Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo przyjemne miejsce dla rodzin z dziećmi i osób, które szukają spokoju i pieknych widoków. Hotel bardzo ładny, czyste i ladne pokoje. Codziennie sprzątane. Obsługa miła i pomocna. Świetnie doprawione jedzenie, codziennie inne owoce morza. Dla każdego coś dobrego. Śniadania może i monotonne ale również smaczne. Duży wybór deserów. Trzy baseny przez co nie ma tłoku, czesto sprzątane. Dużo leżaków więc nie trzeba rezerwować z rana Hotel praktycznie cały zamieszkany przez polaków więc łatwo nawiązać fajne znajomości. Świetne animacje dla najmłodszych prowadzone przez miłe dziewczyny z Polski. Smaczne drinki, dużo przekąsek miedzy posiłkami i fajnie zróżnicowane. Do plaży i miasteczka ze sklepikami i tawernami 5 minut. Polecam, polecam, polecam!

Dziękujemy, kkcube1979
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel położony w dobrej lokalizacji jeśli chodzi o dostęp do plazy. Miejscowość bez jakichkolwiek atrakcji, kilka tawern i nic pozatym. Najgorszym rozczarowaniem okazało się być jedzenie- codziennie posiłki takie same różniące się maksymalnie jednym daniem. Pozatym jedzenie niesmaczne. Bar obok basenu - Masakra! Przekąski pomiędzy posiłkami straszne , niezachecajace do jedzenia. Drinki w barze serwowane w plastikowych kubeczkach a ilość alkoholu jaka niezbyt miły barman leje do nich pozostawię bez komentarza. Poza tym hotel przepełniony Polakami z dziećmi wiec to raczej nie jest miejsca dla par. Podsumowując cena nie jest adekwatna do oferty allinclusiv. Hotel zasługuje maksymalnie na *** gwiazdki !

Dziękujemy, Cigmunt
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

Niewielki, zaledwie76 pokoi, hotel UTOPIA znajduje się w odległości ok. 100 km od lotniska, w niewielkiej odległości od plaży piaskowo-żwirkowej, wyróżnionej niebieską flagą, o łagodnym zejściu do morza. Ścieżka z hotelu na plażę wzdłuż potoku jest zacieniona, po zmroku oświetlona, prowadzi przez krzaki, które mogłyby być częściej przycinane, by nie narażać się na zadrapania i uszkodzenie przenoszonego na plażę sprzętu pływającego. Bezpośrednio przed hotelem 3 baseny o różnej głębokości, cały teren wyłożony płytami z nawierzchnią antypoślizgową, natomiast brak jest chociaż niewielkiego zacienionego trawnika, gdzie można by się ukryć przed palącym, słońcem. Byłam z rodziną w hotelu w pierwszych dwóch tygodniach sierpnia. Wytrwanie na leżaku pod parasolem, na rozgrzanej posadzce wokół basenów, bez częstego moczenia się, było wręcz niemożliwe, szczególnie dla osób w podeszłym wieku z problemami sercowymi. W efekcie rodzina dokazywała w basenach a ja siedziałam (pomiędzy 10-16) w klimatyzowanym pokoju. Chciałoby się posiedzieć na trawie pod palmą! Alternatywą jest plaża i moczenie się w morzu. Z plaży i hotelu przepiękne widoki na otaczające z każdej strony wysokie góry, pokryte dość obfitą, jak na gorący klimat, roślinnością.
Serwis hotelowy (pościel, sprzątanie, ręczniki) bez zarzutu, adekwatnie do hotelowych czterech gwiazdek. Kuchnia wystarczająco zróżnicowana, potrawy smaczne, prawie codziennie dania z ryb i owoców morza, napoje z dystrybutorów w dość szerokim asortymencie. Uwagę zwraca dość dobra jakość wina, zarówno białego jak i czerwonego. Obsługa kelnerska dość sprawna, można postulować częstsze uśmiechanie się do gości, ale cóż, nie każdy musi lubić to co robi! Zdziwienie natomiast budzi obecność przy każdym posiłku, w pobliżu miejsca ich dystrybucji, Pana w czarnej czapce, który stał w pobliżu. Jaki był cel jego obecności, chyba nie kontrolował co goście nakładają na talerze? Prowadzone przez tego Pana rozmowy z kelnerami, często w najwęższym miejscu restauracji, utrudniały poruszanie się. Przeważającą część gości hotelowych, stanowili Polacy, często całe rodziny z dziećmi w różnym wieku. Dzieciaki tworzyły grupy, razem dokazywały w basenach, a po kolacji grały w piłkę koło budynku. Trudno się dziwić, że zaprzyjaźniona grupa dzieci, nie akceptowała obcych, mówiących niezrozumiałym dla reszty językiem. Do grupy w pewnym momencie starali się dołączyć mali Grecy, jak się potem okazało dzieci Menadżera. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie agresywne zachowanie chłopaków; nie tylko poszturchiwania i popychanie bawiących się, ale również (co nie powinno się zdarzyć), uderzanie z dużą siłą, w miejsca mogące spowodować niebezpieczne urazy. Dopiero interwencja personelu hotelowego, reprymenda Greka z obsługi, sprawę zakończyła, szczęśliwie bez poważnych konsekwencji! Byłoby lepiej, gdyby do takich sytuacji w ogóle nie dochodziło; większy nadzór nad „czującymi się jak u siebie” dziećmi, jeżeli muszą one przebywać w towarzystwie gości, powinien zapewnić personel hotelowy. Zwracanie uwagi dzieciakom, jak należy się zachować, przed a nie po niemiłych zdarzeniach, byłoby wskazane!

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje z balkonami od strony południowej mocno się nagrzewają. Najwyższe piętro gwarantuje piękne widoki; na morze i góry.
Dziękujemy, janinakufrej
Zrecenzowano: 26 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel ładny, odpowiedni na wyjazd z dziećmi (zaplecze ), jedzenie przeciętne, ogromny minus - sami praktycznie Polacy nie zawsze zachowujący się kulturalnie. Nie wybrałabym tego hotelu ponownie z uwagi na specyficzny stworzony klimat przez Polaków.

1  Dziękujemy, JolantaKP
Zrecenzowano: 10 lipca 2019

Pobyt bardzo udany. Wyspa sama w sobie piękna. Jest gdzie jeździć i co zwiedzać. My wykupiliśmy dwie wycieczki w polskim biurze Kefalonia Magic Tours-super przewodnik, bardzo kameralnie, sympatycznie, no i pokazują najfajniejsze miejsca na Kefalonii i pięknie o niej opowiadają. Na resztę dni wypożyczyliśmy Fiata Pande i zasuwaliśmy sami.
A hotel świetny, fantastyczna obsługa, recepcja dostępna 24h.
Mieliśmy opcje all inclusive no i jesteśmy bardzo zadowoleni.
Dobre jedzenie, winko bez ograniczeń, czego chcieć więcej.
Do piaszczystej plaży mieliśmy jakieś 7 min spacerkiem, przez sekretną ścieżkę :D A jak komuś nie chce się chodzić na plaże to można się byczyć przy dużym basenie :) Polecam!

3  Dziękujemy, lukglisz