Zrecenzowano: 6 listopada 2018

Stary hotel, aczkolwiek czysty. Ciekawy pod wzgledem rozmieszczenia pomieszczen i atrakcji - basen, tance, mecze siatkowki, boisko do tenisa, co wieczor przedstawienia na scenie. Jedzenie bardzo srednie, ale bardzo duzy wybor. Alkohol bardzo dobry, bardzo duzy wybor drinkow. Plaza piekna, ale w trakcie dnia polowa znika przez przyplyw. I jest faktycznie bezposrednio hotelu, szkoda tylko, ze nikt nie wspomnial, ze trzeba zejsc na ok. 3 pietra w dol.

Termin pobytu: październik 2018
  • Typ podróży: Podróż w pojedynkę
Dziękujemy, venacava2017
Zrecenzowano: 11 września 2018

Jak już przewija się w wielu recenzjach hotel ma prawie 20 lat i to widać. Innymi słowy najlepsze lata ma już za sobą. Czy jest to duży problem ? Raczej nie, jeśli dla kogoś wygląd hotelu to rzecz drugorzędna.
Co do lokalizacji hotelu to ulokowany po środku nigdzie, do większy miejscowości jest około 10 km w każdą stronę ( Morro Jable i Costa Calma ). Autobus z hotelu kursuje w dni powszednie mniej więcej co półgodziny, a w niedziele co godzinę ( 2,80 euro za 2 osoby w 1 stronę, jedzie się około 20 min ). Niestety po godzinie 21 autobus już nie kursuje, wiec aby zasmaskować wieczornego życia, pozostaje Taxi lub wypożyczone auto.
Ale położenie ma jedną zaletę - piękną plaże do której prowadzą co prawda strome schody ( hotel mógł by poprawić zabezpieczenie antypoślizgowe na nich, bo naprawdę nie trzeba wiele aby wywinąć na nich orła ).
Co do plaży jest jeszcze jedno jej wielkość silnie zależy od pływów, podczas odpływu jest olbrzymia, podczas dużego przypływu po prostu jej nie ma.
Co do pokoju mogę wypowiedzieć się o tych o najniższym standardzie i najgorszej lokalizacji czyli pokoje 1001-1017, jest to skrzydło położone na parterze w pobliżu oczyszczali ścieków hotelowych, problemem nie jest zapach, proszę się nie bać ale komary ( nie jest to co prawda chmara i problem występuje tylko wtedy gdy wiatr słabnie ale jednak są mocno irytujące ) wiec aby sprawdzić wieczór na trasie/balkonie, potrzebny jest środek na komary, a noc trzeba spędzić z zamkniętym balkonem. Z rozmów z innymi wczasowiczami wynika że problem w dalszej cześć hotelu nie występuje.
Co do samego pokoju, jak cały hotel - zmęczony życiem,meble obdarte gdzieniegdzie wilgoć, poza tym standard. Czysto, co do sprzątania pokoju, zależy od sprzątaczki która danego dnia jest na zmianie, raz jest posprzątane dokładnie, a innym razem wcale. Polecam się zastanowić 2 razy zanim zdecydujecie się na sejf, kosztuje on 35 euro + 20 euro kaucji. W moim pokoju działał kiedy chciał i jak chciał. Kartę niekiedy trzeba było wkładać po 20 razy zanim łaskawie się otworzył. 3 razy był do niego wzywany technik bo po 10 minutach walki traciłem cierpliwość. Jednak problem występował nadal. Obsługa doskonale wie o problemie, bo już na starcie instruuje żeby nie panikować i cierpliwe próbować otworzyć sejf.
Jedzenie i drinki, śniadania i kolacja - monotonia do bólu dzień w dzień to samo i wszystko na głębokim tłuszczu. Obiady trochę lepiej pod względem różnorodności ale też bez szału. Ogólnie nie jedzenie ocenił bym jako jedną ze słabszych stron tego hotelu. Na plus snack bar przy basenie.
Drinki dobre i duży wybór obsługa przy barze miła i uwija się sprawnie, choć wieczorami potrafią być spore kolejki.
Animacje mnie nie interesowały, wiec jedyne co mogę powiedzieć to tyle, że są.
Hotel posiada 3 baseny, 2 duże i brodzik dla dzieci. Leżaki można podzielić na te z widokiem na basen i z widokiem ma ocean. Miejsce zawsze się na nich znajdzie, choć najlepsze ( zaraz przy basenie lub z ładnym widokiem na ocean ) o 9 rano obrzucone już ręcznikami.
Ze znajomością J. Angielskiego na ogół jest ok . Niemiecki wiadomo perfekt, jak to na kanarach.
Na terenie hotelu znajduje się sklepiki spożywczy z cenami z kosmosu ( praktycznie wszystko 100% przebitki w stosunku do cen w mieście), wiec raczej warty zainteresowania tylko w awaryjnych przypadkach.

Ogólnie stosunek cena jakość oceniam pozytywnie.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje 1009-1017 i 113-121 to najsłabsza część przy oczyszczalni ścieków i daleko od wszystkiego.
Termin pobytu: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Zło K
Zrecenzowano: 4 września 2018 z urządzeń przenośnych

Kupowalismy opcje wycieczki zorganizowanej w ofercie last minute. Hotel ma swietna lokalizacje nad samym oceanem, z dala od zgielku turystycnzych miasteczek. Jedzenie roznorodne i swieze, pokoje sprzatane codziennie. Hotel dobrze utrzymany, choc dotkniety uplywajacym czasem. Personel pomocny i uprzejmy.

Termin pobytu: październik 2017
Dziękujemy, Katarzyna T
Zrecenzowano: 24 czerwca 2018

Hotel starawy, wiele usterek (klima, zamki, zdezelowane sprzęty sportowe, łazienki z wannami) - lata świetności ma dawno za sobą. Plaża piękna, czysta, zaciszna, wadą jest zejście - bardzo strome schody ok. 100 stopni !!! Animacja średnia i raczej dla Niemców. Obsługa i personel super, super, super. Kuchnia genialna - brak słów.
Ogólnie polecam, ale drugi raz na Fuertę nie polecę. Wiało tragicznie, wręcz głowę urywało. A polecane przez Itakę (P.Dominika) wycieczki fakultatywne drogie, dziadowskie i tak zorganizowane, żeby w trakcie zostawić jak najwięcej kasy w "zaprzyjaźnionych" sklepach, lokalach. Polecam organizować sobie wycieczki samemu z wynajętym samochodem.

Wskazówka dotycząca pokoi: Wiele z pokoi na tragiczny widok - na gruzowisko, parking, widok na drzewa. W pokojach skrajnych wiatr wdziera się każdą szczeliną.
Termin pobytu: maj 2018
3  Dziękujemy, domina14
Zrecenzowano: 10 czerwca 2018

Byliśmy rodzinnie na początku listopada na pobyt dwutygodniowy; Hotel nie robi jakiegoś super wrażenia, jest już podniszczony, pokój mieliśmy przy drodze dojazdowej, trochę głośno było rano jak zajeżdżały ciężarówki z zaopatrzeniem, czy śmieciarki...
Ale okazało się to bez znaczenia - urzekła nas obsługa; tak otwartych, chętnych non stop do pomocy i zupełnie bezinteresownych ludzi można znaleźć chyba tylko w Hiszpanii; widać, że kochają dzieci, na każdym kroku coś zagadają, pośmieją się, pomachają - naprawdę to się czuje. Nasze dziewczyny były zachwycone. Od Pana w barze, który witał je przy otwarciu - Vanilia i Choco - bo takie lody non stop wybierały, poprzez Panią sprzątającą - Sonię, która potrafiła naszym dzieciakom robić niewiarygodne zwierzaki z ręczników, zawsze uśmięchnięta - po obsługę w restauracji, gdzie na Haloween dostały prezenciki od ulubionego Alejandro :-) Zresztą Alejandro do tej pory (a minęło już prawie 2lata od naszego pobytu) wspominają :-) POZDRAWIAMY Alejandro !!!! :-))))))
Jedzenie bardzo dobre, smacznie i świeżo, są owoce morze, w barze bardzo dobre drinki, dostępna wszędzie kawa.
Przy hotelu - PRZEPIĘKNA - plaża - dojście schodami, ale nie jest to uciążliwe, podobnie jak naturyści pochowali za skałami, ale plaża przy odpływie robi kosmiczne wrażenie - szeroka, bezkreśnie długa, można godzinami spacerować podziwiając widoki, robiliśmy to każdego wieczoru, cudownie :-)
Podsumowując, nie jest to luksusowy obiekt, ale tutaj jest to bez znaczenia; jest tutaj cudowna obsługa, przyjaźnie nastawieni ludzie, smaczne jedzenie, rewelacyjna plaża - naprawdę nie można chcieć więcej! - Bardzo chętnie tutaj wrócimy !!!!!

Termin pobytu: listopad 2017
Dziękujemy, Lukasz_apex