Polecam dwie z trzech wystaw

Odwiedzając Muzeum odniosłem wrażenie, że składa się jakby z 3 wystaw: historycznej, galerii ikon i... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 12 września 2019
Staszek M
Kraków, Polska
Jedno z najlepszych muzeów jakie widziałam.

Muzeum przede wszystkim ma bardzo bogata wystawę Zdzisława Beksińskiego. Poza tym jest tez... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 7 września 2019
bozena1517
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Duża ilość eksponatów, bardzo ciekawe ekspozycja ikon. Syna najbardziej zainteresowały miecze i zbroje. Bardzo duża ilość obrazów. 4 piętra wystaw.

1  Dziękujemy, MagdalenaM1474
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jest co zwiedzać- muzeum jest bardzo duże i posiada szeroki asortyment. Znajdziemy w nim nie tylko średniowieczne zbroje, ale też i nowoczesne obrazy.

Dziękujemy, podrozetravel
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Muzeum historyczne - ogromny zbiór przepięknych ikon. Zbiory przedmiotów imponujące i b. ciekawe. Warto wiedzieć, że trzeba zarezerwować sobie więcej czasu na oglądanie eksponatów. No i ta część poświęcona Wł.Beksińskiemu - wspaniała. Dla kogoś, kto widział film pt: Beksińscy - dodatkowa, ogromna uczta dla ducha. Naprawdę warto zobaczyć ten największy zbiór prac tego wyjątkowego Artysty.

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, eliszkab
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019

Bieszczady to nie tylko dzika przyroda i górskie szlaki.
Wracając z górskiej wycieczki warto wstąpić do Muzeum, jednego z najliczniej odwiedzanych na Podkarpaciu.
W muzeum mieści się ponad 20 tysięcy eksponatów. Zachwyt wzbudzają historyczne ikony (XVI - XX wieczne). Znajduje się także tutaj galeria Sztuki Współczesnej oraz galeria Zdzisława Beksińskiego (koniecznie!).
Bilety w cenie 17 zł normalny, 13 zł ulgowy. Będąc większą grupą warto pokusić się o przewodnika.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, grytfus
Zrecenzowano: 2 sierpnia 2019

Polecam zwiedzanie!

Za niewielka cene biletu jest zbrojownia, wystawa malarstwa, wielka ekspozycja ikon, chyba 3 piętra prac Zdzisława Beksińskiego (włącznie z odtworzoną pracownią), piękny widok ze wzgórza np z baszty. Obiekt jest pięknie odnowiony i choćby sam dziedziniec wytwarza bardzo kameralną atmosferę (kwiaty, ławki, stare drzewa).
Jest tylko małe ALE:
Otóż Pracownicy (nie wiadomo czy zamku czy Ministerstwa Kultury - o którego siedzibie głosi tablica przy bramie) poupadali chyba na głowę i parkują samochody na dziedzińcu właśnie.
Naczelny mistrz parkowania wrąbał się np pod jedną z altan. Nic tylko ręce załamć jak za darmo można zniweczyć milionową inwestycję renowacji.

Dla odmiany zatem podsyłam zdjęcia automobili.

Dziękujemy, Marek1357