Aspindza

Zrecenzowano: 11 kwietnia 2019
wloczykij-joanna
Zamość, Polska

Zrecenzowano: 19 czerwca 2019

Dla Wardzi i Kazbegu, ich piękna i historii przyjechaliśmy do Gruzji. Szalona, długa podróż z Tbilisi, po drodze moc zabytków i zwiedzonych miejsc. I jeszcze coś- krowy, krowy, krowy. To,że nasz kierowca przy prędkości 80 km/h zdołał je omijać to nic. Ale one same wracały do domu. Widzieliśmy jak przewodniczka stada rozciągniętego na jakiś kilometr poboczem drogi prowadziła stado do domu i weszła sama , nie poganiana przez żadnego pastucha na podwórko domu. To tylko jedna z atrakcji przy powrocie na 540 kilometrowej trasie. Wardzia to jet to. Tam jest pięknie, choć trzeba się nachodzić. Weź busika ( przynajmniej gdy masz tak jak my po 60 lat) oszczędzisz sił za 1 lari na osobę. A później podłącz się do jakiejś wycieczki i sącz doznania przez godzinę, dwie a nawet trzy. Obuwie sportowe( lekkie) nam wystarczyło , ale gdyby sąsiednie góry nie zatrzymały ulewy, która nadciągnęła to byłoby krucho. Lepiej weź trekkingi. Jedzenie po zwiedzaniu obowiązkowe, pyszne było w knajpeczce za rzeką-pstrąg, bakłażany, szaszłyki , sałatki, wino domowe- 55 lari. Polecam. Tam musisz być.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, brzeszczanin
Zrecenzowano: 11 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Niesamowite miejsce! Wspaniałe budowle robią ogromne wrażenie, nigdzie nie spotkałam czegoś podobnego. Nie ttlko widok na budowlę, ale także widoki z góry są niezapomniane i warte przejechania tysięcy kilometrów. Polecam również restaurację u podnóża zabytku.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, wloczykij-joanna
Zrecenzowano: 8 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Przy okazji zwiedzania grot Vardzi, warto odszukać basen termalny ok kilometra od Vardzi. Większość przewodników zna to miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, _ukaszs371
Zrecenzowano: 14 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Niezwykłe doświadczenie zobaczyć, że już tak dawno tworzyli coś tak przemyślanego. Jest co oglądać a dodatkowo piękne widoki.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, Paula W
Zrecenzowano: 3 sierpnia 2018

Przecudne miejsce będące obrazem namiastki tego co było, co zbudowali ludzie w ogromnym zapewne trudzie. Coś niesamowitego, niepowtarzalnego nigdzie indziej.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, BeataK1970