Zrecenzowano: 5 maja 2019

Niestety miejsce bardzo przereklamowane. Drogo i bardzo niesmacznie. Jedzenie robione na przemiał - im szybciej turysta dostanie, zje i wyjdzie tym lepiej. Dania podane wszystkie od razu, jak z mikrofali. Zupa pokrzywowa smakuje jak wrzątek, pieróg z żurawiną podany z jakimś dżemem zamiast tytułowej żurawiny, inne potrawy po prostu niesmaczne. Kelnerki nieogarnięte - komedia pomyłek. Ceny bym zrozumiał jeżeli byłoby smacznie lub porcje duże - niestety jest zupełnie na odwrót. NIE POLECAM!

Termin pobytu: maj 2019
Dziękujemy, Radek S
Zrecenzowano: 2 września 2018

Mocną stroną restauracji są naprawdę regionalne dania, których nie sposób spróbować gdzie indziej na Roztoczu. Są one proste, ale jakże autentyczne. Oparte na lokalnych produktach. Byliśmy tam trzy razy i restauracja nie zaliczyła żadnej wpadki.
Ceny uważam, że są umiarkowane, obiad dla mnie i dla dziecka około 60 złotych (razem z napojami).
Nie jest to wybitna restauracja, i nie należy oczekiwać cudów, ale właśnie raczej zagroda z prostym jedzeniem.
Serwis w normie, raz musieliśmy trochę dłużej czekać, ale akurat obsługiwano autobus Litwinów.

Termin pobytu: sierpień 2018
Dziękujemy, Michał G
Zrecenzowano: 11 września 2017

W tym roku spędziliśmy wakacje na Roztoczu (2 rodziny z dwójką małych dzieci). Kraina piękna sama w sobie, dużo płaskich terenów, zalesionych, rzekomo nie najzamożniejszych, natomiast na pewno nie bodących w oczy "biedą". WIele szlaków pieszych, rowerowych (Green Velo!), a więc możliwość aktywnego spędzenia wakacji.

Do Skansenu trafiliśmy zachęceni przez naszego gospodarza, a dodatkowo mając za sobą własny przygotowany plan aktywności.

Sam skansen, miejsce całkiem ciekawe. Nazwanie tego osadą jest zdecydowanie przesadą, natomiast "zagroda" jak najbardziej oddaje charakter tego miejsca. Należy powiedzieć jedno, same chaty w sobie, choćby były i najciekawszymi eksponatami, nie będą interesujące, jeśli nie znajdzie się ktoś, kto nie doda od siebie entuzjazmu i chęci żeby podzielić się wiedzą na ich temat. Dzięki osobie oprowadzającej (Pozdrawiamy Pana!! o aparycji "lokalesa"- brzuszek, zwykły stary t-shirt plus czapka z daszkiem), chaty zmieniły się z kupy drewna w prawdziwą żywą historię, okraszoną wieloma smakami (dziad pradziad, powstanie Warszawskie). Pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby cała grupa (10-12 osób) była tak żywo zainteresowana, mało tego włączała się do dyskusji.
W chatach wiele eksponatów była pochodzenia PRL-podobnego, trochę starszych eksponatów, wiele skamielin i minerałów.

Co do gospody, być może kompani się nie zgodzą, ale ze smaków rzekomo polecanych przez MG (ta Pani z blond lokami..), moim zdaniem wiele nie pozostało. Dania?:
Zupa z pokrzyw cienka i bez smaku,
Rzeczczoniak, gabaryt potrawy zdolny zaspokoić przedszkolaka,ale nie dorosłego
Łupcie- jak wyżej

Z kilkoma innymi daniami które mieliśmy okazję spróbować, problem był ten sam. Słabo przyprawione minimalne porcje. Co ważne, jeśli w karcie jest napisane, że coś "typowo podawano w regionie z czymś", to warto wiedzieć, że to "czymś", zawsze będzie płatnym dodatkiem!

Ceny?
WYGÓROWANE. W dużym mieście w wielu miejscach zjem "bardziej regionalnie" aniżeli w Gospodzie Guciów a również w bardziej przystępnych cenach.

Reasumując, skansen-ciekawy (trzeba tylko trafić na dobrego oprowadzającego)
Gospoda- słabo
Pokoje- nie korzystaliśmy

Na plus- pobliska escape room- Chata bimbrownika

Łącznie 3 gwiazdki delikatnie na wyrost

Wskazówka dotycząca pokoi: Moja wypowiedź nie dotyczy pokojów. Tylko gospoda + skansen
Termin pobytu: sierpień 2017
1  Dziękujemy, klaks1
Zrecenzowano: 10 września 2017 z urządzeń przenośnych

W pewien sierpniowy weekend udaliśmy się wraz z parą znajomych do Zagrody Guciów aby spędzić tam miłe popołudnie i zjeść obiad. Zachęceni dobrymi opiniami spodziewaliśmy się czegoś na prawdę wyjątkowego, regionalnego i smacznego. Niestety miejsce to nie spełniło naszych oczekiwań. Posiłki na prawdę średniej jakości ( polecane zupy smakowały jakby były gotowane na przysłowiowym gwoździu). Wszystkie dodatki do dań głównych są extra płatne, chyba ze ktoś ma ochotę zjeść szynkę z dzika solo. Należy także wspomnieć o wygórowanych cenach za posiłki, które jak juz wspomniałem są średnio smaczne, przygotowywane na szybko a także wielkość porcji nie zachwyca. Podsumowując samą restaurację -nie polecam. Moja ocena to max 3 gwiazdki, gdyż samo miejsce ma swój urok a najwiekszym jego plusem jest skansen etnograficzny który z pewnością warto jest zwiedzić.

Termin pobytu: sierpień 2017
Dziękujemy, Maciej G
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Fajne miejsce typu skansen ale przereklamowane. Jadąc tam spodziewaliśmy się Bóg wie czego. Mówiono nam że jest to wręcz cała osada w starym wielskim stylu. To opis bardzo na wyrost. Jest to zwyczajnie restauracja w starej chacie z kilkoma szopkami wokół. Jedzenie dość dobre ale bez szału. Ceny dla Warszawiaków.

Termin pobytu: październik 2016
1  Dziękujemy, Tomasz_the_traveling