Zrecenzowano: 18 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Hotel umiejscowiony na dużym ladnym terenie. Plaża bardzo wąska i brudna. Na terenie hotelu są trzy baseny. Polecam mniejszy: cisza i spokój można odpoczywać. Większy że zjeżdzalniami i rycząca muzyką i dość kontrowersyjnymi animacjami. Co kto lubi , jeśli lubicie się przekrzykiwać to polecam.Pokoje rodzinne super. W osobnym budynku, dwa pomieszczenia, łazienka, duży taras. Budynek trzy piętrowy brak windy. Posilki takie sobie. W połowie października ilości i wybór zdecydowanie mniejsze.

Termin pobytu: październik 2018
Dziękujemy, fiwona
Zrecenzowano: 2 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Nie wiem skąd bierze się taka liczba negatywnych opinii. Hotel jest naprawdę w porządku, na czystość nie ma co narzekać, pokoje były sprzątanie codziennie razem z wymianą ręczników. Jedzenie bardzo dobre,lokalne. Obsługa bardzo miła i pomocna. Plaża hotelowa owszem wąska, ale jeśli komuś to przeszkadza wystarczy przejść jakieś 200 m ż drugiej strony hotelu i jest normalna plaża publiczna. Animatorzy bardzo przyjaźni,codziennie było organizowane po kilka atrakcji. Przed hotelem bazar, a dalej można dojechać za kilka lir busem.
Tuż za hotelem przy plaży jest lokalne biuro podróży, gdzie można wykupić wycieczki o połowę taniej niż z TUI.
Jedyny minus za brak działającej sauny.

Termin pobytu: wrzesień 2018
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
1  Dziękujemy, Kasia K
Zrecenzowano: 18 października 2018

Warto to przeczytać, zachęcam. Był to mój trzeci pobyt w Turcji. Na tle Alanyi i Marmaris, Gumuldur wypada tragicznie. To mała mieścina, nie ma dokąd pójść chociażby na spacer. Do centrum, jak podaje Biuro są 2 kilometry - otóż nie ma żadnego centrum. Po wjechaniu kawał drogi na górę autem, które wynajęliśmy (za dobę 35 euro) - totalne rozczarowanie - "centrum" to dwa obskurne sklepiki i nic więcej, tubylcy zdziwieni naszym widokiem. Szkoda zachodu. Mieścina jest wioską, dosłownie. Brud wokół i ubóstwo, jakiego jednak w Polsce tak nie widzimy. Rozrywkę stanowią jedynie stragany przy hotelu, gdzie za bezcen Polacy zaopatrują się w "markowe ciuchy", a trzeba przyznać, że jest tego pełno. Jeśli chodzi o sam hotel - dużo niezgodności z ofertą. I tak: Wi-Fi tylko w lobby - nie sięga nawet do basenu, nie sięga na piętra hotelu, nie ma go w recepcji. Nie było podwieczorku z kawą, herbatą i ciastem. Plaża nie jest żadną piaszczystą plażą. To metr - dwa szerokości samego żwiru i to brudnego. Morze nie ma koloru, które zachęciłoby do kąpieli. Baseny owszem, czyste, ale leżaki trzeba było sobie samemu nosić ze składowiska i rozkładać. Posiłki w restauracji: tragedią była obsługa. Odnosiło się wrażenie, że większość z tych ludzi nie wiedziała po co tam jest i co jest Ich obowiązkiem. Często brakowało szklaneczek do napojów - stało się i czekało aż ktoś raczył umyć - a potem trzeba było ze szklanki zrezygnować i wziąć plastik, bo jakość umytego szkła była beznadziejna. Brakowało sztućcy przy stolikach. Jednego dnia szukaliśmy ich po całej restauracji, aż nam je umyto i podano, ale trwało to dobre 15 minut i jedzenie wystygło. Obsługa zdecydowanie "z łapanki" - porozumieć się po angielsku było sukcesem. Śniadania były wciąż te same- ścięta jajecznica w wodzie, dużo kozich słonych serów. Na obiad i kolację trafiały się dania "z odzysku", bo jak można było przeczytać z kartki umieszczonej na każdym stole - w Turcji nie marnuje się jedzenia. I dobrze, tylko czemu akurat turysta ma zjadać stare, odgrzewane? Tutaj dodam, że po raz pierwszy przyszło nam skorzystać z ubezpieczenia Allianz (znakomita i ekspresowa obsługa Ubezpieczyciela) i w prywatnej klinice, w której stwierdzono u Mamy zatrucie bakterią, otrzymaliśmy szybką pomoc lekarską. Jeśli chodzi o bary - muzułmanie generalnie nie piją, więc i tu totalne niedostosowanie do Europejczyka, który chciałby napić się czegoś lepszego niż ruskiej wódki, ginu czy piwa - tyle tylko było. Przy okazji często brakowało Pepsi czy lodu, a kiedy raz o godzinie 12:00 zabrakło wódki, Pani zamiast pójść i przynieść oświadczyła, że wódka będzie wieczorem. Osobny temat, o którym niewątpliwie trzeba napisać, to sprzątanie pokoi. Zajmował się tym jeden człowiek - mężczyzna, który miotły i mopa nigdy nie używał - na podłodze w pokoju i łazience walały się kłęby włosów (jeszcze poprzednich lokatorów) i kurzu. Łazienka obskurna z uwagi na wycieki z prysznica (ten obładowany wielką ilością silikonu, obdrapany z każdej strony). Podłoga stale mokra pod muszlą, więc pełno żółtych zacieków. Ale to jeszcze nic- w pokoju obok nr 1202, w tych zaciekach pojawiały się małe, czarne pijawki...obrzydliwe. Któregoś dnia skorzystałam z translatora i po turecku napisałam do Pana, żeby umył podłogi, zostawiłam kasę - po powrocie do pokoju zastałam na łóżku serce zrobione z ręczników, przystrojone kwiatkami. Żenujące - a podłoga nie tknięta! Mieszkaliśmy w budynku głównym, tym wyższym przy basenie, gdzie za oknem rosną dwa wielkie drzewa. Rano o 5:30 wybudzały nas ptaki, a strasznie świergoliły (drzwi na balkon, wiadomo, otwarte, bo gorąco) a wieczorami cykady - trzeba było zamykać, żeby móc zasnąć. Trudno więc było się wyspać.
Ktoś, kto będzie to czytał pomyśli, że jakaś paniusia bzdury napisała, bo się jej w tyłku przewróciło.... Sama przed wyjazdem czytałam takie recenzje i to samo przychodziło mi do głowy. Ale odwiedziłam wiele miejsc i proszę mi wierzyć - to było najgorsze, a wcale nie wymagam nie wiadomo jakich luksusów, więc do Turcji już się nie wybiorę - chyba, że do dużego, turystycznego miasta, w którym jest gdzie wyjść i panują inne warunki i kultura niż w Gumuldur. Chciałabym jakoś zachęcić do tego miejsca, ale naprawdę nie ma niczego, co zasługiwałoby na pochwałę. Tym razem, jak nigdy, bardzo cieszyłam się z powrotu do domu. I tu przynajmniej linie lotnicze nie zawiodły.

Wskazówka dotycząca pokoi: Lepiej mieszkać dalej od basenu i drzew z cykadami.
3  Dziękujemy, jaren68
Zrecenzowano: 11 października 2018

Nie był to mój pierwszy pobyt w Turcji, dlatego realistycznie oceniam ten pobyt jako bardzo udany - czysto, jedzenie bardzo urozmaicone i obfite,kilka barów w różnych miejscach, choć może dla bardzo wymagających obfitość trunków nie powalała; plaża niezbyt duża , ale "za płotem" i całkiem wystarczająca dla gości hotelowych, biorąc pod uwagę jeszcze miejsca leżakowe nad basenami na terenie hotelowym, w każdym razie nie było zażartej walki o leżaki i parasole. Baseny duże, czyste. Dla zainteresowanych - z muzyką, lub bez, oraz z animacjami lub bez nich. Także codzienne wieczorne animacje dla dzieci (dożo rodzin z dziećmi). Znajomość języków wśród personelu nie odbiega od średniej krajowej - zawsze jakoś dawało się porozumieć. Bardzo udane dwutygodniowe wakacje !

Wskazówka dotycząca pokoi: W starszych budynkach jest ciszej - nowy , nowoczesny budynek jest nad głośnym basenem. Warto wybrać pokój z widokiem na morze.
Dziękujemy, PiotrM4268
Zrecenzowano: 11 października 2018 z urządzeń przenośnych

Hotel bardzo zaniedbany i brudny.jedzenie zimne. Obsługa nie zna angielskiego. Animatorzy nie wykazują inicjatywy. Plaża wąska brudna polamane leżaki i parasole. E opcji ale inclusive tylko drinki
Z ginu,wódki luki raki. Barmani nie posiadają sokow syropów do drinki shaera oraz szkla. Nie polecam nikomu tego hotelu

Termin pobytu: październik 2018
1  Dziękujemy, joannatomiak20