzenia. Drinki w barze serwowane w plastikowych kubeczkach a ilość alkoholu jaka niezbyt miły barman leje do nich pozostawię bez komentarza. Poza tym hotel przepełniony Polakami z dziećmi wiec to raczej nie jest miejsca dla par. Podsumowując cena nie jest adekwatna do oferty allinclusiv. Hotel zasługuje maksymalnie na *** gwiazdki !

Dziękujemy, Cigmunt