Zrecenzowano: 9 września 2019 z urządzeń przenośnych

Odnosząc się do recenzji digitalart21 - zakładam, że napisanej szczerze, z dużym krytycyzmem - notabene typowym dla opiniotwórcy, jak można zorientować się po innych surowych wpisach tego autora - przedstawiam moją opinię, równie obiektywną z mojego punktu widzenia, choć być może - moje podejście do życia ma więcej powodów do bycia optymistką czego wszystkim życzę, w szczególności digitalart21. Spędziliśmy wspólnie z mężem ostatni weekend w pałacu Cielesnica. Był to mój prezent urodzinowy- niespodzianka, nie miałam pojęcia dokąd zmierzamy, pierwszy raz zetknęłam się z tym miejscem. Mój mąż miał już okazję zasmakować tego klimatu klika lat temu, dlatego przywiózł mnie właśnie tutaj.. Dodam, że jako osoba, która spędziła ostatnie 25 lat w biznesie i związanych z tym setkami wyjazdów i hoteli na całym świecie, daję sobie prawo do wyrażenia - mam nadzieję obiektywnej opinii... Pałac Cieleśnica, jego klasa, klimat, otoczenie, obsługa - tak dyskretna, że omalże niezauważalna ( to wszakże najwyższy stopień profesjonalizmu ), właściciele dokładający starań osobiście, aby czuć się jak w domu, niewyszukane - acz perfekcyjnie wysmakowane dania, różnorodne herbatki, konfiturki i nalewki własnej produkcji, dyskretna klasyczna muzyka, ogród z zaproszeniem dla wszystkich gości, staw, w którym można popływać wczesnym rankiem, piękny, elegancki wystrój wnętrza, starodrzew parku i wszechobecny spokój - w mojej opinii to najlepsza rekomendacja, która może zachęcić wszystkich szukających odpoczynku na wysokim poziomie. Polecam - tak po prostu Najlepiej optymistom - bo będąc tam ponownie, tylko takich właśnie chciałoby się spotkać, np. relaksując się na tarasie z uśmiechem..... Pozdrawiam serdecznie - i dziękuję, z pewnością tam wrócimy

1  Dziękujemy, Ewa D
Zrecenzowano: 29 lipca 2019

Kochamy to miejsce przyjaznosc i elestycznosc ludzi ktorzy tam pracuja dla ktorych nigdy nic nie jest problemem i rozwiazuja kazda prosbe z umiechem. Pozatym jest pieknie domowo i total wypoczynek .... dziekujemy ponownie

Dziękujemy, Ewcia_Olsen
Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Polecone przez kolegę miejsce - ponoć pałacowe - skłoniło nas do spędzenia tam tygodnia wakacji, aby się wyciszyć. Dzień przed naszym wyjazdem zadzwoniła do mnie kierowniczka recepcji, aby zapewnić o wyjątkowej ciszy, potwierdzić nasz przyjazd i uzgodnić godzinę przybycia w piątek 19 lipca 2019 roku. Uzgodniliśmy czas przybycia na ok. godz. 13.
Po przyjeździe na miejsce, gdzie "diabeł mówi dobranoc", przyjęła nas sympatyczna recepcjonistka p. Patrycja i dała nam klucz do pokoju. Wchodzimy, a tam bałagan i widok po ostatnich lokatorach - pierwszy szok. Recepcjonistka nas przeprasza i zaprasza na taras ogrodu, abyśmy w ciszy i przy kawie poczekali aż przygotują pokój. Cisza jest złudna, bo właśnie ogrodnik kosi trawę zdezelowaną mechaniczną kosiarką, a drugi mechanicznym głośnym urządzeniem odrzuca liście. Super doznania po długiej podróży. Kawa latte pozostawia dużo do życzenia, nie ma pianki a smak zbliżony do zbożówki. Wracamy do pokoju wraz z bagażami i okazuje się, że w kinkietach po 2 żarówki spalone, a oświetleniu głównym na sześć żarówek czterech brak, wykręcone (?!). W pokoju, mimo dnia, ciemnawo jak w piwnicznej izbie. O czytaniu nie ma mowy, chyba że ktoś ma latarkę.
Po podróży chciałbym wziąć prysznic, ale okazuje się, że drzwi do prysznica nie da się otworzyć (wadliwość konstrukcyjna). Znowu prosimy recepcjonistkę o interwencję, a ona nawilża miejsce styku uszczelki ze ścianą i odblokowuje nam drzwi do prysznica, prosząc jednocześnie, aby ich nie domykać. Nie domykam i po zakończonym prysznicu w łazience mam basen.
Chcąc sobie zrobić herbatę, bo czajnik elektryczny jest na wyposażeniu pokoju, muszę zdjąć go z szafki i postawić na podłodze, bo sznur nie sięga kontaktu. Ciemnopopielate ściany i brązowa stolarka dodają mroczności pomieszczeniom mieszkalnym. W nocy trudno usnąć, bo słychać wszelkie odgłosy łazienki z pokoju obok.
Wszystko się dzieje w pokoju Twin de Lux. Nie chcę myśleć, jak wygląda w zwykłym standardzie.
Restauracja - kuchnia smaczna, choć mimo to, że wiele tygodni wcześniej mailowo uzgadnialiśmy kuchnię wegetariańską dla nas, to jednak szerokość oferty jest bardzo ograniczona. Podające do stołu są nie przeszkolone, podają najpierw mężczyźnie, a potem kobiecie. W miejscu o takim standardzie sztućce i talerze powinny być podawane w białych rękawiczkach, a nie są. Zgrzebne ubiory obsługi nie pasują do ładnych sal restauracji i saloników, w których wiszą interesujące obrazy, np. Stanisława Baja czy grafiki W. Skoczylasa. Wisi też parę knotów nie pasujących do tego miejsca.
Ceny - za taką propozycję jak opisałem musisz zapłacić 280 zł za pokój bez śniadania, bo śniadanie to dodatkowe 40 zł, a wybór jak w hostelu bezgwiazdkowym.
Towarzystwo generalnie rosyjskie i białoruskie, które wypasionymi BMW parkują pod samym pałacem, mimo że parking jest tuż przy bramie. Tak zresztą też parkują znajomi "króliczka". W normalnym miejscu pod wejście podjeżdża się, aby wypakować bagaż, a potem odstawia samochód na parking.
Właścicielom tego obiektu polecam spędzenie choćby jednego weekendu w Wojanowie czy choćby w Radziejowicach.
Myślę, że powinniśmy dostać słowo przepraszam i zwrot za paliwo.
Wynieśliśmy się z szumnie nazwanego Pałacu w Cieleśnicy po jednej dobie.
Słaby początek wakacji.

Wskazówka dotycząca pokoi: Może apartament ale jest b.drogi
1  Dziękujemy, digitalart21
Zrecenzowano: 20 maja 2019

Cielesnica jest miejscem z ktorego ciężko wracac do codziennosci. Pieknie odrestaurowany palac. Wielka dbalosc o spojnosc stylu i wystroj. Mozliwosc korzystania z bardzo profesjonalnych masaży i strefy spa. Sala bilardowa, kinowa, bibliteka, piekny taras i park,dla chetnych rowery i to wszystko w bardzo kameralnej atmosferze. Panie obslugujace nas to osobny rozdzial ,fantastyczne dziewczyny. Wszystko bez zadęcia, szczere i prawdziwe. Dzisiaj to wielka wartość. Polecam

Termin pobytu: maj 2019
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, esprzybylek
Zrecenzowano: 8 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Przepięknie odrestaurowany pałac z uroczym parkiem i stawem. Stworzony przez pasjonatów piękna i smaku. Gościnność zachwyca, szczere zainteresowanie drugim człowiekiem, wysoka kultura osobista i skromność. Kuchnia pełna smaku, lokalnych potraw oraz warzyw, owoców i ziół z pałacowego ogrodu. Dodatkowo można spróbować wspaniałych produktów Manufaktury Cieleśnicy - konfitur, herbat oraz nalewek. Będziemy wracać i dziękujemy.

Termin pobytu: maj 2019
Dziękujemy, Karasjok