Skansen w Sanoku

Największy skansen w Polsce, położony w odległości około 1,5 - 2 km od centrum miasta. Można tu... Przeczytaj więcej

koshu666
Poznań, Polska
Rewelacyjne miejsce

majchrzakagnieszka
Łódź, Polska

Polecam wszystkim chcącym poznać historię osadnictwa na tych terenach. Dzięki przewodnikom, których należy wziąć, można zrozumieć różnicę w budowie domów i samym życiu Łemków, Bojków i Podolan. To miejsce należy odwiedzić będąc w Bieszczadach koniecznie.

Dziękujemy, majchrzakagnieszka

Lokalizacja Skansenu wzdłuż Sanu w pobliżu centrum miasta, nie było żadnego problemu z dotarciem na miejsce i parkingiem.
Miejsce godne polecenia, ilość obiektów do oglądnięcia powala z nóg dosłownie. Super miejscówka na popołudniowy wypad w słoneczny dzień.

Dziękujemy, _steru7

Cudowne miejsce które trzeba zobaczyć. Bilet śmiesznie tani jak na wielkość i jakość obiektu - 17 PLN więc poleceń opcje przewodnikiem za 60 PLN. Pyszny proziak w kawiarni galicyjskiej, fajne rękodzieło i mnóstwo historii regionu podanej w super ciekawej formie.

Dziękujemy, Mendzik85
Zrecenzowano: 7 września 2019

Skansen warto zwiedzać z przewodnikiem. Moim zdaniem powinna być możliwość zwiedzania tylko w tej formie. Zwiedzanie bez przewodnika to pewnie koło godzinki, może nawet mniej. Z przewodnikiem wchodzimy do większości obiektów, do których sami nie wejdziemy. Cerkiew, kościół to jedne z ładniejszych obiektów, jednak ciekawych wnętrz jest tu mnóstwo. Oczywiście rozległa wiedza Pani Urszuli jest bezcenna. Na terenie skansenu jest zegarmistrz który naprawi Wam każdy zegarek, jest kawiarnia, sklep z pamiątkami, poczta. Jest tez fajna gospoda. Niestety nie miałam okazji tam jeść, ale wyglądem bardzo zachęca do odwiedzenia.
Polecam zwiedzanie skansenu.

Dziękujemy, bozena1517
Zrecenzowano: 6 września 2019

Super pomysł na spędzenie miło urlopu. Poświęciliśmy na zwiedzanie ok. 3 godzin. Dwie godziny z przewodnikiem- jeżeli nie chcecie płacić 60 zł za przewodnika, to zbierzcie osoby z kolejki i złóżcie się na niego, w ten sposób nas to wyszło po 5 zł od osoby :) Bez przewodnika nie można wejść do wnętrza domków, kościołów i dworków a naprawdę warto.

Dziękujemy, Dominika F