Los Gigantes
Zrecenzowano: 10 września 2019

Spędziliśmy tu 2 tygodnie w lipcu z dzieckiem, od początku nastawialiśmy się na zwiedzanie więc najważniejsze było dla nas miejsce w którym będziemy mogli się zrelaksować po dniu w podróży. Pod tym względem oceniam hotel jako idealny! Nasze serca skradł olbrzymi taras z niezapomnianym widokiem na ocean. Zachody słońca w tym miejscu to bajka! A jeszcze z kieliszkiem białego schłodzonego wina kanaryjskiego to już cudo! Hotel bardzo nam się podobał i uważam że jest wyjątkowy. Pokój duży i wygodny, otoczenie zadbane, baseny super! Zawsze było miejsce na leżakach.
Śniadania rewelacja, świeży sok z pomarańczy i cava to naprawdę wakacyjne klimaty, jedynie kawa słaba, ale zawsze można zrobić sobie własną z automatu na kapsułki (polecam przywieźć sobie kapsułki do Nespresso i mieć własne). Kolacje też super! Kucharze przygotowują na żywo wybrany kawałek miesa czy ryby lub makaron. Jako wegetarianie nie mogliśmy nigdy narzekać bo było z czego wybierać!
Skorzystaliśmy z zamiany jednej kolacji na pakiet w restauracji Aqua, która jest bardzo eleganckim miejscem, niestety, porcje są tak maleńkie, że właściwie trudno się najeść, nie wyszliśmy głodni, ale najedzeni też nie.Jedzenie było bardzo smaczne. No i trzeba uważać, bo kolacja miała być bezpłatna w ramach zamiany pakietu a zostaliśmy obciążeni dodatkowymi kosztami starterów, nikt nas nie uprzedzał że są płatne, zostały po prostu przyniesione. Ceny w restauracji Aqua są wysokie.

Na większość pobytu mieliśmy wypożyczony samochód (bezpłatny parking dostępny na ulicy dojazdowej bez problemu), co uważam za niezbędne. Hotel jest położony na samym końcu miejscowości i nawet schodzenie do miasta jest bardzo uciążliwe w upale. Benzyna tania około 1 Euro. Można zwiedzać całą wyspę, która jest bardzo różnorodna. Raczej nie należy się nastawiać na plażowanie w okolicy, lepiej poszukać pięknych miejsc do plażowania gdzieś po drodze. Polecamy Plaja de la Tejita koło lotniska, Punta de Teno - niesamowite miejsce.
Bardzo polecamy wejście na stożek wulkanu, trzeba tylko się bezpłatnie zarejestrować na stronie internetowej parku narodowego, bardzo ciekawe doświadczenie! Najlepiej być rano kiedy jeszcze nie ma tłumów. Bilety na kolejkę warto wtedy kupić przez internet odpowiednio wcześniej.
Pobyt w hotelu spełnił nasze oczekiwania, polecamy osobom które nie odnajdują się w hałasie nadmorskich kurortów typu Los Americanos (brrr!) tu jest cisza, spokój i niezapomniane widoki. Warto!!

1  Dziękujemy, bubcio
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: RoyalSunTF, Guest Services Department, Royal Sun ResortOdpowiedź udzielona 11 września 2019

Dear bubcio,

Many thanks for your review on TripAdvisor!!!

We are so pleased with your feedback. Is great to see when customers appreciate what we are all about. “a place where we can relax after a day of travel”, “A huge terrace with an unforgettable view of the ocean stole our hearts. Sunsets here are a fairy tale! And with a glass of white chilled Canary wine it's a miracle! – I just couldn’t describe it any batter, THANK YOU!!!

When it comes to talk about food, well, we do not mess around, that´s why we only offer fresh ingredients during breakfast and dinner, to ensure our high demanding palates has something to enjoy every day.

As per dinner in Aqua restaurant, if your package has it included, then there is a reduce menu presented to you so that you can choose. However, if you choose something else from a la carte Menu, then charges may apply. I do hope this incident has been just a misunderstanding and nothing more.

Thank you so much again for taking the time to write such positive review. We are very happy to know that you have found exactly what you were looking for, away from noisy las Americas.

Best regards,

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Razem z Żoną byliśmy w tym hotelu w sierpniu. Spędziliśmy tutaj 7 dni.

Pokój z aneksem duży, wręcz ogromny. Meble nieco zużyte ale nie rozpadały się, w środku czysto. Ponieważ przylecieliśmy w nocy (około 2.00) więc nie zdążyliśmy więc na kolację. Hotel zaserwował nam jednak poczęstunek, który został w lodówce - obiad plus kolacja. Miły gest z ich strony. Wyposażenie standardowe, aneks kuchenny w pełni wyposażony w sztućce, szklanki, garnki itp. Jedyne czego brakowało to kawy. Na wyposażeniu był ekspres ale kapsułki trzeba było osobno zakupić. W salonie dodatkowo klimatyzacja oraz fotele z kanapą.

W sypialni duże łóżko z dosyć twardym materacem, jednak bardzo wygodne. Tutaj również było czysto.

Łazienka czysta i duża, z pełnym wyposażeniem hotelowym. Posiadała okienko wychodzące na zewnątrz (korytarz) dzięki czemu szybko się wietrzyła. Z korytarza jednak nie było nic widać z racji wysokości na jakiej się ono znajdowało. Niestety wieczorami dobiegały tutaj liczne hałasy (potwierdzam jedną z recenzji, że głównie obywatele rosyjscy jakoś nieszczególnie umieją się zachować).

Taras był największym zaskoczeniem, wielki z pięknym widokiem na Los Gigantes. Na tarasie na wyposażeniu były leżaki oraz stolik i krzesła.

Obsługa hotelowa bardzo miła, codzienne sprzątanie. Panie w recepcji bardzo pomocne, potrafiły pomóc w każdej sytuacji a pierwszego dnia wyjaśniły nam gdzie znajdziemy restaurację itp. Duży plus.

Na terenie hotelu znajdują się dwie restauracje i bar. Jedna na pierwszym piętrze serwowała śniadania i obiadokolacje. Druga piętro wyżej była już ekskluzywną restauracją na wieczorną kolację. Jedzenie w pierwszej z nich bardzo dobre, duży wybór. Na śniadanie świeżo wyciskany sok - pyszności. Kucharz również na bieżąco robił potrawy z patelni. Ogólnie wszystko ok. Pozdrawiamy przesympatycznego kelnera, który zawsze witał nas uśmiechem.

Kolacje również były praktycznie bez zarzutu może poza tym, że wszystkie napoje (nawet woda) były płatne. Według mnie woda powinna być zapewniona każdemu bez dodatkowej opłaty. Każda kolacja była właściwie tematyczna - raz była ryba, potem grill itp. Dodatkowo często hotel zapewniał jakieś atrakcje jak np. występ lokalnych zespołów muzycznych lub pokaz flamenco.

Co do baru to za dużo nie korzystaliśmy, drinki dobre, barman przykładał się do swojej pracy. Wystrój ok.

Restauracja Aqua która jest tą ekskluzywną serwowała bardzo dobre jedzenie. Nie wiem jednak jak cenowo ponieważ mieliśmy w ramach wyjazdu zorganizowaną kolację w cenie pobytu.

Na 3 i 4 piętrze znajduje się basen. Spędziliśmy na nim tylko ostatni dzień. Trochę mały jak na ilość gości w hotelu. Basen otwierany był od 10.00 jednak o tej godzinie większość leżaków bywała już zajęta. Po 11 ciężko było znaleźć coś wolnego. Nawet po zajęciu leżaka zdarzało się, że ktoś komuś podkradał np. parasol słoneczny. Woda czyszczona chemią każdej nocy, rano jednak nie było nic czuć.

Ogólnie pobyt nam się udał, pomimo drobnych problemów jesteśmy zadowoleni z wakacji. Oceniamy bardzo wysoko hotel za jego obsługę, czystość i widoki.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje na 5 piętrze to są wysokiej jakości - nie można przedłużyć w nich pobytu. Pokoje oddalone od recepcji mają dodatkowe osobne wejście.
Dziękujemy, KamilGolis
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: RoyalSunTF, Guest Services Department, Royal Sun ResortOdpowiedź udzielona 25 sierpnia 2019

Szanowny Panie Kamilu Golis,

Dziękujemy bardzo za wystawioną recenzję na TripAdvisor.

Dał Pan nam ocenę 5 *, super!!, dziękujemy bardzo !!

Jesteśmy bardzo dumni z wysokiej oceny dotyczącej wszystkich aspektów naszego hotelu, od pokoju oraz wyposażenia aż po wspaniałe widoki z dużego balkonu. Również z przyjemnością czytamy że posiłki przypadły Panu do gustu, w tym kolacja zawarta w pakiecie restauracji Aqua.

Bardzo dziękujemy za pozytywne komentarze odnośnie zespołu recepcji oraz kelnera, który dbał o wysoki standard obsługi podczas Pana pobytu w naszej restauracji. W Royal Sun Resort dobro naszych gości jest dla nas najważniejsze i cieszymy się że to Pan zauważył.

Liczymy że odwiedzi nas Pan wkrótce,

Serdzecznie pozdrawiamy

Zrecenzowano: 8 maja 2019

Bez wątpienia jest to hotel z jednym z najlepszych widoków na Teneryfie. Dodatkowe atuty to niesamowita cisza w pokoju jak również znakomite jedzenie i niezapomniane zachody słońca. Warto zaznaczyć, że szef kuchni w restauracji Aqua praktykował przez 12 lat w restauracjach z gwiazdkami Michelin. Bardzo dobre były również śniadania a co najważniejsze nigdy nie było tłoku w restauracji i nigdy niczego nie brakowało. Nam trafił się przepiękny odnowiony apartament z niezapomnianym widokiem na klify Los Gigantes. Pokój był codziennie sprzątany. O obsłudze hotelu też nie można powiedzieć złego słowa. Od razu po przyjeździe dostaliśmy klucze do apartamentu. Pani w recepcji odpowiedziała nam na wszystkie dręczące nas pytania. Hotel polecam przede wszystkim parom, które nastawiają się na czynne zwiedzanie Teneryfy. Zaraz za hotelem w kierunku miejscowości Santiago del Teide znajdują się szlaki trekingowe, dzięki którym można docenić piękno tej wyspy. Osobiście uważam, że region Los Gigantes to najlepsza część Teneryfy. Do dalszych zakątków np. gór Anaga można dostać się wynajętym samochodem. My dokonaliśmy rezerwacji samochodu w recepcji hotelu. Jeśli chodzi o pozostałych klientów hotelu to w czasie naszego pobytu byli tam głównie Anglicy, Francuzi, Holendrzy i kilka par z Rosji. Natomiast nie spotkaliśmy nikogo z Polski. To był fantastyczny pobyt.

Termin pobytu: kwiecień 2019
Dziękujemy, renulkaroza
Zrecenzowano: 3 maja 2019

Ładny widok z tarasu i dobre jedzenie to zalety, reszta średnia. Pokój nasz był dość wysłużony, wyposażenie poletnie, śmierdząca lodówka. Pokój był dość akustyczny mimo zamkniętych okien, ale może to przez zbyt głośno zachowujących się obywatelów rosyjskich. Ogólnie hotel ma przydomek "Ruski". Recepcja też do poprawy, dość długo czekaliśmy na odbiór kluczy, gdyż Pani z recepcji załatwiała kilku klientów na raz.

Termin pobytu: maj 2019
Dziękujemy, Robert L
Zrecenzowano: 28 stycznia 2019

Generalnie jesteśmy zadowoleni – byliśmy 7 dni grudzień /styczeń
Jedzenie bardzo dobre – codziennie były troszkę inne nowe rzeczy dorośli i dzieci nie mieli żadnych problemów z wybranie czegoś dla siebie – super owoce ! – super obsługa! Na śniadanie dla chętnych szampan i świeżo wyciskany sok z pomarańczy – Restauracja z super widokiem i stoliki zewnętrzne dogrzewane rano i wieczorem jak była potrzeba

Internet działał bez zarzutów przez cały nasz pobyt
Leżaki na basenie zawsze wolne – woda w basenie była zimna
Przepiękny duży taras z dużą ilością słońca !
Hotel położony na uboczu Los Gigantes dzięki temu dość cicho i wszędzie spory kawałek ale to dla nas była zaleta
Myślę że jeszcze tu wrócimy
Polecamy i pozdrawiamy !!

Termin pobytu: styczeń 2019
Dziękujemy, Trek756976