dla pasjonatow malarstwa cerkiewnego

niesamowity zbior ikon od XVI do czasów wspólczesnych , ze swiątyń których już dawno nie ma... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Yurek E
Warszawa, Polska
Muzeum ikon i Galeria Beksińskiego

Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019
Tomasz S

Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019

Warto odwiedzić muzeum ikon, przedmioty liturgiczne. Ikony zawsze kryją w sobie kawał historii. Dodatkowo Galeria Beksińskiego ciekawy artysta ukazujący swoje odczucia w rożnych stylach .

Dziękujemy, Tomasz S
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019

Dział ikonograficzny jest częścią Muzeum Historycznego w Sanoku.
Warto zatrzymać się w Sanoku, stanąć oko w oko ze sztuką, zadumać.
Ikony to jedne z najcenniejszych zbiorów muzeum, znajduje się ich tam ponad 1200.
Ułożone są w porządku chronologicznym - od najstarszych.

Większość turystów przyjeżdża do Sanoka zobaczyć działa Beksińskiego. Zapewniam, że ikony tez zachwycają.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, grytfus
Zrecenzowano: 18 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Wizyta w Zamku Królewskim w Sanoku miała na celu obejrzenie największej kolekcji obrazów Zdzisława Beksińskiego- nie zawiodłam się, rewelacja!!! Dodatkowo pokaz VR. Przy okazji można obejrzeć imponujacą wystawę ikon. Napatrzyłam się do syta!

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
1  Dziękujemy, Kunegunda M
Zrecenzowano: 15 kwietnia 2019

Muzeum jest w dobrym stanie, zadbane i czyste. Rozkład pomieszczeń i kierunek zwiedzania bywał czasem nie do końca jasny, ale wynika to z starej architektury.
Zbiór muzealny dzieli się na kilka etapów, z tego powodu zabrakło mi dokładnego planu i półtora godziny przed zamknięciem było czasem nie wystarczającym. Polecam dokładnie zapoznać się i świadomie podzielić sobie czas, tak aby na ostatni etap - czyli prace pana mgr. inż. Zdzisława Beksińskiego, zostało dość energii i czasu.

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, 193andrzejs
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Do Sanoka przyjechaliśmy głównie na wystawę Beksińskiego, jednak pokaźny zbiór ikon także wywarł na nas duże wrażenie. Warto!

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, marjulhan