“Antyczny Rzym”

Parco Archeologico di Ostia Antica
Nr 1 wśród 7 atrakcji (Ostia Antica)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Zrecenzowano 27 lutego 2017

To miejsce to kolebka i zalążek współczesnego Rzymu. Fantastyczny park archeologiczny zaledwie "o krok" od Rzymu. Dojechać można bez problemu ze stacji kolejki podmiejskiej Pod Piramidą (via Marmoratta) w zaledwie parę minut- circa 0,5 h.
Małe muzeum, w właściwie pawilon wystawienniczy, ukazuje sporo elementów zdobniczych i wytworów sztuki zdobniczej antycznego Rzymu. Miejsce czarowne, a zarazem ukazujące potęgę tego miasta w antycznym świecie idealnie wkomponowane w krajobraz i przyrodę. Tam trzeba być! To właściwie całodniowa wycieczka pełna wrażeń dorównujących Pompejom i Herkulanum - w moim przekonaniu wręcz je przewyższająca. Na terenie mały fast-food z kawą, napojami i kanapkami.

Dziękujemy, jerzyszubinski
Filtrowanie

Zrecenzowano 31 sierpnia 2016

Wszystko już właściwie zostało opisane. Trzeba zobaczyć koniecznie.
Dojazd z Rzymu jest niekłopotliwy.
Przede wszystkim po raz pierwszy widziałam nie kawałeczek antycznego miasta ale wreszcie obszar taki, że można zobaczyć jak kiedyś wyglądało to wszystko. Widziałam wiele różnych stanowisk archeologicznych min.Syclia, Włochy, Grecja wraz z wyspami. Ale to robi naprawdę ogromne wrażenie. Ogromnym plusem jest to, że wreszcie nie przewalają się tłumy. Czasem mieliśmy wrażenie, że jesteśmy wręcz sami. Poza tym można posiedzieć sobie i popatrzeć, zrobić zdjęcia na których będziemy tylk my. Pełen luz. Ogromne wrażenie robi też to, że wszystko jest w dobrym stanie.
My po zwiedzaniu pojechaliśmy jeszcze nad morze. Też było bajkowo.

Dziękujemy, Ewa2016ewa
Zrecenzowano 13 kwietnia 2016

Cudowne miejsce! Polecam zarezerwować sobie cały dzień. Idealny na całodzienny spacer jako odpoczynek od miejskiego zgiełku. Wspaniałe antyczne ruiny wśród ogromnych Pinii. Zalecam zgubić się w labiryntach ruin i patrzeć również pod nogi. Odkryjemy wtedy perełki - piękne mozaiki, czasem ich fragmenty na polanie.
Dojazd do miejsca bardzo łatwy, na stacji metra PIRAMIDE przechodzimy na peron z metrem naziemnym i wsiadamy w Roma-Piramide -> Ostia Lido, wysiadamy na stacji Ostia Antica. Obowiązuje ten sam bilet co w Rzymie 1,5 EUR za 100 minut, obowiązuje też karta Roma PASS. Wykopaliska znajdują się ok 500 m od wyjścia ze stacji. Wychodząc ze stacji trzeba wejść na mostek i iść cały czas prosto.

Dziękujemy, BoskaJakuboska
Zrecenzowano 27 lutego 2016

Z dala od halasu Rzymu wsrod zielonych pini, bliskosci morza znajduja sie antyczne miejscowosci do ktorych koniecznie trzeba dotrzec. Wsiadamy do metra,przemierzamy 23 km, i metro dowozi nas wprost do Ostia Antica. Jest to teren nieprzerwanych prac wykopaliskowych. Ostia od wiekow pokryta byla warstwa ziemii, lezala u ujscia Tybru do Morza Tyrrenskiego. Wykopaliska prowadzone tu od XIX wieku wydobyly spod ziemi magazyny kupieckie,sklepy, tawerny, kamienice czynszowe oraz prywatne domy udekorowane mozaikami i malowidlami. Miejmy swiadomosc, ze wykopaliska po ktorych chodzimy sa z IV wieku p.n.e.

2  Dziękujemy, avonka
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 16 października 2015

Dla miłośnika starożytności to prawie jak Mekka. Wspaniale zachowane ruiny, mozaiki na podłogach i freski na ścianach. Wszystko można obejrzeć z bliska. Tu nie tylko wyobrażamy sobie jak wyglądało starożytne miasto, ale widzimy to na własne oczy. Również "nowa" część miasta Ostia Antica koło Twierdzy jest konieczna do zobaczenia.

Dziękujemy, efajna

Parco Archeologico di Ostia Antica — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Ostia Antica, Province of Rome
Lido di Ostia, Province of Rome

Fiumicino, Province of Rome
Ostia Antica, Province of Rome

Byłeś(-aś) w Parco Archeologico di Ostia Antica? Podziel się wrażeniami!